Автор Тема: посттравмично психическо разтройство и зависимост от алкохол  (Прочетена 1502 пъти)

ger_benin

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
Здравейте,
пиша Ви поради притесненията ми свързани със съпруга ми.

През 2008 година съпругът ми преживя тежка травма и загуби дясното си око (пълна слепота) в следствие на лош удар. В следващите години започнаха съдебни дела и след окончателното приключване на делото, го наблюдавам че е лесно раним, непостоянен в желанията си, напрегнат,лесно уморим, често говореш и страдащ от проблема си( непрекъснато казва, че никой не го разбира и не знае какво му е на него и как се чувства той).
И заради това казва той- "искам да напусна работа, не мога да работя на компютър и с този колектив ) и все по често посягаше към алкохол. Вече напусна работата...
Споделя, че усеща тръпнене в ръцете от лакътя надолу към китката и от коляното към стъпалото.

В последствие той реши и потърсихме психиатър. При което му беше назначена следната терапия:
- ривотрил 2 мг;
- тифаксин SR;
- витамин В1;
- фолиева киселина;
- хепкарсил

Започна терапията, но продължи да пие алкохол .
Симптоми:
-вял, дезорганизиран и непостоянен;
- много отпаднал и изморен
- малко контактен
- споделя че му е безразлично, нищо не го боли, но му е изморено.

След като разбрах за алкохола, спряхме терапията и остана само на витамините ( без да знае, че сме спряли терапията). От няколко дни след много семейни разговори приема само витамините, но спря алкохола и видимо изглежда значително по - добре .

Моля за съвет дали това е посттравмично психическо разстройство и да ме насочите към психиатър или психолог трябва да се обърнем. Също така моля за консултация и /или лечение от Ваша страна, ако прецените че е необходимо.

С уважение,
Иванова

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Здравейте ger_benin !
Подобни тежки загуби са свързани с цялостно разпадане на досегашната представа за това кой съм аз, какво мога. На практика се разпада грабнакът на личността-самооценката. И ако постравматичният период не премине с емоционлано отреагиране, приемане на загубата и формиране на ново поведение, възможности и реализация, се тръгва към депресивен епизод, желание за бягство, търсене на патерици, гняв, отхвърляне на света. В тези ситуации, освен психиатрично лечение е необходима и работа с психолог. Затова можете да предложите на съпругът ви като начало да използва безплатната анонимна сесия тук. А след това, според неговите усещания, да продължи терапевтияният процес чрез сайта или в кабинет. Вие също можете да използвате безплатната си сесия, защото при подобни пробелеми тревогата, напрежението, натоварването са огромни и цялото семейство има нужда от опора. Разчитайте на нашата подкрепа!

ger_benin

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
здравейте отново :)
много Ви благодаря за отговоря и бих искала да ме информирате, какво трябва да направя за "безплатната анонимна сесия", как да я активирам и има ли определено време (интервал от деня) , в който да се провежда сесията?

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Здравейте!
Нужна ви е регистрация, различна от тази във форума, през опцията  "login" от заглавната страница. След като попаднете в личната ви страница, там използвате опцията "вземете своята безплатна сесия". Можете да запазите час на четна дата в часовете: 10:00, 15:00 и 20:00ч.