Автор Тема: Прекалено съм объркана  (Прочетена 449 пъти)

angelwings

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Прекалено съм объркана
« -: октомври 19, 2014, 05:41:02 pm »
Здравейте,
нова съм във форума и това е първата ми публикация. От известно време само се каня да потърся съвет, но до момента смелост не ми стигаше. Проблемът ми е следния: Имам приятел от 1 година. Разбираме се прекрасно той ме обича и аз него. Всяка минута с него е прекрасна. В интимно отношение нямаме никакъв проблем. Не мога да се оплача. До тук всичко е добре.
С мой колега в работата станахме много близки, защото постъпихме по едно и също време. И всичко беше в рамките на едно чисто приятелство, допреди 2 месеца. Започнахме да си пишем редовно (почти всеки ден). Когато сме заедно на смяна не се опитваме да скрием един от друг, че има нещо. Знам, че това е чисто сексуално привличане, но наистина съм много объркана. То е по-силно от мен. От една страна искам да се отдръпна и да се правя, че не е било, за да не нараня приятеля ми, но от друга страна искам да му се отдам на това силно чувство.
Надявам се да не бъда посрещната с нападки и обиди, а да получа разбиране и някакъв съвет.
Предварително Ви благодаря на всички за отделеното внимание

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Прекалено съм объркана
« Отговор #1 -: октомври 23, 2014, 10:04:48 am »
Здравейте angelwings!
Добре дошла във форума!
Вероятно за първи път влизате в подобна ситуация. И е хубаво, че различавате сексуалното привличане от по-задълбочените емоционални преживявания с приятелят Ви.
Не сте писала на каква възраст сте, което също е определящо за възникването на събитията около Вас. Нито имаме информация за колегата от работата Ви и неговия личен живот. Това е уравнение с много неизвестни.
Тук решението не е само в посока дали да прекрачите границите с колегата или не. Решението е свързано с възможните последствия, със способността Ви да запазите след това отново границите с колегата, ако искате да останете с приятеля си. И не на последно място с осмисляне на това къде е двигателят и какво получавате от емоциите в работата. Това вече е свързано с характеристиките на Вашата личност. Ако имате желание, използвайте безплатната си сесия тук в сайта, за да поговорите конструктивно със специалист.