Автор Тема: ПР а сега накъде?  (Прочетена 536 пъти)

toni87

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
ПР а сега накъде?
« -: февруари 06, 2015, 06:42:33 pm »
Преди 9 месеца ми се случи първата ПА замая ми се неможех да продължа напред бях с детето много се уплаших че мога да припадна и влязох в един магазин сърцебиене треперене на ръцете до 10 мин. всичко отмина.Тръгнахме към педиатърката на синът ми понеже беше болен по пътя отново ми се замая направо имах чувството че ще припадна всеки момент.Ходих при личната кръвни иследвания наред прати ме на невролог тя ми исписа ксанакс 0.250 по едно сутрин личната каза че било силно и аз го пиех по половин една седмица после го пих по цяло втората седмица стана ми зле една сутрин но непо същия начин отидох при невроложката тя ми вика ами пий ги по две непосмях да пия повече получи ми се едно постоянно замайване незнаех какво да правя ходих на УНГ тя ми каза че ще е добре да отида на психиатър ,отидох исписа ми флуанксол за една седмица по 1-1-0 после включи есобел на 7 ден пак ми става зле спрях го пиех флуанксола 3 месеца но нищо и го спрях с течениена времето че нещо ми има се разви и страхът от болест която имам и никой не ми я открива ,немога да излизам сама навън от страх да не припадна на улицата постоянно ми е замаянно сега от известно време ми е по добре пия магнерод по препоръка на кардиолог заради претупкване на сърцето незнам дали е отнего.Наскоро пак отидох на психиатър-психотерапевт каза че имам ПР отново ми предложи ксанакс с антидепресант и психотерапия незнам какво да правя ......от 2-ва дена пия риал сам-е незнам дали ще ми помогне.Как да постъпя дали само психотерапия ще ми помогне?

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: ПР а сега накъде?
« Отговор #1 -: февруари 08, 2015, 10:36:42 pm »
Здравейте!
Наред с медикаментите е препоръчително да имате и психотерапия, чрез която да се научите практически да овладявате тези състояния.
Те са като алармена система на нашата психика и ни казват, че трябва да променим по определен начин живота си. Затова ние сма на разположение за подкрепа!

Elinor

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: февруари 18, 2015, 09:34:40 pm »
И аз съм в същото положение!  :'( преди девет месеца родителите ми се разделиха и тогава започна всичко! Депресия , панически атаки , излизам със страх от вкъщи и винаги с хапчетата в чантата! Сърцето ми бие лудо, силен световъртеж и вече имам чувството че този аз никога няма да свърши!

toni87

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #3 -: февруари 22, 2015, 10:29:21 pm »
Елинор Понеже когато ми се случи за първи път не знаех що за състояние е това опитвах се да се боря не исках да приема че всичко това се дължи на последствието от случващите се през минало и настоящето проблеми и не осъзнавах и не вярвах че може да ме връхлети това състояние колкото повече време минава толкова повече се осъзнавам и променям начина си на отношение към другите и към себе си. При теб проблемът е че не искаш или не можеш да приемеш раздялата сигурно се чувстваш наранена и огурчена.По взаимно съгласие ли е раздялата? Ако е така просто трябва да приемеш тяхното решение. Не знам какъв е твоят случай но знам че ключът към въстановяването е в теб . От начало мислех само за това че съм болна от нещо и умирам и никои немойе да ми открие от какво страдам понеже никои лекар не ми каза "Ти получаваш паник атаки" сама стигнах до този извод след дълго лутане по доктори и ровене из интернет.Не съм преодоляла още моето състояние но се е подобрило поне за сега да не казвам голяма дума но осъзнавам че имам нужда от промяна но при мен нещата са малко сложни.Натъкнах се на есенциите на доктор Бах Рескиу ремеди помагат ми но не винаги но има ефект http://www.rescue.bg/ мисля че имаш огромна нужда да споделиш историята си с психолог който да те ислуша и да ти даде съвет!

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: февруари 22, 2015, 11:09:29 pm »
Здравейте!
Паническите състояния са преодолими с комплексен метод-психотерапия, физическа активност, специфични техники и не рядко медикаменти, изписвани от психиатър. Ние сме на среща, за да окажем подкрепа.