Автор Тема: За отношенията между потребителите на форума  (Прочетена 26918 пъти)

empress

• Member
  • *
  • Публикации: 361
    • Профил
Re:За отношенията между потребителите на форума
« Отговор #30 -: февруари 09, 2011, 05:56:02 pm »
Дипло, ще пробвам с прости изречения.
Гита има против следното:
- самия факт, че повдигаш въпроса за детето;
- тона, с който го правиш и
- мотивите да го направиш.

Беше неучтиво, грозно и грубо. Замисли се!

На този свят има причини и следствия.
Ти отказваш да видиш връзката между тях.
Например: Имам грип, СЛЕДОВАТЕЛНО имам кашлица И температура.
Но кашлицата и температурата не се обуславят взаимно. (Превеждам: нито кашлицата причинява температурата, нито температурата е причина за кашлицата.)
По същия начин: Гита е толерантна към циганите (вече обясни защо), СЛЕДОВАТЕЛНО е искала да осинови циганче И е изказала умерено мнение в другата тема.

Ето защо беше излишно да намесваш детето, тъй като то е следствие на толерантността й. Както е следствие и мнеието й по темата. Двете са равнопоставени следствия, а не се обуславят взаимно.
Просто логиката ти куца, затова се плетеш така като пате в кълчища.
Или извади тръна, или не се оплаквай, че ти боцка.

diplodon

• Member
  • *
  • Публикации: 296
    • Профил
« Отговор #31 -: февруари 09, 2011, 06:09:27 pm »
Например: Имам грип, СЛЕДОВАТЕЛНО имам кашлица И температура.
А според хектор имам грип и следователно имам разстройство :D

Просто логиката ти куца, затова се плетеш така като пате в кълчища.
Е, аз поне имам 1 крак та да куцам. Ти и това не можеш защото май ти ги отрязах и двата. Или поне така като гледам и на теб ти затворих устата по всички точки по които ти отговорих. Приятен ден и на теб ;)
Роди ме мамо тъпа, аз сама ще се изруся !!!

empress

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #32 -: февруари 09, 2011, 06:25:40 pm »
Приятен ден и на теб

Не, ключовата дума тук е "трудов".  :)
Ако ти си се окопал у дома пред компа в безработицата и самотата си, където генерираш помия в промишлени количества и си я изливаш по форумите, постарай се да не забравяш, че останалите имат личен живот, професионален живот...  :D
Ако днес съм обиколила десет банки, за да си намеря изгодно валутата, с която изплащам заем, а после съм поработила, че гоня крайни срокове, логично нямам време за писане.  :D
Прости ми, че не си ми приоритет.  :P  :-*
Аз имам какво да отчета днес като заработка и полезност за живота си. А ти?
А устата... нито можеш да ми я затвориш, нито пък да ми кажеш кога да си я отварям.  ;) ;D ;D
И престани да се унижаваш, какво повче от презрение си се напънал да заслужиш от нас тук?

Gita

• Member
  • *
  • Публикации: 109
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #33 -: февруари 09, 2011, 06:25:56 pm »
За CDman - какво да коментирам тогава, така или иначе му имам скайпа и си говоря с него. И какво ако бях повдигнал въпроса още тогава!?..
Човеко, не си ли даваш сметка, че  с тези намеци и т.н., намесвайки Сидимен, постъпваш некоректно и спрямо него?!
И спрямо него!? Съжалявам, тук некоректният не съм аз. Още повече пък към него не виждам къде е некоректното да кажа очевадното, а именно че той спря да пише заради хектор и емпрес. И го казах не случайно, а по повод много съдържателното понятие 'вечният септември', така любезно разяснено ни от емпрес ;)

Явяваш се като ГОВОРИТЕЛ на Сидимен, правиш намеци, а той едва ли би одобрил... Не разбрах, ТОЙ ли ти каза, че планираме да осиновим дете от ромски произход?

И го казах не случайно, а по повод много съдържателното понятие 'вечният септември', така любезно разяснено ни от емпрес...
Щом те е подразнила толкова теорията на Емпрес, защо не излезе със СВОИ АРГУМЕНТИ срещу нея, а  внезапно се самоназначи за адвокат на Сидимен... ТИ ли имаш проблем с Емпрес или Сидимен?  Говорител си на Сидимен, на Игнат,на Уоли... Ах, Дипло, Дипло... домъчнява ми за тебе... наистина ли не схващаш ли, че те нямат нужда от това...

Иначе виждам че ти запуших устата по другите точки.
Гледам, че и на Емпрес си писал същото...  ;D
Бях те надценила, ДиплОооооо...
« Последна редакция: февруари 09, 2011, 06:35:08 pm от Gita »

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #34 -: февруари 09, 2011, 07:12:11 pm »
Ех надявам се ще ми простите, но прочетох какво сте писали по диагонал.
Хвана ми окото обаче появата на нощната птица. ;D Привет!
И във форумните типажи които пусна тука Игнат се зачетох. Навремето май стигаха само до номер 10. Сега като гледам се е разширила номенклатурата. ;D
Още веднъж моля да ми простят тези които ми зададоха и тези които не ми зададоха въпроси, но нямам намерение да отговарям. Мисля че отдавна имам изработен имунитет към форумните флеймове.

Форума го правим НИЕ. Всички заедно. Всеки е ценен, когато е себе си.

Обичайте се, яжте ябълки и откажете сладкото ;)

Приятна вечер.
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

diplodon

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #35 -: февруари 09, 2011, 07:45:10 pm »
Не, ключовата дума тук е "трудов".  :)
Ако ти си се окопал у дома пред компа в безработицата и самотата си, където генерираш помия в промишлени количества и си я изливаш по форумите, постарай се да не забравяш, че останалите имат личен живот, професионален живот...  :D
Ако днес съм обиколила десет банки, за да си намеря изгодно валутата, с която изплащам заем, а после съм поработила, че гоня крайни срокове, логично нямам време за писане.  :D
Прости ми, че не си ми приоритет.  :P  :-*
Аз имам какво да отчета днес като заработка и полезност за живота си. А ти?
А устата... нито можеш да ми я затвориш, нито пък да ми кажеш кога да си я отварям.  ;) ;D ;D
И престани да се унижаваш, какво повче от презрение си се напънал да заслужиш от нас тук?
Ох, малко ме е страх че няма кой да ме защити (няма за кой да се залепя :D), но айде ще се престраша да ти отговоря, че иначе пак ще кажеш че съм си мирувал (всъщност CD сигурно и него го е страх сега да влезе че и него няма кой да го подкрепи :D). Но го правя наистина за последен път, защото ми писна да се занимавам с тъпи ..... (Гита, то и аз за съжаление ви бях надценил, но...те кирливите ризи рано или късно излизат на яве). Смешните ти лични нападки не могат (не и след всичко което преживях) да ме засегнат, не си губи времето, пардон парите ;). Само ще ти кажа че аз където съм бил (а ти знаеш къде), ако ти беше там сега можеше да нямаш нито личен, нито професионален, нито въобще живот ;). Така че по полека с намеците, защото човек не знае какво ще му дойде на главата ;) Рано или късно ще бъда там откъдето ти сега самодоволно гледаш, само дано ти не си в моята позиция, че тогава ще разбереш колко жалка си била сега. И да видим как ще заработваш ползезност ;). В тоя смисъл Гита, ти хубаво ме приканваш да прочета поста на Апел, ама вземете двете с емпрес да го направите, щото аз лични нападки не съм си позволявал преди да започнете вие ;) Впрочем аз това и очаквах, след като нямате аргументи срещу моите, нормално е да се опитвате с лични нападки да избягате. Даже очаквах да ми търсите и правописни грешки, че да имате за какво да се захванете :D (сега гледам че хектор се оттегля добронамерено с някакви смешни подмятания, но дали не е защото и той знае на къв хал се намира!?). Колкото до устата ти, ще цитирам WALL-E : "Надявам се обаче този заповедническо-господарски тон с който пишеш да го използуваш само тук. Ако го проявяваш и към съпруга си няма да се учудя ако един ден поиска развод". . Разбира се ти вероятно си си намерила мъж под чехъл който да командориш, не му завиждам на човека. А дали се унижавам...на вас нали ви харесва това, какъв е проблемът!?

Последно към Гита за CDman - не говоря от негово име, за пореден път казвам че трябва да съм малоумен за да не разбера защо спря да пише. Въобще не съм го и питал. И по другият ти въпрос - не ми е казал той, не беше трудно да те провокирам в темата за да разбера. Все пак голям процент от децата за осиновяване са циганчета, като видях с какво разбиране подходи в темата не ми беше трудно да се досетя ;)

Gita

• Member
  • *
  • Публикации: 109
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #36 -: февруари 09, 2011, 08:15:06 pm »
И по другият ти въпрос - не ми е казал той, не беше трудно да те провокирам в темата за да разбера. Все пак голям процент от децата за осиновяване са циганчета, като видях с какво разбиране подходи в темата не ми беше трудно да се досетя ;)
;D ;D ;D Виж, аз мога да сметна 2 и 2... Неорганично е някак, точно ти да ми обясняваш, как си направил логическите връзки, как сам си се досетил сам и как си ме провокирал...  Ако си позабравил, прочети първия  пост, в който повдигаш тази тема... Обърни внимание и на тона си:

И понеже точно визираната явно няма да ми отговори, имам един въпрос към Gita, до известна степен във връзка с темата: Това дете което щеше да осиновяваш но се отказа, не беше ли циганче, че нещо си изтрила темата и не мога да се подсетя ::)!?

Жалко за този, който ти е казал... и жалко, че е имал доверието да ти сподели... Жалко!  :-\ ... Но честно казано и на мене взе да ми умръзва...
« Последна редакция: февруари 09, 2011, 08:16:46 pm от Gita »

diplodon

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #37 -: февруари 09, 2011, 08:39:26 pm »
Ако си позабравил, прочети първия  пост, в който повдигаш тази тема... Обърни внимание и на тона си:
Не случайно казах че съм те провокирал...

VILLI

• Member
  • *
  • Публикации: 264
    • Профил
« Отговор #38 -: февруари 10, 2011, 12:14:43 am »
Гита, сега , когато чета престрелката ви с Дипло, съжалявам че бях остра с теб преди време. Наистина съжалявам.

hektor

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #39 -: февруари 10, 2011, 08:56:19 am »

И престани да се унижаваш, какво повече от презрение си се напънал да заслужиш от нас тук?

Дипло, слушай ко ти дума кака ти ;)

Приятен ден от мен!
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

WALL-E

• Member
  • *
  • Публикации: 77
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #40 -: февруари 10, 2011, 08:58:37 am »
Към всички:

Беше неучтиво, грозно и грубо. Замисли се!

A истина ли е ? Ако е – какво толкова че е грубо? Или е по добре да кажеш нещо по 99 заобиколни начина с 99% вероятност другия да не те разбере отколкото по 1 но със 100% вероятност да те рзбере.

Така че по полека с намеците, защото човек не знае какво ще му дойде на главата

То пък едни намеци напоследък тука.

Емпресс се изявява къде по-мъжки от тебе човече. Форумния грип щам WALL-E така те е гепил или не ти го прие с разтворени... че направо те фана дрисък.

Премина един бърз курс по форумно общуване при младата си съпруга и се втурна да пишеш, но ти липсва четенето.

Ако ти си се окопал у дома пред компа в безработицата и самотата си, където генерираш помия в промишлени количества и си я изливаш по форумите, постарай се да не забравяш, че останалите имат личен живот, професионален живот...

Да изброявам ли още .

Другото не мога да коментирам защото нито съм запознат с термините нито с хората които обсъждате. CDman е автора на забавната тема 'петък ден на майстора' в която вече не се учудвам защо никой не пише.

А по повод много съдържателното понятие 'вечният септември'

Да видим пак какво е вечния септември:

"Вечният септември" е термин, с който се обозначава спада в качеството на коментарите на даден сайт заради силния приток от нови потребители.

Аз ли съм проблема ? Кажете ми. И без намеци ако може.

hektor

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #41 -: февруари 10, 2011, 09:30:53 am »
НЕ!

"Есть человека есть проблема, нет человека нет проблема." Така се решават проблемите в огромни и необятни страни с огромна популация, където цената на един човешки живот е нищожна за който там управлява. Тук форума е малък, хората са малко и както виждаш няма управляващи.

Реакцията е срещу поведението ти. Срещу теб - няма как. Тук си WALL-E. И снимката ти не е като по лична карта нали.
Бенджамин Франклин

diplodon

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #42 -: февруари 10, 2011, 10:19:58 am »
Дипло, слушай ко ти дума кака ти ;)
Позволи ми сам да преценя дали се унижавам или не. Всъщност може би е така, защото изобщо си правя труда да ви отговарям. След вчерашните ти изказвания, моля спести си повече реплики към мен. Скрий се и ти в мишата си дупка и не ми давай съвети, щото и ти не си цъфнал и вързал, нали!?

Какво е поведението на WALL-E (и моето)!?. Неучтиво, грубо и грозно!? Както и той пита - а истина ли е това което казваме!? За разлика от теб, аз нямам манията да се харесам на всички, затова винаги казвам истината в очите. Конкретно за WALL-E, понеже още от темата на mareli му тръгна лошото име, питам пак къде е тя за да каже какво е станало с плана за действие назначен и от empress!? Дали повече не се появи във форума, защото неучтивото, грубото и грозното всъщност са другите имена на неудобната истина!? Защото ако те с empress бяха прави, то със сигурност щяха да се включат за да начешат голямото си его ;)

Завършвам пак с поста на vassko от темата на Апел, защото явно и него не сте прочели: "не съм съгласен че сдмана е смешника на форума. току що прочетох повечето му постове. много е преживял човека и аз не го разбирам понякога но говори и верни неща. ако наистина е откровен го плюете. ако е по мек става смешник на форума. не ми е чудно защото повечето плюещи са с женски имена. това е и причината да напиша тва. знам какво се случва с мъж опълчил се на женски колектив. гадно е . помъчете се да го разберете и ще поговорим пак . аз още не мога да разбера много неща но поне не ме е страх че ще ме помислят за прост и го попитах. ще чакам отговор от него. не се хабете да ми отговаряте вие".

Смешното в случая хектор е, че ти си от женският колектив. Кой викаш се държи мъжки!?

hektor

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #43 -: февруари 10, 2011, 10:43:39 am »
Интересно щом като се опитваш да намекваш за личния ми живот, защо не ми каза всичко това лице в лице както ти предложих...
Бенджамин Франклин

empress

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #44 -: февруари 10, 2011, 10:54:15 am »
Дипло, за КПД-то на дадена истина се съди по резултатите й.
Вие, застъпниците на т.нар. "неудобна истина", какво сте постигнали с нея? Щастливи ли сте?

Защото аз отчитам страхотни резултати със своята "удобна" истина и я предлагам като изпитана. Щастлива съм.  ;D Имам цели и ги постигам. Имам жилище. Имам доходна и интересна професия. Имам супер як мъж, който ме подкрепя, гушка ме, уважава ме и ми служи за опора и коректив... И не на последно място имам вяра, усмивка и приятели. Имам хобита, които ме зареждат.
Защо да не предложа формулата си на други хора?

(Повтарям "предложа", а не като някои хора тук - "наложа") (Че пък и да размахвам пророчески пръст, че, видиш ли, "Ако не послушаш мен и само мен, немаш си на пре`ста`а кво та чака, душо кукурузена!")

И стига с тази "истина", моля те. Защо не приемеш просто, че колкото са хората, толкова са и истините? Никой от нас от тук не може да претендира, че казва "неудобната истина". Свикни с мисълта, че всеки може да каже единствено и само "СВОЯТА СОБСТВЕНА ИСТИНА".

Ако аз само съм успявала, а ти само си се провалял (хипотетично, не говоря конкретно за теб и мен), то тогава аз ще настоявам, че светът е прекрасно и дружелюбно място, а ти ще настояваш, че е грозно и неприветливо място.
Аз ще привеждам примери за успех, ти ще привеждаш примери за провали.
Е, кажи ми, чий опит е определящ за качеството на света?
Моят опит срещу твоя, моите примери срещу твоите, моята истина срещу твоята...
Е, чия тежи повече? И чия истина определя дали светът е хубаво, или лошо място?

Пак ще дам примера (а вече съм го давала тук, във форума) с бившата приятелка на брат ми. Говорехме си веднъж за секс и тя каза: "Мъжете са гнусливи. Аз за толкова години опит с мъжете един не съм срещнала, който да иска да ми направи френска любов." Аз се ококорих: "Как така, и аз съм си имала вземане-даване с мъже, но нито един не ми е отказал френска любов, даже не се е налагало да ги карам." (А трябва да отбележа, че тя е маниачка на тема чистота и е хипер чистоплътна - вечно си прави промивки, интимни прически... Та явно не е от мизерия.)
Е, Дипло? По чий опит да съдим за мъжете? По нейния, или по моя? Духат ли мъжете, или не? И дали аз ще успея някога да я убедя, че духат, като тя такива не е срещала? Или пък тя ще ме убеди, че не духат, при положение, че моят опит казва друго?  ???

Няма универсална истина, Дипло. Има само частни истини. И много ми се иска всеки тук да признава правото на съществуване на различната от неговата истина, защото имат абсолютно равна тежест и легитимност. На това му викат "култура", "толерантност" и "липса на предразсъдъци".  ;D
« Последна редакция: февруари 10, 2011, 10:58:19 am от empress »