Автор Тема: изнервено дете  (Прочетена 858 пъти)

MERINDA

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
изнервено дете
« -: февруари 06, 2015, 11:58:54 am »
Здравейте,искам накратко да ви опиша проблемите си.Подала съм молба за развод и чакам дата за първото дело,след 5 год. брак.Имам едно умно и красиво 3 год. момченце, което живее с мен при моите родители.Детето на моменти е много изнервено и се тръшка за най малкото нещо, или започва да ни удря ,или да хвърля играчките си където му попадне.Всеки път му обяснявам че не е редно така да се прави, не трябва да се удрят баба и дядо ,за момента обещава но после пак същото.Забелязах,че е по-агресивен към майка /а през деня е с нея и много я слушал/.Детето преди 2 мес. когато се върнахме да живеем при нашите стана свидетел на неприятна гледка.Баща му е дошъл да го отвлече,като не успял пребил с юмруци майка ми пред погледа на сина ни .По това време аз бях на работа.Когато се сети за това ми разказва кое как е станало и как баща му е удрял баба му /всичко до най-малката подробност/. Незнам просто какво да правя ,на моменти и аз "откачам" и го нашамарвам по дупето ,ако прекали с дяволиите си :'(.След което съжалявам и се самоизяждам от мъка.Минаваме през труден период и двамата, може би той така реагира на раздялата ни с баща му.Мисля да го заведа на детски психолог ,какво ще ме посъветвате?Ще се радвам ,ако ми пишат хора с подобен проблем.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: изнервено дете
« Отговор #1 -: февруари 08, 2015, 10:33:11 pm »
Здравейте!
На тази възраст децата са като скачени съдове с най-близките си. Всичко, което се случва, те попиват и преживяват без да имат шанс за пълно разбиране. А агрсията си детето Ви дава сигнал, че се чувства несигурно, объркано, че не знае как ще продължи от тук на сетне животът му. Това не е просто копиране на поведение, а страх. Добре сте се насочили към детски психолог. Тук можете да използвате безплатна сесия, за да получите конструктивни насоки.