Автор Тема: ... Но получих всичко, което ми е нужно.  (Прочетена 1738 пъти)

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
... Но получих всичко, което ми е нужно.
« -: октомври 13, 2012, 01:19:22 pm »
Привет на всички, които четат форума.
Пиша в тишината, която владее форума и мисля това да е последния ми пост тук. Всеки по една или друга причина спира да пише тук. Знам че доста от тях се връщат и хвърлят по едно око. И аз правя така от известно време. Това е доста отворен форум, даже прекалено отворен. Без модераторска намеса, без цензура.

Толкова отворен, че даже се чудя как стана така, че за известно време привличаше една малка групичка да пише тук.

И всеки има свободата да бъде тук или да не бъде.

Този раздел на форума - Кой как реши психологическите си проблеми - е създаден вероятно за да сподели всеки с какви мисли и чувства си тръгва. В каква посока поема. Защото има един огромен дисбаланс в споделянето, където всички се изповядват на пристигане, но почти всички си заминават без нито думичка.
Какво да се прави това е свободен форум.

И аз си тръгвам от форума като от свободен форум.

Може би психолозите ще кажат има ли някаква пасивна агресия в това мълчание на тръгване от тук. Или просто всеки вятъра го отвява в някаква посока.

Аз оставам с добрите спомени от общуването тук във форума на e-therapy.
Благодаря на хората от e-therapy за подкрепата в трудните за мен моменти.
Радвам се че срещнах тук хора като CDman, piligrim, empress, Gita... и дори такива като абонатаелуд. От всеки от тях научих по нещо.

Ако трябва накрая да обобщя как реших проблемите си, бих използвал един цитат от притча, която чух тук:

"Не получих нищо от това, за което молих... Но получих всичко, което ми е нужно."

Сбогом!  :)
Хектор
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

Елизабет

• Member
  • *
  • Публикации: 109
    • Профил
Re: ... Но получих всичко, което ми е нужно.
« Отговор #1 -: октомври 14, 2012, 12:22:27 am »
Чао, Хектор, какво друго да кажа!

Жалко е, че смяташ така, защото ти май беше един от малкото останали ветерани във форума. Ще се радваме, ако след време размислиш!  :)
На добър път!  :)

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: октомври 17, 2012, 11:39:36 am »
Целият екип благодари на Хектор за всяка дума тук във форума, за присъствието и за това, че е един от човеците с голямо сърце!
За нас е съвсем разбираемо защо хората пишат за проблемите си, споделят, изливат, а после не винаги дават обратна връзка. Когато душата те боли, стегнат си като в капан, искаш да се освободиш, да намериш пътя. След това, когато намериш някакво решение или посока, трябва да го следваш. В крайна сметка, кой здрав човек ходи на лекар :) Има настинки, има болежки, те ни водят към лекаря-всичко си има своето време.
Успех по пътя Хектор!:)

Trash

• Member
  • *
  • Публикации: 49
    • Профил
« Отговор #3 -: ноември 01, 2012, 02:08:50 pm »
hektor определено ще ми липсва и на мен.  :-\
Не пиша често, но чета редовно.. доста се поучих от hektor, за което искам да му благодаря.
Даде ми посоката да бъда по смирен и отговорен, особено в нещата дето ги пиша.
Мотора на този форум беше точно hektor.
Искрено се надявам някой ден да размисли и отново да се върне.
Пожелавам ти успех hektor;)

Gita

• Member
  • *
  • Публикации: 109
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: ноември 06, 2012, 01:54:14 pm »
Случайно надникнах във форума и що да видя...   ???
Хектор си тръгва...  Вярвам, че ще липсва на много съфорумци тук (минали и бъдещи), но пък ще се радвам, ако причината да не посещава вече форума е чувството, че е получил всичко, което му е нужно... :) Ние вече свикнахме да си казваме виртуално "сбогом"... ;) И СДман го стори и Уоли (него изглежда го изгонихме  ::))... Диплодон изчезна тихомълком... :) Пилигрим, Миси, Имунитас, Комета... Хм... Скоро форумът вероятно ще изглежда както първоначално - въпрос и отговор от Терапията...

Във всеки случай аз мноооооооого се радвам, че се запознах с вас (групичката) лично!!! Чувствам ви толкова близки! Ще ми се да не преставаме да се събираме... Хеееей, Емпрес, ела да прочетеш, какво се случва тук... :)

Хектор, от сърце ти пожелавам много щастие, успехи и любов! Пък и на всички пишешти тук и на Терапията... :)
Чао!:)
« Последна редакция: ноември 06, 2012, 02:07:26 pm от Gita »

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #5 -: ноември 17, 2012, 04:00:38 pm »
Имало едно джудже, което когато минавало покрай бара, заставало на ръце, влизало така ходейки на ръце вътре, изпивало едно уиски и пак така на ръце излизало навън и си продължавало по пътя.
Защо правело така?

Това е един стар виц, дано сте го позабравили. :)

Отговорът е че се било зарекло кракът му да не стъпва вътре.  8)

На мен все още ми е интересно да чета форума. Но реших да не поствам и да не участвам в дискусиите.
Вече го няма първоначалния импулс, който ме влечеше тук и правеше така че проблемите на непознати хора да занимават мислите ми с дни.
Остана само инерцията да отварям страницата на форума покрай няколко други страници, които чета редовно.
А дали получих това от което имам нужда?
Ето притчата, която цитирах:
Цитат
Аз молих за сила ..., а животът ми даде трудности, за да ме направи силен. Аз молих за мъдрост..., а животът ми даде проблеми за разрешаване. Аз молих за богатство..., а животът ми даде ум и силно тяло, за да мога да работя. Аз молих да мога да летя..., а животът ми даде препятствия, за да мога да ги преодолявам. Аз молих за любов..., а животът ми даде хора, на които мога да помогна да разрешат проблемите си. Аз молих за блага..., а животът ми даде възможности. Не получих нищо от това, за което молих... Но получих всичко, което ми е нужно.

Спомняйте си хубавите моменти и не забравяйте да се радвате на живота.

с поздрав
Хектор
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин