Автор Тема: апатия, страх  (Прочетена 573 пъти)

ellina90

• Member
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
    • Ел. поща
апатия, страх
« -: март 31, 2015, 08:46:29 pm »
Здравейте,
От около два месеца ме е обзела крайна апатия. Нямам желание за нищо, не излизам, едва се справям с работата. Имам постоянно силно сърцебиене, гадене, , а от няколко дни и главата ми "гори". И преди съм изпадала в подобни състояния, но обикновено имам някоя причина, за разлика от сега. Тъкмо ме повишиха, имам доста ангажименти и нови отговорности в работата, с приятеля ми сме от три жодини заедно и нещата вървят добре. Незнам какво ме прихвана. По цял ден плача, преди няколко седмици направих луд скандал на приятеля ми, защото искаше да излезе с приятели без мен и сякаш оттогава съвсем ме тресна депресията. Страх ме е , че ще се разделим, че ще му писне от моите състояния и ще ме остави. Поговорихме и той ме успокои, че ще ме търпи, ако ще и в лудница да вляза :D Сега съм изпаднала в ужас, че може аз вече да не го обичам, от тая апатия нищо не мога да разбера. Прегръщам го, целувам го и нищо не ми трепва. То аз сега и на семейството и племенницата си не се радвам, майка ми претърпя инцидент, а аз го приех все едно чух прогнозата за времето. Знам, че много обичам приятеля си, но не го чувствам в момента, нищо не чувствам, не знам какво да правя. Вече съм готова на всичко. Израстнала съм в трудности и не познавам баща си, предполагам това оказва влияние. Хиоер емоционална съм по принцип. Приятелят ми е най-доброто, което ми е е случвало, а ме е страх,  че с лудостта си, ще го изгубя. Моля, помогнете да се избавя от тази апатия

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: апатия, страх
« Отговор #1 -: април 01, 2015, 04:36:32 pm »
Здравейте! Със сигурност има причини да се чувствате по този начин. Хубавото е, че имате подкрепата и разбирането на приятеля си. Би било добре да се консултирате с личния си лекар за физическите неразположения, които изпитвате и ако се налага той да ви предпише медикамент. Понякога нивата на стрес са толкова завишени, че човек се чувства буквално "прегорял", а в работата ви е имало промени и нови отговорности.  Ако всичко е наред чисто физически, можете да се възползвате от безплатната си сесия с психолог и да говорите за проблемите конструктивно. Хубав ден!