Автор Тема: СЪВЕТ  (Прочетена 3765 пъти)

MILA

• Гост
СЪВЕТ
« -: май 29, 2006, 07:12:38 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ! Опознах Ви само от подробното разглеждане на сайта Ви... и Ви харесах . Имам един проблем, по скоро е емоционален може би, но ми се отразява адски зле. От около 4 месеца започнах да посещавам желано от мен работно място(в сферата на медиите), но както всяко начало -много ми е трудно!По- важното е че си мислих,че това безпокойство ще продължи за кратко, но уви! Знаете ли защо? Просто,защото няма какво да правя, а имам огромното желание да работя в тази сфера! Това напрежение започна да ми се отразява и на психиката,(аз съм малко емоционална и доста чувствителна) и на хората до мен, просто нямам желание за нищо,имам чувството,че в последния 1-н месец съм изпаднала в някаква "депресивна дупка",от която не мога да намеря изход,колкото и да го жеЛАЯ! Не мога да събера дори сили за мъничко веселие или разнообразие-просто нямам желание...защо?-не знам. Постоянно ИЗПИТВАМ НУЖДА ДА ПЛАЧА- БЕЗ КОНКРЕТНА ПРИЧИНА. Моля ВИ за съвет, колкото и малък да е, но да ми помогне!

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #1 -: май 29, 2006, 10:46:47 pm »
Здравейте! В споделеното от Вас се открояват няколко основни момента. Вие работите само от 4 месеца на това място, а това е относително кратък период за адаптация и постигане на увереност в работата. Този факт се подслва и от липсата на активна ангажираност в работния процес. Ситуацията на "няма какво да правя" е твърде порочна, защото пречи на усвояването на точния ритъм на работата, приемането на новия човек в работната общност, както и не позволява да се придобива увереност. Именно увереността е това, което се постига с активна дейност и ни кара да се чувстваме удовлетворени и спокойни, готови за много нови ситуации и препятствия. Друг момент е, че явно Вие твърде много сте желали тази работа и с това сте експонирали върху нея може би прекалено големи очаквания. Така че, дайте си време-4 месеца са много малко. Снемете това напрежение като си позволите веселието, за което не Ви се и мисли дори. Търсете възможности да сте активна, но без да се пренапрягате. Работата не е целият живот, а само част от него! Не забравяйте другата част, която може и да компенсира много от тревогите и неудовлетвореностите.

mila

• Гост
СЪВЕТ
« Отговор #2 -: май 30, 2006, 09:09:41 am »
Благодаря Ви, Мили хора.