Автор Тема: детето ми има проблем с общуването с други деца.  (Прочетена 994 пъти)

magi

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
Здравейте! Майка съм на 4 год.момченце.С бащата сме разведени от 1 год.и детето живее при мен.Само , че той още от малък ббеше по нервен , по избухлив .Например излизаме на разходка с количката и в момента в , който се спра да говоря с някоя майка той се тръшкаше в количката и започваше да вика и това е докато не тръгна пак.Минахме през периода на автоагресията , но смятам , че сме го преодоляли.Сега ходи на детска градина , но това което ме притеснява е че не желае да общува с децата .Не им говори , не се запознава с тях , не играе стях.Само да вметна , че той проговори и мн късно. Госпожите в градината казват , че е спокоен изпълнява всичко което му се каже , но не се включва в общи игри и занимания.Когато сме на детска площадка , той предпочита да играе сам , като задължително трябва да вижда.Ходихме при няколко детски психолози и те казват че има черти от аутистичен тип.Само че сега посещава логопедка , която е и детска психоложка , но според нея няма такива прояви.По-скоро е поведенчески проблем.Само да добавя , че е бил пряк свидетел на множеството ни сскандали и боища с баща му. Незнам как да го тълкувам това негово поведение.Логопедката каза че може да е по притеснителен , по свит .Посъветвайте ме какво да направя и как да постъпя.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Здравейте!
Хубаво е, че посещавате специалисти. Би следвало, ако до момента няма диагностика на детето, да бъде направена, за да Ви дадат точни препоръки как да действате у дома. Заедно  с това да имате и провеждане на игрова терапия, за да се работи на ниво поведение с проблемните области, които се диагностицират.