Автор Тема: А сега накъде?  (Прочетена 434 пъти)

nunka

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
А сега накъде?
« -: август 01, 2014, 04:05:00 pm »
Здравейте, аз съм на 20 години и се чувствам много объркана, затова реших да споделя с Вас това, което ме тревожи... След като завърших училище миналата година, осъзнах, че настъпва нов етап в живота ми и това не ми повлия много добре.. В началото всичко беше страхотно, до момента, в който осъзнах, че просто вече трябва да поема своите отговорности и задължения, но все още не искам да приема този факт... Не мога да се пренастроя и до днес. Уча в Софийски университет, но финансовото положение вкъщи не е особено розово и се налага да си намеря работа. Не знам какво искам да работя, искам ли изобщо и какво точно... Омръзна ми да бездействам, но искам да работа нещо, което ще ми харесва, а не просто ей така..Имам приятел от доста време, който родителите ми не одобряват и това още повече ме натоварва. Не знам, през последната година се чувствам доста зле, все едно се загубих, не знам накъде да тръгна, как да започна, какво да направя и как... Ще съм много благодарна ако ми дадете някакъв съвет. :)

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: А сега накъде?
« Отговор #1 -: август 04, 2014, 12:45:10 pm »
Здравейте! Вие сте в адаптационен период и това е причината да се чувствате несигурна и сякаш загубила пътя. Но всъщност е съвсем нормален етап, през който всеки преминава. Започването на работа ще има положителен принос към адаптацията ви, защото хем ще ви даде известна самостоятелност и независимост от финансова гледна точка, хем ще ви създаде нова среда, в която да се движите. Нямате причина да не изпробвате различни позиции и така да изберете това, което би ви допаднало най-добре. Сега е моментът да експериментирате. Със сигурност работата и заетостта е много по-добра от бездействието, което кара човек да се вглъбява в емоциите си. Можете да се възползвате от безплатната си сесия, за да поговорите с психолог за отношенията с родителите си и всичко, което ви притеснява. Хубав ден!

nunka

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Re: А сега накъде?
« Отговор #2 -: август 07, 2014, 11:41:26 am »
Много благодаря за отговора, ще се възползвам със сигурност от безплатната сесия.  :)