Автор Тема: Различна призма за думата истина  (Прочетена 402 пъти)

vonziper

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Ел. поща
Различна призма за думата истина
« -: май 10, 2014, 12:31:17 am »
Здравеите :)
Не вярвах,че ще опра до форуми и дискусии за подобни неща,тъй като времето ми е кът,но ето,че и това се случи. Усещането за мен е като във американските филми : Здравеите,аз съм еди кой си и имам проблем :) .
да дойдем на думата -
Миналото лято се запознах по служебен път със една жена,много красива,очарователна,очевидно по-голяма от мен( аз съм на 25) . Срещата ни продължи не повече от 5мин.
Запазих телефонния й номер,макар да нямах намерението да я потърся. 3 месеца по-късно един ден се сетих за нея и й писах,нищо ангажиращо. Започнахме да общуваме със съобщения,тя показваше неочакван интерес. Седмица по-късно се срещнахме,повторихме,потретихме.Жената ми сподели,че единствено от юридическа гледна точка е омъжена,аз бях ок със тази версия. Съпругът й живее във тях,заедно с нея и родителите й. Момичето е от добро семейство,има стабилни доходи,прилична кола - иначе казано живот песен,но не е щастлива в брака си и иска развод. Започнахме да се срещаме всеки ден,чувствата се задълбочиха,бях наясно,че съм втора цедка и по празниците няма да е с мен. Минаха почти 2 месеца до първата ни целувка,първия сексуален контакт. наближаваше рожденния й ден(аз все още не знаех на колко е тя - годините нямали значение,човек е на толкова,на колкото се чувства според нея) . Планувахме да посрещнем празника заедно,няколко дни преди него тя каза,че е резервирала хотел и аз реших да я бъзна,че имам ангажимент за да видя как ще го приеме,тя каза ок със най-равнодушната усмивка. Ден преди това й казах,че съм разчистил ангажиментите и можем да заминем,тя каза,че се е разбрала с родителите си те да отидат,за да не пропада резервацията,а тя ще трябва да си бъде в къщи,за да има физическо присъствие у тях,обирали ги наскоро,съгласих се. В последствие по друг начин разбрах,че ме е излъгала и техните не са мърдали от тях. Две седмици по-късно я оперираха и аз бях буквално като нейна сянка,докато беше в болницата,избягвайки визитациите на съпруга й майка й по обясними причини. Тогава и разбрах,че тя е на 30г ,но реших да подмина ,не беше момента за това. Семейството и вече знаеха за мен и логично не одобряваха. След като я изписаха 1 седмица аз не я видях,майка й не й позволяваше да излиза,а аз нямаше как да отида у тях. Започнахме след това веднъж седмично да преспиваме заедно извън града и всеки път тя лъжеше семейството си,че е по работа,за да няма проблеми. Наскоро започнах да я хвашам как ме лъже буквално за глупости и това ме изкарва извън релси,споделям й го,а тя ме пита едва ли не: ти на очите или на сърцето си ще вярваш? Под незначителни неща имам предвид спречкаме се за нещо,не я търся няколко часа и посред нощ получавам смс,написан уж от майка й,че е катастрофирала,била в безсъзнание,сега спи. не трябвало да ми казва,но наистина виждала,че дъщеря й ме обича. След като го получих й запалих телефона,никаква реакция,запалих колата и обиколих болниците - без резултат. На следващата сутрин във 10 тя показа признаци на живот,видяхме се...повече от цяла и здрава. Разказа ми как някакъв минал на червено,бързал за летището,блъснал я във вратите,колата тоталка...попитах я къде е сега и тук дойде забавната част. Човека бил нещо нередовен и не искал да викат куки,тя казала да купи колата на баснословна сума и той се навил(нали...) и след това изпаднала в безсъзнание. Със напредване на времето я хващам как ме лъже за глупости,щяла да пътува,имала нужда да остава сама със себе си,а всъшност съм проверил и съм наясно,че е била у тях. Веднъж имаше ситуация,в която тя пак е по работа някъде,случило се нещо непредвидено и цял ден давала обяснения,телефона й в полицията и етц,а аз виждам през въпросния ден активност на няколко пъти във фейсбук чрез телефон. моите съобщения остават невидяни. След като се видяхме ми предложи версията,че телефона й бил във някакъв човек,тя му го дала,за да пише на майка й,да я успокой,че всичко е ок. Не вярвах на това,но го приех. По друг начин разбрах за лично успокоение,че това е поредната лъжа,последното съобщение разменено между нея и майка й във фейсбук е било преди повече от 2г. Всеки ден лъжите и простотиите добиват нови висоти,аз ги виждам,някои ги констатирам пред нея,а тя дава възможно най-абсурдните обяснения. В началото мислех,че има и друг,болеше ме. С времето си дадох сметка,че това не е най-страшното,това е болестно състояние. Последната простотия е от вчера,казах й,че ще трябва да пътувам днес до пазарджик за кратко,през нощта докато си пишехме,тя ми сподели,че е изпила 1/2 бутилка уйски от емоционален стрес,а във 04:30 ми предложи,че в 9:00 трябва да е във Банско. Попитах я как си го представя и прочетох "Честно ли?Нямам представа" . Бях наясно,че е поредната истина,но се направих на приятно разсеян. Сутринта във 09:20 тя си качва снимка във профила,качена уж от Банско,а аз съм наясно,че си е в къщи. Посъветваите ме как да постъпя,грижа ме е за този човек,но се опасявам,че ако й посоча грешките и лъжите със факти,дати и събития,тя няма да проумее,че й подавам ръка и искам да премина с нея през това,а ще ме нападне със злоба и презрение.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Различна призма за думата истина
« Отговор #1 -: май 12, 2014, 11:55:27 am »
Здравейте vonziper!
Благодарим Ви за доверието към форума!
Първият въпрос е, за кой човек реално Ви е грижа, както сте се изразил в края на споделеното. За човека, за който сте си създал романтична представа и в някаква степен искате хем да сте спасител, хем да имате прекрасните моменти или за човека, който все още не познавате и чието поведение Ви кара да се чувствате несигурен и на крайно хлъзгав терен. Другата посока е, какви очаквания имате? Те вече конкретно могат да определят и действията Ви. Защото от споделеното става ясно, че изпитвате опасения, че може да изгубите тази жена. Непоискана помощ се приема трудно, затова би било добре, ако имате желание да използвате безплатната си сесия, за да поговорите по-обстойно със специалист и да формулирате конкретни стъпки.