Автор Тема: Не ме желае  (Прочетена 905 пъти)

Dar25

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Ел. поща
Не ме желае
« -: септември 06, 2014, 07:14:48 pm »
Здравейте! Желая да споделя моят проблем с вас. В момента съм на 25 години и имам приятел(32 годишен) близо 6 години вече. Работата е там, че той живее в Германия (не е българин), а аз в България. Срещаме се веднъж годишно за около 10-тина дена, а понякога и два пъти. Знам, че не е достатъчно, но толкова мога да си позволя, базирайки се на финансовата част по въпроса. Още от началото на нашите срещи аз трябваше да поема инициативата във взаимоотношенията ни за всичко, а той обикновено изтъква, че се чувства неудобно да ме хване за ръката, да ме целуне, да ме прегърне и т.н., защото можело аз да не искам да го прави. И така първа го целунах, защото предположих, че той няма да го направи. Дори, за да ме хване за ръка, когато сме навън се е налагало да проведа разговор с него, за да започне да го прави. Не е защото не иска, а според мен просто е много срамежлив...поне така мисля или се надявам това да е причината. Днес вече не се притеснява да ме целуне или хване за ръка, поне не го показва, но вече шест години заедно той не иска да прави секс с мен. Една единствена вечер през втората ни година заедно той се опита да го направи с мен, но дали заради употребения алкохол тогава или някаква друга причина не му стана. Видях, че му стана неудобно и доста тежко. От тогава (не, че преди това е говорил на тази тема) не говори за секс, нито прави някакви опити. Ако аз се опитам да го заговоря по темата той се изчервява, казва, че му е трудно и един път се и разплака. Не знам как да постъпя, не го притискам, изчаквам го, но не знам какъв е проблемът, в мен ли е, не съм достатъчно атрактивна за него или...всичко това ми действа на психиката. Като се има предвид, че в началото бях поела инициативата за всичко между нас, а сега след като оставих той да я поеме и да покаже малко желание, емоция и чувства към мен, който копнея да видя у него, защото знам, че ги има, той взе, че стана още по-пасивен. Просто ми е трудно да го разбера, споделяме едно легло всяка вечер, когато сме заедно и за човек, който не е виждал приятелката си дълго време (поне аз така си мисля), би трябвало да има по-голямо желание. Не съм уверена в себе си и какво трябва да направя, защото това е първият мъж, с когото се виждам. Нямам голям опит в тази област, а неговото очевидно нежелание да бъде с мен ме измъчва много. Наскоро се видяхме и реших да опитам отново, може би след 6 години ме е опознал и ме желае повече, уви...единственото, което получих беше, че му е необходимо още време и не можел просто така да го направи, имал си проблем. Колкото и пъти да съм се мъчила да разговарям с него на тази тема, (без особен резултат) разбрах, че явно още се срамува, поне от оскъдната информация, която ми дава. Да, но аз нямам това време. Млад човек съм и искам да си изживея младините, искам да почувствам тези чувства, които изпитват всички млади и влюбени двойки, които виждам навън, навсякъде. А сега на последната ни среща дори ме попита дали не искам да живея с него в Германия...как да го направя, след като той очевидно не ме желае като жена?

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Не ме желае
« Отговор #1 -: септември 10, 2014, 10:11:54 am »
Здравейте! Така описана ситуацията води до възможността приятелят ви да има проблем с близостта или чисто физиологичен проблем. Шест години не са никак малко време и за двама ви и за това време липсата на интимна близост е наистина озадачаващо. Добре е да проведете един откровен разговор с приятеля си в тази връзка и да се опитате заедно да превъзмогнете проблема, ако това е възможно. Той може да потърси консултация със сексолог или психолог в държавата си. Вие също имате право да направите своя избор и да отчетете приоритетите си и плановете си за бъдещето. Би било чудесно да използвате безплатната си сесия с психолог тук в сайта, за да поговорите повече за така описаната ситуация и личните си желания и възможности. Можете да разчитате на нашата подкрепа! Приятен ден!
« Последна редакция: септември 10, 2014, 10:13:27 am от etherapy »