Автор Тема: Ниско самочувствие  (Прочетена 817 пъти)

JeniPetrova

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Ниско самочувствие
« -: март 11, 2015, 11:53:42 pm »
Здравейте, не вярвам в това, че подобен тип терапия ще разреши всичките ми тревоги. На 25 години съм и съм осиновена, не ми върви във връзките и проблема е в мен. Не се обичам, неуверена съм, задушавам всеки с най-най-различни за мен оправдания. Това далеч не са моите най-големи тревоги.. Храната, килограмите , дискомфорта , който ми създават и крайните състояния в, които изпадам. Тежах 97 кг мразех се , винаги е било така до преди почти година. Реших да отслабна докато бях в чужбина , спрях да ям всичко освен ябълки в продължение на месеци. Станах 60кг върнах се, всички ме оглеждаха, някои дори не можеха да ме познаят. Върнах се с идеята не да покажа новото си аз а да потърся помощ. Помощ за това , че се чувствах гузна за всяко погълнато нещо и правенето на упражнения дори след 1 изяден морков. До деня в който не се успокоих, почнах да се храня прекалено усещам как започвам да си връщам килограмите. Не мога да се огранича от нищо, не искам да се гледам, мразя не само себе си , а и дишането си. Може би страдам от ниско самочувствие. . Незнам дори можем да изразим емоциите си с писане , но накратко  това са моите страхове.
« Последна редакция: март 16, 2015, 01:06:58 pm от JeniPetrova »

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Ниско самочувствие
« Отговор #1 -: март 27, 2015, 03:20:55 pm »
Здравейте!
Самочувствието  е като гръбнака на личността. Ако гръбнакът е пречупен, няма възможност за движение. Затова и работата със самооценката на човек е един постоянен процес. Но от споделеното, става ясно, че имате и хранителен проблем, който изисква специализирана подкрепа. Не можете да продължавате да се самонаказвате и отхвърляте. Ако имате желание използвайте безплатната си сесия, за да започнете работа със специалист.

JeniPetrova

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: Ниско самочувствие
« Отговор #2 -: юни 05, 2015, 06:54:03 pm »
Здравейте , бих искала , но не знам как да започна въпросната сесия. Моля ви , бихте ли ме упътили