Автор Тема: въпрос???  (Прочетена 2202 пъти)

vesss

• Member
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
въпрос???
« -: ноември 25, 2008, 12:07:53 am »

Скоро ми предстой раждане, избрах си секцио,не се налага,но  вариантът да раждам нормално ме плаши ужасно( да не се впускам в подробности). Сега проблемът е упойката- или спинална, или пълна. Но -ако е пълна се опасявам, че ще пропусна бебето, смисъл, че  с моето богато въображение може да си предствям какво ли не после. При епидуралната -проблемът е, че съм в съзнание и фактът ,че ми режат коремчето може да изостри  натрапливостите ми впоследствие.
 Та въпросът ми е -има ли такъв момент?

Балгодаря предварително.

etherapy

• Administrator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: въпрос???
« Отговор #1 -: ноември 25, 2008, 05:21:53 pm »
Здравейте vesss!
Предстоящото събитие е един от най-силно наситените емоционални моменти в живота на една жена. Не случайно тук се смесват и очакване, и радост, и нетърпение, и страх, и фантазии, и желание за презастраховка... Твърде много емоции, които могат да объркват и да създават неясна, дори преувеличена картина на събитието. Да не забравяме и хормоналните промени в края на бременността, които също Ви карат да се чувствате много неспокойна. Факт е обаче, че природата ни е много по-силна, отколкото си мислим. Въпросът е какви картини рисува въображението Ви? От кои неизвестни идват? Защото те имат именно тази функция, да запълват неизвестното и да търсят презастраховка за страховете. Би било прекрасно да говорите със специалист по всички въпроси, които Ви притесняват с неизвесността и уж неконтролируемостта и. Има опасност, ако разговаряте с други майки, родили по избрания от Вас начин, да намерите от примерите им само онова, от което се притеснявате и така да се стигне до по-силни самовнушения. Бихте могла да използвате възможностите в etherapy за безплатна сесия, където да поговорите с психолог от екипа ни, който има специализирана подготовка в областа на консултациите по време на бременност и предстоящо раждане. С него също ще можете да обсъдите всички страхове и възможни рискове, които виждате във въображението си.
Разчитайте на нас!

vesss

• Member
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
« Отговор #2 -: ноември 30, 2008, 09:20:05 am »

А как мога да получа online сесия?

etherapy

• Administrator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: ноември 30, 2008, 04:33:40 pm »
Здравейте отново, vesss! За да запишете безплатната си онлайн сесия, е необходимо да се регистрирате от заглавната страница на сайта като използвате опцията  "login". С новия си никнейм и парола влизате в личната си страница където има опция" запази своята безплатна сесия". От падащото меню с график, можете да запазите час в удобен за Вас ден, като е необходимо да се съобразите, че безплатните сесии според правилата на сайта, се записват само на четни дати в часовете 10:00, 15:00, 20:00ч. Ще Ви очакваме!