Автор Тема: Страх ме е да шофирам  (Прочетена 972 пъти)

nnn02

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Страх ме е да шофирам
« -: май 24, 2015, 07:19:45 pm »
Здравейте, имам страх от шофиране.По-скоро се страхувам преди да седна зад волана от това, какво би могло да се случи.Имам книжка от 4 месеца.Шофирам сама, но много рядко.В повечето случаи гледам съпруга ми да е до мен.В интерес на истината се справям добре.Дори изпитващия ми каза, че имам потенциал...
Просто искам тези мисли да спрат да ме измъчват и да се качвам в колата без страх.
Преди години загубих много близък човек в катастрофа и от тогава ме измъчват страхове, свързани със загуба на близък човек и съответно страх от шофиране.Дълго време не се престрашавах да запиша шофьорски курс.Сега вече съм шофьор и самото шофиране е необходимост за мен в момента.Живея в чужбина и без кола е почти невъзможно...
Ще съм Ви благодарна, ако мога да получа професионален съвет от Вас.
Поздрави!

denslavatr90

• Member
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Страх ме е да шофирам
« Отговор #1 -: май 29, 2015, 06:16:27 pm »
Здравей, имам същият проблем, с тази разлика,че не шофирам от 5 години. Когато изкарах книжката шофирах отлично, претърпях леко ПТП, но ми остана страх от тогава. Сега,когато някой ми каже " Качвай се в колата да караш" изпадам в ужас и започвам да премислям всичко, кое как се правеше, дали така беше или иначе. Разговарях с инструктор за опреснителни, след като му обясних всичко, той ми каза, да премахна страха си и тогава да се кача било то на учебен или личен автомобил и това, че имам книжка, не означава,че ставам за шофьор. Обясни ми,че страхът от шофиране не е нещо,което ей така изчезва и е по-добре,ако не се чувствам сигурна зад волана, да не се качвам. Все още си пресен шофьор и всичко е въпрос на навик, шофирай винаги,когато имаш тази възможност, независимо дали има шофьор с теб или не, ти се качвай зад волана. Ако въпреки практиката не се чувстваш спокойна, по-добре не шофирай. Ще се радвам да прочета и професионалното мнение по въпроса. Успех :)