Автор Тема: липса на сексуално желание  (Прочетена 4791 пъти)

mishel

• Member
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
липса на сексуално желание
« -: септември 27, 2006, 02:59:39 pm »
със съпруга ми сме заедно от 10г. от две години сме семейство,а от 1.2м имаме и дъщеричка.Познаваме се много добре и всичко е вървяло между нас.От както се роди малката обаче нещата доста се промениха,най-вече в сексуално отношение.Още по време на бременността той спря да ми обръща внимание.Мислех,че след раждането нещата ще се оправят ,но уви.Правим много рядко секс и обикновенно аз съм инициаторката,което в крайна сметка взе да ме изнервя.Искам да чуя вашето мнение на какво може да се дължи това отдръпване.Аз започвам да си мисля,че има друга жена,защото не ми се стува нормално един млад и здрав мъж да няма обходимост от секс.Възможно ли е да е от стрес?Да не може да се приспособи към новите отговорности и това да го стресира?и най-важното каквото и да е ,как да подходя аз към проблема.Опитах с разговори на тази тема,но винаги са овенчани с неуспех.Моля да ме посъветвате,защото положението е меко казано нетърпимо

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #1 -: септември 28, 2006, 10:56:56 pm »
Здравейте! Тук можем да започнем с клишетата, които няма да са много далеч от истината, макар и твърде универсални. Всъщност, действително много мъже са крайно стресирани от новата си роля на бащи, от по-големите отговорности и очаквания, отправени към тях. Същевременно те трябва да възприемат партньорката си като майка, а не като любовница, а сед това да съчетаят в представите си двете роли. Много се борят за вниманието на тази нова жена до тях и несъзнават как се държат като малки и обидени деца. От друга страна има и едно всеизвестно правило, че мъжът твърде често използва сексуалното общуване като отдушник за проблемите си. Тук няма как да гадаем какъв е повода за поведението на мъжа Ви. Можем да изброяваме както до момента хипотетични причини, които няма да са индивидуално насочени. Това, което е редно да споменем е, че разговорите, за които споменавате, обикновено още повече изолират мъжа, особено, ако той има физиологичен проблем. В тази ситуация, Вие сама няма как да повдигнете планината-нужни са взаимни усилия.Това, което можем да Ви препоръчаме е съвместна терапия, защото периода на стрес след раждането на детето и последващата адаптация на семсйството към новия член би трябвало да е напреднала и почти приключила. Можете да използвате анонимните услуги тук чрез он-лайн терапията.

mishel

• Member
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
липса на сексуално желание
« Отговор #2 -: септември 29, 2006, 12:42:08 am »
Благодаря за бързият отговор Наистина много пъти съм чувала ,че разговорите по тази тема отблъскват мъжа.В същото време обаче си мисля,че проблемите могат да се решат само когато се говори за тях и то открито.Истината е ,че аз се уморих от толкова дерзания по тази тема и незнам дори дали аз имам желание да намеря решение.Въпрек и това смятам да обмисля предложението ви. Благодаря Ви

djody

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
Re: липса на сексуално желание
« Отговор #3 -: ноември 20, 2013, 03:41:46 pm »
zdraweite, az i priqtelq mi sme ot ima nqma osem meseca zaedno, no imame problem.lipswa mu jelanie za sex,problemyt mu ne e ot skoro toest ne e ot kakto sme zaedno a moje bi ot godina predi towa.znam che problema ne e w men.ne tyrsq winata w sebe si, ne mislq che ne go priwlicham no opredeleno se chuwstwam zle ot towa che ne mu se prawi sex.toi samiq e pritesnen ot fakta che ne izpitwa sexualni jelaniq, naqsno e che ima nqkakyw problem.obsyjdali sme go i dwamata sme na mnenie che e na psihicheska osnowa.ima prekaleno mnogo neshta za koito trqbwa da misli i s koito trqbwa da se sprawq sam samichyk i spored nas stresa i natowarwaneto mu idwat w poweche, no wypreki towa mi se iska da chuq edno po profesionalno mnenie po wyprosa, na kakwo moje da se dylji towa bezrazlichie kym sexa i kakwi merki da predpriemem?

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: ноември 22, 2013, 03:07:39 pm »
Здравейте djody!
Благодарим за доверието, което гласувате на форума. Вие сте описала на кратко възможните, според вас и приятелят ви причини. Това са готови хипотези, отвъд които, поради липса на факти, няма как да заложим други причини. Ясно е, че емоционалния дискомфорт води и до липса на желание за физическа близост. Но е добре приятелят ви да поговори със специалист като тук може да го направи анонимно или да използва формата за сексологична консултация. Този род трудности е нужно да намират решение колкото се може по-скоро след регистрацията им, за да не остава психиката фиксирана в тях, което е по-голямата вреда.

djody

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: ноември 22, 2013, 03:27:39 pm »
Blagodarq za otgowora pisah na nqkolko mesta za probldema i s netyrpenie chakah nqkoi da otgowori no uwi nikoi ot nikyde,blagodarq che wie mi otgoworihte.a kolkoto do priqte lq mi,nqma nikakwo wreme zaradi mnogoto rabota i angajimenti,za towa az se zaeh sys zadachata da potyrsq sywet otnosno problema.na kratko opisah neshtata no kato cqlo mislq nai syshtestwenoto,neznam kakwi detaili sa neobhodimi za po konkretno i obektiwno opredelqne na prichinitelq na tozi problem,ako e wyzmojno tuk da pogoworim shte wi kaja wsichko koeto trqbwa.otnowo wi blagodarq

LeO

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #6 -: ноември 23, 2013, 11:24:55 am »
etherapy как мога да направя консултацията със специалист? Аз съм на 26, с мъжа ми се запознахме преди 8 години- от тогава любовта ни еди към друг е толкова голяма… страста също винаги присъства когато правим секс.Той е прекрасен мъж, любовник и съпруг, не бих и мечтала за нещо повече. Преди 3 години се роди и първото ни прекрасно детенце, от тогава започна всъщност проблема ми…. В началото предполагам е доста нормално първие 1,2,3 месеца да нямам особенно желание за секс- едно заради раждането, друго заради стреса покрай първо дете…. За сажаление това безразличие продължи доста дълго, изпадах в депресии, после се оправих за малко, започнах да пия противозачатъчни- те ме сринаха още повече…. И така около година и половина, правиме рядко секс аз нямам желание- съответно мъжа ми се изнервя…. Последва период от 1 година и половина в която бях окей… нямах проблеми с желанието за секс… И след това пак срив…. Сега от около половин година съм пак така- нямам никакво желание за секс… не мисля не ми се прави, когато започнем трудно се съсредоточавам и настройвам- аз докато се настроя за секс и на мажът ми вече му се свършва (разбираемо като съм го държала на сухо 1-2 седмици  :-[ ) Когато излезем вечер с приятели и си пийна, желанието ми за секс се появява… но в нормално време никакво го няма…. Мъжът ми се изнервя, почва да си мисли ,че имам любовник и всички други глупости…. а аз даже не съм си и помисляла… и с друг мъж не искам да го правя… Обичам съпруга си и обожавам секса с него, просто желанието ми е много на моменти…. Моля ви дайте някакъв съвет…. Чудя се дали да не отида да изследвам едни хормони, че както четох в други постове това нежелание може да е свързано с щитовидната жлеза- а в моето семейство всички жени страдат от някоя от дисфункциите й….  :-\

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #7 -: ноември 26, 2013, 11:59:59 am »
Здравейте! Бихте могли да попълните формата за консултация със сексолог в сайта. Нашият специалист, доц. Околийски  ще отговори на въпросите ви и ще даде конкретни препоръки. Необходимо е да се регистрирате в сайта през  login и да попълните формата за консултация. След това ще получите отговор в рамките 24 часа или три дни (в зависимост от опцията, която предпочитате). Ако имате въпроси, пишете в "поддръжка". Хубав ден!