Автор Тема: Бременна ли съм  (Прочетена 688 пъти)

дсс567

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Бременна ли съм
« -: януари 23, 2015, 05:28:10 pm »
Здравейте.Пиша ви,защото съм много много притеснена.От този месец водя полов живот.Първите пъти всичко беше наред,правихме го с презервативи като за всеки случай той свършваше извън мен.Докато преди една седмица презервативът се скъса.Усетихме скъсването горе-долу 2 минути след това като той ме уверява,че не е свършвал в мен и дори не е бил пред свършване,защото при самото скъсване е започнал да се чувства много странно.Презервативът имаше дупка отстрани и просто се беше разтегнала,но почти цялата предсеменна течност,която по принцип винаги я има,си беше в презерватива.Най.вероятно съвсем малко количество е попаднало в мен,освен това по всички възможни пресмятания и калкулатори овулацията ми е била свършила преди 2-3 дена.Не съм правила тест,защото днес мина седмица от половия акт,преди три дни ходих на преглед при гинеколог,но тя не забеляза нищо странно.Бях си пуснала изследвания на урина и всичко било наред,с изключение на съвсем малко повишено количество кръвни телца,които според лекарката били,защото ми предстои менструация.След 3 дена трябва да ми дойде,но от вече 4 дена усещам ужасно гадене,тежест в горната част на стомаха и болки отзад в кръста.Не знам дали си внушавам,но имам чувството,че съм бременна и адски много ме е страх.От няколко дни само плача и съм като умряла. Утре заминаваме на планина с нашите и се надявам от смяната на климата да ми дойде по-бързо,но при всичкия този стрес едва ли ще дойде на време.Искам да чуя вашето мнение,знам че не сте врачки,но просто бих искала да чуя и друго обективно мнение,освен на стресирания ми и побъркан мозък.Освен това възможно ли е след първия полов акт самата менструация да ми закъснее с няколко дни.Благодаря предварително  :( :( :'( :'(

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Бременна ли съм
« Отговор #1 -: януари 27, 2015, 04:07:11 pm »
Здравейте!
Възможно е менструацията Ви да закъснее от стресови преживявания, от сезонни промени. Добре е просто да изчакате деня, в който се очаква и ако нямате кръвотечение да направите тест за бременност.
По-скоро цялата тревожност и напрежение идват от новата ситуация,  в която сте по отношение на интимният Ви живот, както и от липсата на доверие към случващото се. С времето, когато изградите повече доверие и опознаете реакциите на тялото си, ще имате и по-спокоен поглед.