Автор Тема: Социална Фобия 2  (Прочетена 2475 пъти)

suzka_25

• Member
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Социална Фобия 2
« -: януари 06, 2012, 04:45:48 pm »
гледам че предната тема вече не е активна за това реших да създам нова. Страдам от социална фобия ,ако някой има същия проблем като моя и се е излекувал моля да ми отговори... :'(

suzka_25

• Member
  • *
    • Профил
Re: Социална Фобия 2
« Отговор #1 -: януари 07, 2012, 11:59:54 am »
нова съм в този форум ,моля някой да ми помогне да ми даде съвет , виждам че има мн хора  тука със социална фобия , дали някой се е излекувал от тази коварна болест ... ?

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 08, 2012, 04:00:40 pm »
В този форум хората влизат, споделят, после си тръгват и повечето дори забравят. Освен това пускаш темата в края на седмицата, когато тук е гробна тишина. Трябва да изчакаш до понеделник за отговор от e-therapy.
Но мисля че и на тях ще им е трудно ей така на посоки да ти дадат отговор лично за теб. Не казваш много... Коя си, що си, кой ти лепна тази диагноза. Кой направи от две на пръв поглед тривиални думи "социална" и "фобия" - "коварна болест", че и те натовари със задачата да се лекуваш от нея.
Моята препоръка е: Влез на главната страница на e-therapy.bg, регистрирай се и вземи една безплатна сесия(разговор-чат с психолог), който се полага на всеки ново регистриран. Там ще можеш на спокойствие да споделиш какво ти е на душата.
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

etherapy

• Administrator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: януари 09, 2012, 12:11:38 pm »
Здравейте, suzka_25!
hektor ви е дал много точни насоки. Би било добре, ако можем да поговорим, защото има значение от кога имате този проблем, в каква ситуация живеете, на каква възраст сте, какво е правено до момента за справяне и естествено какво точно се случва, за да приемете така себеубедително този етикет...  разбираме, че за вас е важен чуждия опит, което ще ви подейства успокоително, но тук няма унифицирани рецепти.  Фобиите се лекуват чрез медикаменти и чрез поведенческа терапия, която е индивидуално построена. Затова можете да запишете вашата безплатна сесия и да започнем работа по конструктивен път.

suzka_25

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: януари 09, 2012, 12:34:59 pm »
здравей , както бях написала нова съм и до сега не съм споделяла по форуми, болеста си я "лепнах" аз защото призанците са същите като моите ,но ще посетя специалист. Прав си че не съм писала мн за себе си ,но чаках някой да ми отговори не съм се замисляла за деня ...по случайност намерих форума в гугъл,при мен всичко започна през 2006'та година лятото,както си стоях в едно заведение с една приятелка и станах да си платя сметката и нормално всички погледи бяха върху мен и изведнъж ми прилоша,почнах да треперя,да се потя имах чувството че ще припадна, исках да избягам от там. Помислих си че са ме орочасали ,баяха ме ,ляха ми куршуми няма ,симптомите пак се повтаряха,спрях да излизам ,не можех да стоя сред много хора и тогава бяха ме приели студентка след 3 години опити,най накрая бях си постигнала целта,но как можех да уча,как щях да издържа на лекции незнам...записах се ,първата година от моето следване не излизах никаде, а студентите се запознаха по между си ,бях на лекция по математика ,седнах по средата и около мене имаше хора симптомите пак се проявиха,просто станах попитах доцента дали мога да изляза,излязах ,разхождах се и пак се върнах в час, само аз си знам как издържах.Почнах по рядко да ходя на лекции от страх да не се повтори същото,ходех само на тези на които пишеха отсъствия,на никой не можех да кажа какво ми е,все си измислях причини,не можах да си изживея студенството пълноценно,не исках да се отказвам,майка ми замина за чужбина само за да може да ме издържа...и така завърших с големи мъки...когато съм сред много хора симптомите се проявяват,когато патувам също..просто искам да се спася от това нещо...мислех си че само на мен ми се случва докато един ден не седнах да чета за фобиите,но определено мисля да посетя специалист...благодаря ти за съвета мисля да се възползвам от онлайн терапията ...Всичко добро :)

suzka_25

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: януари 09, 2012, 12:39:37 pm »
благодаря ви,ще се възползвам от онлайн терапията ...радвам се че има хора като вас :)

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #6 -: януари 09, 2012, 02:18:27 pm »
Здравей suzka_25,
Странно е как нещо на пръв поглед дребно може да отключи проблем, който в последствие да ти трови живота. Околните няма как да разберат защото за тях това е нещо незначително и абсурдно. Но е факт че нервната ни система може да се срива и от такива неща които за останалите са просто дреболия.
Тук във форума може да си почешем езиците, но по-добре говори с психолог. Ще получиш ценни съвети и подкрепа.
Успех.
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

suzka_25

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: януари 09, 2012, 02:38:57 pm »
на хората около мен им се струва смешно, и както ти казваш дребно,но аз си знам какво ми е  :( просто исках да резманя информация тук  :) Пожелавам от все сърце на всички хора,които имат някакъв страх ,дано се излекуват,защото аз ви разбирам...