Автор Тема: Страх от хора  (Прочетена 708 пъти)

desmaerd

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Ел. поща
Страх от хора
« -: февруари 10, 2014, 04:22:56 pm »
Здравейте!Аз съм момиче на 15г. и сигурно от 11-12 годишна имам проблем,който с годините според мен се задълбочава.Винаги съм била срамежлива и притеснителна, но от година-две изпитвам някаква непоносимост към хората,сякаш ме е страх от тях и всички около мен ме определят като студена, защото пред хора аз просто се вцепенявам.Когато съм сред хора в главата ми настава пълна какафония-имам чувството че всички са настроени враждебно към мен и че аз се държа странно,старая се да не гледам хората в очите и гледам само в земята.Нямам много приятели даже имам само 2, но не излизаме, тъй като аз винаги си намирам извинение да не излизам.В училище вече съм почти сигурна че повечето ме мразят тъй като там се държа най-странно.Понякога даже не мога да говоря защото от притеснение си губя гласа.Всеки ден ми минава ужасно ,докато стигна до училище получавам сърцебиене и имам чувството че не мога да дишам.От скоро се опитвам сама да изляза от черупката си -да завързвам разговори и т.н.  ,но в повечето случаи не успявам да си изиграя ролята,защото притеснението ми прозира отвсякъде.Тази седмица на два пъти ,докато се прибирах, едвам сдържах сълзите си и вкъщи си се наревавах яко.Не знам какво ми е,сама виждам че няма основателна причина да се чувствам така,но аз си го чувствам въпреки това!Единственото което може да го е причинило според мен е баща ми.Като бях малка той често ми посягаше и крещеше всеки ден, без излючения.Натяква ми че съм мързелива,мърлява и какво ли още не.Нарича ме с имена.Даже понякога ми казва че самата ми физиономия го дразни!!!На два пъти родителите ми щяха да се разделят,но това така и не стана.Аз съм свикнала с неговото поведение,но въпреки това се впрягам всеки път.Ако можете да ме посъветвате с нещо би било страхотно!Благодаря
« Последна редакция: февруари 10, 2014, 05:02:54 pm от desmaerd »

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Страх от хора
« Отговор #1 -: февруари 11, 2014, 01:11:25 pm »
Здравей desmaerd!
Благодарим ти за споделеното и за доверието към форума!
Ще започнем с това, че твърде много чувствителни и емоционални момичета и момчета изпитват същото като теб. Това не е случайно. От една страна тялото ти се променя, хормоните създават много по-лабилни емоционални състояния.  Трудно е човек да свикне с новото си Аз за толкова кратко време и на фона на много по-осмисленото разбиране на света около него. Заедно с това повечето връстници се държат предизвикателно и грубо, което на нов ред провокира усещането за това сякаш не си си на мястото.  Но ситуацията с баща ти е изключително тежка и точно тя е оставила отпечатък върху начинът, по който се приемаш. Факт, че такъв тип отношение е недопустимо! Би следвало да имаш подкрепа в лицето на родителите си, а не отричане. Те са тези, които дават стабилна или не база за изграждане на личността. Но е и истина, че ние не избираме родителите си, но можем да изберем как да живеем и да се развиваме. Можеш да използваш безплатната си сесия в сайта, за да поговориш по-задълбочено със специалист и да получиш конкретни посоки за действие. Ще дойде ден, в който твоите родители да се гордеят с теб.