Автор Тема: Как онлайн терапията ми помогна  (Прочетена 6257 пъти)

абонатаелуд

• Member
  • *
  • Публикации: 79
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Как онлайн терапията ми помогна
« Отговор #15 -: април 03, 2012, 12:20:07 pm »
а познаваш ли галина миндовска ?:)
,,нИКОГА НЕ СЪМ ВИЖДАЛ ДИВО СЪЩЕСТВО,КОЕТО ЧУВСТВА САМОСЪЖАЛЕНИE

Птицата пада премръзнала от клона...без капка съжаление към себе си...

абонатаелуд

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #16 -: април 03, 2012, 12:22:11 pm »
защото аз познавам една галина йорданова но ти няма как да е познаваш е че тя е приятелка с тази галина миндовска и тя явно има нещо мангалско в нея ...добре че не я познаваш :)

абонатаелуд

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #17 -: април 03, 2012, 12:24:39 pm »
ако не си забелязала ,българите ги разкарват вече от всички държави барабар с циганите и според мен трябва да пазим циганите защото следващите сме ние  ;D

Gita

• Member
  • *
  • Публикации: 109
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #18 -: април 03, 2012, 12:36:04 pm »
Не познавам нито Миндовска, нито другата...  ;D Галина Йорданова ли е автора?
Казвайки "цигански романс" не влагах нищо лошо... По-скоро се сетих за Лорка.. Гарсия.. Фредерико... :) Ама както и да е...

абонатаелуд

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #19 -: април 03, 2012, 01:08:37 pm »
споменах за миндовска защото вчера поиска приятелство от мен в фейса а аз не я познавам и като се разчетох в инфото и видях че е завършила психология и си помислих че имаш нещо общо или си ти :)

абонатаелуд

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #20 -: април 03, 2012, 01:21:21 pm »
ей гита,има нещо което ме глозга от вътре от чисто любопитство ...отностно за щерка ми.Ако не знаеш правилния отговор казвай -не знам.На 7 юни ще стане на 5г.,Когато беше на годинка и половина мисля е пуснах на ясла.Винаги когато имат тържество децата пеят рецитират а моята само като ме види и край отказва тотално да пее или каквото и да е .Казва на майка си че не иска да идвам на тържествата.В нас на нова година се преоблякох на дядо коледа и нямаше проблеми пееше рецитираше защото мен ме ,,нямаше,,.Утре пак имат тържество и пак казва че не иска да ходя което няма как да стане защото без мен няма тържество :) От време на време се замислям на какво може да се дължи това нейно поведение ?!?! Моля разни тъпанари да не ми дигат нервите с тъпи съвети и блужаещи се отговори за да не чуйте думи които са неприятни ;)

Gita

• Member
  • *
  • Публикации: 109
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #21 -: април 03, 2012, 01:52:46 pm »
Аз не съм психолог или подобно и не съм завършила психология, а я имах като допълнителна специалност (в някои държави за да станеш магистър трябва да имаш или две основни специалности или една основна и две допълнителни)... Единственото, което мога да кажа е, че за тази възраст изявено чувство на срам е напълно нормално... и че често бащите играят по-специална роля за момиченцата... Ако дъщеря ти прекарва по-малко време с тебе, отколкото с майка си, възможно е и това да оказва влияние... Както и желанието на момиченцето да върши всичко правилно и да ти се хареса... Опитай да си поговориш с нея непринудено за тези неща...

etherapy

• Administrator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #22 -: април 17, 2012, 11:25:41 am »
Gita е дала много правилна посока в отговора си. Когато един родител е напорист по един или друг начин с поведение, изисквания, реплики не само към детето, но и към околните, и в семейството, то децата много често отбягват изявата, за да избягат и от оценката на съответния родител. Понякога разминаванията дете-родител са на темпераментово ниво и този тип различност води до отбягващо поведение, когато родителят е по-доминантен, а детето по-емоционално. Бащата е този, който дава усещането за сигурност, а в последствие и за женственост на дъщеря си, така че най-важни са поощренията и даването на усещането, че детето е безрезервно прието, дори и когато прави бели:) Тогава просто има път за поправка.