Автор Тема: Чувство за нереалност и страх  (Прочетена 28827 пъти)

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Чувство за нереалност и страх
« Отговор #15 -: декември 27, 2009, 11:43:29 pm »
Здравейте heigl!
Благодарим Ви за доверието към форума!
От споделеното не става явсно дали сте посетила друг лекар и дали са Ви правени медицински изследвания. Би било добре да се посъветвате и със специалист нарколог, тъй като той може да препоръча конкретна интервенция. Тук можем да Ви окажем психологическа подкрепа в хода на преодоляването на тревогите и дереализацията. Използвайте безплатната си сесия за по-обстоен разговор с психолог.
Успех!

heigl

• Member
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #16 -: декември 29, 2009, 11:20:58 pm »
Здравейте! Да, посетих психиатър и ми изписа антидепресанти (Soloft) и Bisogamma. Но не усещам никаква промяна , а ги пия вече два месеца. Постоянно се съмнявам в диагнозата. А защо ми е преглед от нарколог? Все пак аз само веднъж съм опитвала, а и нямам намерение да опитвам пак да пуша марихуана. Просто постоянно се чувствам като в сън и се питам дали въобще съществувам и така нататък. Всичко ми е като през мъгла.. Но нямам пристъпи на паника. Цялата ми тревога е поради това, че се чудя дали някога ще се оправя, дали не съм си провалила живота, заради една глупава грешка. Ще ме информирате ли повече за безплатната сесия с психолога? Аз съм от Бургас и наистина не знам дали ще е възможно. Но моля ви, посъветвайте ме нещо!

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #17 -: декември 30, 2009, 01:16:16 pm »
Здравейте отново!
Безплатната сесия можете да използвате, след като се регистрирате от заглавната страница през опцията login, след което попадате в личната си страница, където можете да запишете безплатния си час на четно число в 10:00, 15;00 и 20:00ч.
Би било добре, ако посетите личния си лекар или друг интернист, който да Ви назначи изследвания. Що се отнася до консултация с нарколог, то тя е препоръчителна, тъй като такъв специалист има най-точната информация за възможните ефекти, последствия, биохимични реакции в отганизма и може да даде точна прогноза и тип лечение.
Весели празници!

Val

• Member
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #18 -: януари 02, 2010, 12:07:10 am »
Здравей, heigl! Мисля, че те разбирам добре (навярно си прочела моя случай по-горе). Предполагам, че това състояние се е получило вследствие на силното преживяване и няма връзка с пушенето на марихуана. Не знам дали изобщо това състояние (а не само чувство) е разбрано и описано от медицинската наука, защото ми се струва, че няма нищо общо с паническо разстройство. Това е постоянно, обективно усещане и тревогата идва от неприятното състояние и от притеснението дали ще може да се възстанови човек, а не обратното. Казвам, че това е обективно състояние, защото се чувства постоянно, и когато човек е напълно спокоен. Все пак не може 4 години да съм бил в непрекъсната паника. Мисля, че трябва да имаш вяра и състоянието ще отмине само.

heigl

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #19 -: януари 25, 2010, 06:27:39 pm »
Да, именно, целият страх идва от факта, че може никога да не се оправя.. вече 3 месеца съм така..понякоа е по-зле, а понякога по-добре. При теб отмина ли вече? Имаш ли някои трикове за намаляване на дереализацията?
Аз постоянно се чудя дали въобще съществувам, как така съм тук, дали всичките ми спомени до този момент са реални или са фалшиви. Сякаш всичко около мен е създадено само заради мен, и аз съм някакъв обект нз, на научно изследване или нещо подобно и не мога да изляза, не мога да избягам. Опитвам се по всички възможни начини да си повтарям и да се успокоявам, че съществувам, че това около мен е истина..но понякога паниката, че ще остана завинаги в това състояние просто ме завладява.. Прочетох в един форум коментари на жени, които са от години в това състояние и просто ми разбиха надеждите, мислех си, че за няколко месеца ще се оправя някак си и този кощмар ще свърши, но.. нз. Мисля за това всяка минута, всяка секунда, събуждам се с тази мисъл. Прочетох някъде, че и антидепресантите също действали дереализиращо и ги спрях, така или иначе съм сигурн, че нямам паническо разтройство. Моля те, посъветвай ме нещо. От това не се полудява нали?

Val

• Member
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
« Отговор #20 -: януари 26, 2010, 08:48:04 pm »
Здравей, heigl! Мисля, че трябва да се овладееш и да се успокоиш. Помисли си, че това далеч не е най-страшното нещо, което може да се случи на един човек. Трябва, доколкото е възможно, да се стремиш да не мислиш за това състояние и да си живееш живота нормално. Когато не мислиш за него и не очакваш, то ще отмине само. Аз бях в това положение отдавна и когато отмина възстановяването на възприятията беше пълно и нямаше никакви последствия. Бъди сигурна, че преминаването на това чувство е само въпрос на време.

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #21 -: януари 27, 2010, 11:25:55 am »
Наскоро по радиото чух за един случай  - тийнейджър попаднал в токсикология или някаква друга клиника беше, след пушене на трева. Имаше интервю с един от лекарите. Та той каза че напоследък са зачестили подобни случаи. Най-често с млади хора опитващи трева. Просто свързвам чутото по радиото с твоя случай. Потърси и друг специалист освен психиатър. Може и да се наложи по упорито търсене докато попаднеш на точния специалист. Предполагам си споделила това и с родител. Най-добре е когато знаеш повече за проблема дори и това да е трудно и да отключва разни страхове. По-добре ли е да живееш в неведение, а след време да разбереш, че всъщност е имало някакъв тривиален лек. Коментарите по форумите, които свързваш с твоя случай не са напълно достоверен източник. Както се казва по-добре пий вода направо от извора. В днешно време е жизненоважно и понякога животоспасяващо да имаш необходимата информация и знание и то навреме.
Прочети внимателно и написаното от Val, важно е и да не губиш самообладание, това ще ти помогне много в търсенето на решение.
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

heigl

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #22 -: януари 28, 2010, 06:09:45 pm »
Не е възможно да е натравяне, тъй като не пуших сама. Бях заедно с още две момичета и едно момче. На тях им нямаше нищо. Едно от момичетата и момчето бяха пушили и преди това,а другото момиче дръпна само веднъж и на нея почти не и се отрази. Аз го отдавам на факта, че не бях пробвала преди това, а и може би пуших повече - дръпнах 4 пъти. Не вярвам да е отравяне или нещо такова, но шокът, в който изпаднах тогава беше несравним наистина. Няма думи, с които може да се опише такова преживяване, така че поне мога да не се тревожа, че ще стана наркоман...
А колкото до това защо съм я получила тази дереализация, според мен има две възможности:
- шокът
- в много форуми съм чела, че тя се получава след пушене на трева

Само искам да знам дали според вас ще мине така отсамо себе си? Смятам да тръгна на йога, да спортувам и да се запиша на лечебни упражнения, надявам се да помогне..
Проблемът при мен е, че постоянно ме занимават въпроси дали съществувам, как така сме единствените във Вселената, дали не идвам от друг паралелен свят, какви са доказателствата, че въобще съм тук и сега... и т.н. Понякога чувствам сякаш пропадам в черна дупка като мисля за тези неща, затова се старая да избягвам и да не мисля за дереализацията ми или там каквото ми има, защото обсебването от това чудо само ще го направи още по-проблемно..
Пишете ми !

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
« Отговор #23 -: януари 29, 2010, 12:02:00 pm »
Проблемът при мен е, че постоянно ме занимават въпроси дали съществувам, как така сме единствените във Вселената, дали не идвам от друг паралелен свят, какви са доказателствата, че въобще съм тук и сега... и т.н. ...Пишете ми !

И аз си задавам тези въпроси вече 20-тина години. И ако това ще те успокои - още не съм намерил отговор, което не ми пречи да съм щастлив от време на време  ;)
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

heigl

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #24 -: януари 29, 2010, 01:59:25 pm »
ти имаш дереализация така ли? и е вече от 20 години?! :о добре, че ме успокои....

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #25 -: януари 29, 2010, 02:58:15 pm »
Трябва ли да имаш дереализация за да си задаваш подобни въпроси  ??? Ако е така - ами не знаех че имам  :D  Е и аз вече съм спокоен  ;)

heigl

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #26 -: януари 29, 2010, 04:38:29 pm »
добре....добра шега  ;D

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #27 -: февруари 01, 2010, 10:34:38 am »
 ;D ;D ;D Tъкмо се бях успокоил, че знам какво ми е

и сега айдееееее пак в невидение  ;D ;D ;D ;D ;D

heigl

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #28 -: февруари 23, 2010, 10:06:20 pm »
Ако някой страда от дереализация или е имал такава, или пък знае как се лекува, моля да пише и да сподели !

ge6a

• Member
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #29 -: април 03, 2010, 12:32:43 pm »
heilg оправи ли се ?? И аз имам същия проблем от малко повече от седмица... кажи дали си се оправила плс  :-\