Автор Тема: Socialna fobiq  (Прочетена 2944 пъти)

tifka

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Socialna fobiq
« -: август 11, 2009, 12:38:47 pm »
Zdraveite,izvinqvam se za latinicata.Interesuva me ima li tuk hora,spravili se napulno ili do nqkade sus sociofobiqta?Ako da 6te se radvam da spodelite.mlada sum,a tazi ujasna fobiq mi sasipva jivota.Da ostavim na strana 4e mi pre4i na kontaktite.iskam da zapo4na rabota,tq e svarzana s postoqnno ob6tuvane s nepoznati hora.kakvo da pravq?

etherapy

• Administrator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Socialna fobiq
« Отговор #1 -: август 11, 2009, 01:14:16 pm »
Здравейте, tifka!
Надяваме се да намерите във форума коментари на хора, които са се справили с този проблем и това наистина да Ви е полезно. Ако желаете можете да разговаряте с психолог тук в сайта - анонимно и в доверителен режим, за да извадим причините и ситуациите, които са довели до това състояние. Първата сесия за всеки потребител е безплатна и можете да видите дали това е добър вариант за Вас. Желаем Ви успех!

tifka

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: август 11, 2009, 01:37:25 pm »
kak bih mogla da izpolzvam tazi bezplatna sesiq? Nikade v profila si ne namiram takava opciq. ???

etherapy

• Administrator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: август 11, 2009, 01:54:58 pm »
Необходимо е да се регистрирате през началната страница. Регистрацията за форума е различна от тази. През "login" от начална страница. Влизате в личната си страница и  търсите опция "Вземи своята безплатна сесия" от менюто в ляво. Кликвате на тази опция  и вече можете да запазите удобен час от "Запазване на час". Безплатните сесии са на четни дни в часовете 10.00ч., 15.00ч. и 20.00ч.. Ако имате още въпроси , можете да пишете тук във форума или в "подръжка".

Gita

• Гост
« Отговор #4 -: август 15, 2009, 09:13:33 am »
Моя позната се е справила с този проблем... (Доколко е напълно, не знам ; ))

Има един разработен метод - част от когнитивната психология е, който вече се е доказал като много ефективен за лекуване на фобии и страхови нарушения.
Целта на този метод е не, да търси причините, довели до това смущение, а систематично да повлияе на рационалното в тебе така, че в крайна сметка да се убедиш, че няма прични за паника... и да се справиш с тези състояния, като разбереш техния механизм и се научиш, да нарушаваш омагьосания им кръг... Доколкото знам, напълно излекуване няма, но може да ти се помогне дотолкова, че този проблем да не те натоварва и да не ти пречи... и тези състояния да намалеят значително...

P.S. Стана ми интересно... Ти и Paradise от темата "Как да бъда себе си" да нe стe случайно един и същи човек?...
« Последна редакция: декември 02, 2010, 04:57:37 pm от Gita »

Redbloodedwoman

• Member
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
« Отговор #5 -: октомври 31, 2009, 11:36:16 pm »
Здравейте на всички, които имат този проблем. Аз също бях в капана на тази фобия (донякъде все още съм). Ще разкажа сега как аз преодолявам това. Никога не съм си представяла, че мога да работя с много хора, но един ден трябваше да се явя на интервю за работа в офис с над 300 души. Е, реших, че започвам, като не си и позволих за момент да помисля, че е плашещо. Просто си казах- това е! Може пък да е за добро. Естествено приятели не съм намерила, но хора, с които да се забавляваме- да. Постоянно има смешки, все някой нещо ще изтърси и така. Забавно е. Има дни, в които, ако не желая да разговарям много-много, просто се съсредоточавам над работата си. Също така започнах да ходя по караокета, по заведения, въпреки, че не е често, но пак е нещо. Нещото, което може да помогне е това, човек да се запише на някакъв групов спорт, както аз направих. Хубавото на това е, че отиваш, тренираш и няма нужда да си в постоянен контакт с някого...имам предвид за спортове като аеробика, тае бо, каланетика и т.н. За жалост при мен остана нежеланието да допускам някои много близо до себе си. Ще ми се да имам от онези дългогодишни приятелства, но знам, че приятелството е свързано с постоянство в отношенията, а на мен ми лисва такова постоянство. Още нещо, което ми помогна- приложната психология. Има десетки книги на такава тематика- просто хванете и прочетете някоя. При мен има влияние, макар за кратко...просто, когато усетите нежелание за контакти- хващате и препрочитате книгата, както аз правя. Дано да съм помогна на някого!