Автор Тема: Чувство за нереалност и страх  (Прочетена 31922 пъти)

diplodon

• Member
  • *
  • Публикации: 296
    • Профил
Re: Чувство за нереалност и страх
« Отговор #30 -: април 03, 2010, 06:09:53 pm »
Много е кофти, когато човек има проблем, споделя за него в подобен форум, търси помощ и след като си реши проблема (предполагам че е така в случая щом потребителя е спрял да посещава форума) не споделя начина по който го е направил. Та мисълта ми е...не се надявай да получиш отговор от нея, близо месец не е влизала. Освен ако чете без да се логва, но надали.

Иначе един от малкото случаи в които CDman освен типичната за него ирония (която почти винаги е на място, макар и да прекалява понякога, както в случая си мисля че е) не излага своя теза с която да се опита да помогне. Като под помощ разбира се имам предвид да провокира нещо в нея чрез "злобните" си коментари, той така или иначе едва ли може да помогне с конкретни действия. 
Роди ме мамо тъпа, аз сама ще се изруся !!!

ge6a

• Member
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #31 -: април 03, 2010, 06:25:49 pm »
Надявам се да пише... проблема не е толкова сериозен според мен... но в някои моменти кат се замисля за чувството и ми става много странно ... не искам да се мъкна по доктори и други глупости, защото съм на 15 ... дано наистина минава само както е написано по-назад  ::)

diplodon

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #32 -: април 03, 2010, 06:50:21 pm »
дано наистина минава само както е написано по-назад  ::)
Да, то само идва и само си отива.  ;) За всяко нещо си има причина, от "самосебе си" едва ли стават много неща (ако изобщо има такива).

ge6a

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #33 -: април 03, 2010, 06:58:15 pm »
и аз какво мога да направя... не намирам сериозна причина от което може това нещо да бъде провокирано :с

diplodon

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #34 -: април 03, 2010, 09:21:23 pm »
За целта си има психолози и психотерапевти. Ако ние знаехме причините, може би щяхме да знаем и как да си помогнем. И аз не мога да си обясня моето състояние, и мен ми е нелогично, но то е факт. Е, аз оттчасти знам причините за него, но пък и това не ми помага да си помогна сам. Затова и търся помощ. Съветвам те и ти да го направиш.

ge6a

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #35 -: април 03, 2010, 10:03:26 pm »
"Важно е да се разбере, че деперсонализацията и дереализацията са част от тревожната картина. Да, дължат се на биохимичен дисбаланс, но той е продиктуван от тревожното разстройство. Истината е, че и двете дисоциативни състояния се срещат при всеки един от нас. Те са нормална част от стресовия цикъл и доста често ни атакуват. Те не са вредни, опасни или страшни, напротив, те са ПОЛЕЗНИ. Затова неслучайно природата ги е създала и неслучайно се наричат ЗАЩИТНИ механизми. Проблемът и тук се крие в негативно и прогрешно програмирания начин на мислене. Един човек с тревожно разстройство веднага ще започне да анализира по възможно най-черногледия начин всичко. Веднага ще си помисли, че полудява, че ще умре, даже някои си мислят, че са мъртви и търсят доказателство за това. Други си мислят, че спят и че не могат да се събудят и това ги плаши до смърт. Те пък искат доказателство, че не спят. Трети осъзнават, че това е само усещане и че всичко, което се случва е реално, но не откриват начина как да успокоят тялото си и то да започне да функционира нормално отново. "

?!?!!??!
Това не е ли вярно ?

diplodon

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #36 -: април 04, 2010, 12:32:47 am »
?!?!!??!
Това не е ли вярно ?
Не знам, ти ми кажи. И ако е така кво!? Пише ли че се оправя от "самосебе си"!? Всъщност ако някой ти каже че този биохимичен дисбаланс се ЛЕКУВА с антидепресанти пак не му вярвай. По добре чакай от самосебе си да стане. Иначе аз полезност от подобно състояние не виждам. Съветвам те да потърсиш психолог или психотерапевт, но не и да чакаш от самосебе си нещо да се случи. Може би има и начин да си помогнеш сам, казват че самовнушението помагало, но за целта вероятно ти трябва силна психика и самоконтрол. Аз май ги нямам, ти може да опиташ ако смяташ че ги имаш.

ge6a

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #37 -: април 04, 2010, 12:57:17 am »
Да,но как може да ми се случи нещо такова като не виждам основателна причина... както казваш, че не може да се оправи от само себе си ... според мен не може и да се появи така

П.П. Христос Воскресе !

diplodon

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #38 -: април 04, 2010, 01:57:24 am »
Понякога едно камъче обръща каруцата. Ти не си го забелязал, но то я е обърнало. Има нещо което е отключило състоянието ти, така че то не се е появило от "самосебе си".

ПС. Не съм вярващ и ще ме извиниш, няма да отговоря по подобаващият начин. Просто смятам че ако човк не е вярващ дори е по-грешно да го прави, отколкото да не отговаря.

ge6a

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #39 -: април 04, 2010, 10:36:28 am »
Ок,ама не е ли възможно едно такова подобно камъче да я върне на пътя...не знам ти от какво страдаш, но това не ми пречи много единствено е неприятно като се замислиш ... след като не знам какво го е причинило ...съответно не мисля на негативни неща и мога да постигна това равнодушие?

ge6a

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #40 -: април 04, 2010, 11:14:41 am »
Идеята е, че искам да се справя сам, защото съм на 15 ... и ако тръгна по психолози си мисля, че ше вляза яко във филма и ще стане още по зле  :-\

diplodon

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #41 -: април 04, 2010, 12:59:02 pm »
Че ти да не мислиш че психолога сам по себе си ще ти реши проблема!? Един психотерапевт ми беше казал нещо много вярно - много хора си мислят че помоща се дава докато са в кабинета ми, а всъщност тя започва веднага след като излязат от него. Т.е. ти пак ще трябва да се справиш сам. Той просто ще ти бъде "бастуна" докато "проходиш" пак нормално.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #42 -: април 05, 2010, 11:31:36 pm »
Здравейте ge6a!
diplodon е много прав за "бастуна и прохождането", но е редно този процес да става на база индивидуални характеристики, особености на средата, житейската история...И да се използват оптимално всички ресурси. Още повече, че сте много млад, а това е в повечето случаи предимство. Така че, ако имате желание използвайте безплатната си сесия тук.
Разчитайте на нашата подкрепа!

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
« Отговор #43 -: април 06, 2010, 10:00:48 am »
Идеята е, че искам да се справя сам, защото съм на 15 ... и ако тръгна по психолози си мисля, че ше вляза яко във филма и ще стане още по зле  :-\

Спокойно Геша ! Просто растеш т.е порастваш . Всички сме минали оттам , но някои не си го признават  :) На 15 и любовта е болест - тя смятай  ;)
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

ge6a

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #44 -: април 09, 2010, 01:16:57 pm »
Още го имам това чувство, но е много по-слабо :) ... майка ми ми даде да пия някакви билки на д-р Тошков... Невролаксин + или нещо подобно...бих желал да се възползвам от безплатен сеанс, но как ?