Автор Тема: Страх за бъдещи връзки  (Прочетена 653 пъти)

Shade

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Страх за бъдещи връзки
« -: юли 14, 2014, 09:21:00 pm »
Здравейте!

Имам този проблем от доста години, но сега започнах да осъзнавам, че се задълбочава значително. Аз съм момиче на 18 години и съм доста ревнива. Постоянно създавам измислени сценарии в главата си как момчето в което ще се влюбя ще ми изневери. Когато обичам съм много отдадена, с цялото си сърце, а нещо такова като изневярата е недопустимо. Не мога да вярвам на никого, не мога да изживея цялата радост в това да си влюбен! Ужасно е, плача постоянно, разстроена съм, не намирам смисъл в нищо. Много е болезнено. Прочетох, че почти всички мъже изневеряват, а най-лошото е, че го приемат за абсолютно нормално. Проблемът е, че с такова мислете са доста голяма част от мъжете. Аз знам, че никога не бих простила изневяра! Дори и една целувка не бих простила, дори и ако бъдещото ми гадже си помисли за друга ще скъсам с него. Дори ревнувам от известни личности и от момичета, които познавам, без причина! Мисля си, че бъдещият ми приятел ще ми изневери заради тях и ме боли много. Но аз не искам да намеря начин да простя изневярата, а да намеря начин тази изневяра да не ме тормози и измъчва отвътре. Дори майка ми каза, че във всички бракове се случват такива неща и изневярата не трябва да съсипе брака. Но аз това никога няма да мога да го приема! Боли ме, когато си легна вечер плача и се задушавам. Много съм чувствителна и когато някой човек ме нарани го приемам пет пъти по-дълбоко и съм ужасно наранена. Дори когато видя момче с някое момиче веднага почвам да си мисля, че това момче сигурно е изневерило на приятелката си. Много ми е трудно, предстои ми да бъда първа година студентка, а дори не мога да се насладя на това нормално, защото или момчето, което ще харесвам няма да ме харесва, а ще харесва някоя друга, или, че ако си намеря гадже то ще ми изневери. Много дългогодишни бракове са се разпаднали заради изневяра, но не искам след години, когато живи и здрави ще имам деца и семейство, мъжът ми да ме замени за друга! Знам, че това е доста сериозен проблем. Ще ви бъда много благодарна, ако ми дадете съвет и ми помогнете!

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Страх за бъдещи връзки
« Отговор #1 -: юли 16, 2014, 03:21:29 pm »
Здравейте, Shade!
Изживяванията, които споделяте действително са болезнени. Всеки човек във връзка изпитва известна ревност към партньора си. Логично е, когато има емоции и желаем да сме единствени в  мислите на обичания човек. Но, когато ревността няма реална причина, развива се на база хипотетични сюжети и се разраства от собствените ни допускания, то тогава вече имаме проблем със самооценката, с доверието и способността да създаваме близост.  В тези случаи обикновено не изневяра,  а самата ревност разрушава връзката и подтиква партньора да поеме в друга посока. Затова   би било добре да използвате безплатната си сесия тук и да започнете работа със специалист. Това ще снижи емоционалния дискомфорт и ще Ви помогне да намерите реалната си позиция в партньорските взаимоотношения.