Автор Тема: Проблемно дете  (Прочетена 859 пъти)

tatjana83

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Проблемно дете
« -: май 26, 2015, 09:08:31 am »
Здравейте,
Пиша тук, защото вече изчерпах всички варианти за решаване на проблема, който имам. Ситуацията е следната: Мъжът ми има първи брак и момиче от него, което в момента е на 13г. С майката са разведени от 4г. Детето с всяка изминала година променя характера си, което е нормално, но проблема е че много изостава в училище, няма интереси към нищо , което го заобикаля интересува се само от момчета - нищо друго! Поведението и е на 15- 16 г. момиче, а умствения и капацитет е на 10 годишна. С баща и я пращахме на уроци, което малко помогна, но майката не се интересува как ще завърши дъщеря и. Преди месец приятели ни се обадиха и ни показаха снимки в интернет, на които момичето е по сутиен и прашки, после намерихме снимка, на която пие алкохол. Ние и се караме, а майката счита това за нормално. На фона на това поведение тя не може да чете- срича, не знае таблицата за умножение. Учителите при които ходеше на уроци откриха сериозни пропуски. С нищо не можем да я стимулираме да учи, нито да си промени поведението. Бащата е “вдигнал ръце“, защото не иска разправии с бившата си жена, а на мен ми е мъчно, че това дете се ползва от ситуацията върви към провал. Приятелите ми казват, че не трябва да се занимавам и да се меся. Незнам  как е правилно да се подходи и дали все пак те не са прави. Моля за съвет!