Автор Тема: ВЪРНАХ СЕ ,НО ЗАЩО ЛИ?  (Прочетена 632 пъти)

марго

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
ВЪРНАХ СЕ ,НО ЗАЩО ЛИ?
« -: април 12, 2014, 09:04:03 am »
ЗДРАВЕЙТЕ!
Попаднах преди година и нещо в една въртележка от която не мога да се измъкна.Може би ще ми помогнете да се осъзная.
   В началото на годината/2013 / започнах да се виждам с колега по точно ръководителя на предприятието в което работя. Познаваме се отдавна ,колеги сме от института. Имах и все още мисля ,че имам чувства към него/защо не знам/ , а той беше изпаднал в невероятна дупка и имаше нужда от човек до себе си. Седем години се грижи за болната си съпруга ,която за съжаление почина.При това напрежение получи и психично разстройство, което жестоко се отразяваше на работата му. Много ми е помагал във всички етапи от познанството ни. След като останах без работа ме взе при себе си ,за което съм му страшно благодарна.
 Аз също от години живея сама и уговорката при първата ни среща беше – не ангажираща връзка на двама самотници.Имахме си нашия петък.И така се занизаха дните. За да мога да уточня характера на нашите отношения искам да отбележа , че той е типичен близнак, а аз телец.Още в самото начало ми заяви,че има нужда да контактува с много жени , че има намерение да търси своята принцеса. И го правеше /без секс/ .Виждах го ,че е човек,които избива комплекси. И сексът му куцаше . Аз съм изключително сексуална и това ужасно го дразнеше. Бяха му необходими часове за да стигне докрай. Даже ми заяви ,че ще се разделим поради тази причина.Помолих го да си намери друга жена ,като мислех ,че причината е у мен ,но ми каза ,че и преди и с други е било така.Решихме , че липсата на тръпка към мен е причина за това. Приех го с надеждата ,че нещата ще се променят.Въпреки това беше много внимателен и продължихме да се виждаме. Започна да се привързва към мен .Получи се баланс във връзката. Но пак беше недоволен. Една година съм по-голяма от него. Сега причината за по сериозна връзка беше това. Имам заем към банка.Втората причина за сериозна връзка . И пак, правеше ми подаръци , ходихме на почивка , но го усещах, че няма чувства към мен.Въпреки това приемах нещата ,нали първата ни уговорка беше на ангажираща връзка. За една година успях с голямо търпение и много любов да го измъкна от дупката в която години наред беше затъвал.Сега е с променена визия и достатъчно самочувствие на пълноценен мъж. Един ден ми каза,че тази промяна ,която се дължи на мен ще ми изиграе голяма „шега” . И този  ден във време, в което всичко беше добре ,беше ме запознал със семейството си ,приятелите си телефона звънна и от там ми заяви ,че принцесата се е появила. Срещнах ме се каза ми всичко и мисля ,че беше много разочарован ,че нямаше сълзи,молби от моя страна. Беше ми много болно, но приех всичко спокойно и с нищо не показах колко много ме боли. Беше срещнал приятелката си от ученически години. Всеки ден е пред очите ми и преценявам емоционалното му състояние. Беше в еуфория,но непрекъснато търсеше контакт с мен .Виждах ,че му липсвам. След месец започна отново да става нервен ,усещах напрежението у него.Поиска да започнем да се виждаме отново само за секс като си продължи връзката с нея. Тя живее в близък град и се виждат през уикенда. Взех та се съгласих. Виждахме се вече три пъти и секса е невероятен. Попитах го защо така.Отговорът беше „нямах база за сравнение” . Много е ревнив ,но въпреки това настоява да си търся мъж с когото ще бъда занапред.Всеки мой контакт много го дразни.Казах му ,че ще живея точно така ,че няма да спра да търся и когато го намеря ще приключа да се виждам с него. Казах му ,че секса не ми е достатъчен ,че искам да имам човек до себе си не само за това.Отговора беше „Какво ти липсва ,нали всичко е както преди” Сега е при нея ,а аз стоя сама и пиша това. Харесвам го и може би се съгласих да се виждаме с надеждата ,че ще разбере какво съм направила за него и ще го оцени за да бъдем заедно …а може би защото исках да му натрия носа и да му покажа колко е добре да търсиш нещо по различно от това ,което е до теб. Моля за вашето

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: ВЪРНАХ СЕ ,НО ЗАЩО ЛИ?
« Отговор #1 -: април 16, 2014, 03:23:50 pm »
Описвате ситуация, в която уж всеки от вас знае какво иска и е наясно с желанията на другия, но в същото време това съвсем не  е така. Вие имате надежда връзката ви да мине на друго ниво и не сте споделила това, като вероятно мислите за пречките. Но нито възрастта (една година не може да бъде никакъв проблем) , нито заемите могат да бъдат пречка когато двама души имат една и съща посока, в която да се движат и една цел и когато отношенията им са изградени на основа доверие и любов.  Не очаквайте другия да се досети, не очаквайте да забележи знаците, които давате, защото е много различно това, което мислите  и правите и „разчитането му” от другата страна. Ако имате нужда можете да влезете да поговорите с психолог и да получите насоки за справяне в трудната ситуация. Успех!

марго

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #2 -: април 16, 2014, 06:01:57 pm »
Благодаря за отговора!Да, ситуацията в която съм е много трудна за мен.Може би е добре да поговоря с психолог ,но не мога да разбера как да се свържа с него. Не съм сигурна дали си заслужава връзката да минава на друго ниво.Той твърди,че има нужда и от двете. Афишира връзката си с нея, а не може и без мен.Отношението му към мен е изключително топло. Желанието му за срещи между нас зачестиха.Явно съм му необходима само като приятелче и за секс. Много объркана работа.Ако е възможно моля да ме насочите към някого ,поне да си изясня ситуацията.Сама няма да мога да се справя.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: април 17, 2014, 02:54:43 pm »
Можете да запазите час тук в сайта. Нужно е да влезете от заглавната страница в опцията "login" и да се регистрирате (регистрацията за форума е различна от тази, която ще направите). След това да кликнете най-долу в ляво на опцията "вземи своята безплатна сесия" и да запазите час. Безплатните часове се запазват на четни дати в часовете 10.00, 15.00 и 20.00. Ако имате въпроси, пишете ни в поддръжка или във форума. Хубав ден!