Автор Тема: САМОУБИЙСТВО  (Прочетена 14806 пъти)

rojer

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Ел. поща
Re: САМОУБИЙСТВО
« Отговор #30 -: май 08, 2012, 01:16:13 pm »
От много време следя този форум,въпреки че не съм писала нищо.

Днес обаче ме привлякоха по горните снимки и историята на

потребителя който ги е постнал.

Practic, аз съм в много сходно състояние като твоето и от тази гледна точка

мога да те разбера и да ти разкажа и моята история.Вярваш или не моето въображение

беше доста по- развинтено относно начините и методите за

постигането на крайния резултат който търсиш.Но както

виждаш щом пиша тук нещата са се

развили  по-различен начин.Зная прекрасно добре какво е усещането

всеки ден да си мислиш и превърташ кой и най-лесния и

безболезнен начин да се самоунищожиш,с възможно по-малко последици за околните или пък като възмездие към тях...

Прав си боли...и това те кара да се откажеш.Доста време си блъсках главата над тези неща...

Но нещата се промениха и колкото и тривиално да ти звучи причината за тези промени тръгна от собствените ми

действията.Ако искаш мога да ти разкажа.Можеш да ми пишеш на лични тъй като не желая да пиша

романи тук във форума. Никои нищо не може да те накара да направиш, ако не го искаш.Този избор е

много личен. Успех!
« Последна редакция: май 08, 2012, 01:18:13 pm от rojer »

jeikata

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #31 -: юни 20, 2014, 11:12:41 am »
И аз искам да се самоубия. Правила съм го веднъж със сероквел и диазепам, но неуспешно. Тогава с линейка ме затвориха в психото. Сега искам да се удавя, но умея да плувам. Ще трябва да се гмурна и да се завържа за нещо, за да не мога да изплувам. Искам да видя бесилката PRACTIC. Боли мисля тя. Аз искам безболезнен метод. Но в английски сайтове четох, че преди хапчетата се взема 36 часа преди това против повръщане. После не се яде. Има наръчник за самоубийства, но е на английски и струва пари, а аз  за съжаление нямам пари да изръся. Иначе ако имах пари бих ги дала само и само да умра. guide to a humane self-chosen death искам да си го изтегля. Не искам съжаление. Ако исках щях да го споделя на живо. За това пиша тук анонимно, не за съжаление. Искам някой  да ми помогне да успея да се самоубия. PRACTIC ПИШИ МИ НА ЛИЧЕН ИЛИ ТУК КАК ДА СЕ СДОБИЯ С ХАПЧЕТА, ЗАЩОТО АЗ ПИЕХ КВЕТИАПИН И КОНВУЛЕКС. нО ОТ 3 МЕСЕЦА НЕ ГИ ПИЯ. МАЙКА МИ ГИ КРИЕ И АЗ СЕГА НЯМАМ ХАПЧЕТА. КРИЕ ГИ ЗАРАДИ ПРЕДНИЯ МИ ОПИТ. jeikata_@abv.bg там ми пиши или тук.
« Последна редакция: юни 20, 2014, 11:33:55 am от jeikata »

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #32 -: юни 23, 2014, 04:16:49 pm »
Здравейте jeikata!
В този форум хората търсят подкрепа за това как да се справят с трудностите, така че да направят живота си по-добър, по-комфортен за тях самите. В този смисъл, сме готови да Ви окажем подкрепа, стига да имате нужда от нов вариант за битието си. На разположение сме!

ivanoff86

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #33 -: ноември 23, 2014, 08:53:59 am »
Случайно попаднах на темата. Трябва да призная, че по редица причини аз самият обмислям да сложа край на живота си. За да бъда честен ще кажа - 90% сигурен съм, че няма да го направя, понеже не ми достига смелост. Но някак си мисълта, че имам билет за изход, ако животът ми стане прекалено скапан, ме успокоява. Помислих доста и над възможните начини. Критериите са следните:
1. Ефективност - най-големият ми ужас е да оцелея и хората около мен да ме съжаляват, дондуркат и приемат като луд и болен човек. А не дай си боже и да се осакатя. Искам ако го правя, да е сигурно. А ако се проваля, никой да не разбере за опита ми. Даже още по-добре, ако прилича на нещастен случай.
2. Безболезненост - страхлив съм, не нося на болка и затова предпочитам безболезнен начин, доколкото е възможно.
Вариантите са следните:
1. Скок от високо. Но познавам човек, скочил от шестия етаж. За съжаление оцеля. Сега е инвалид и е отвратително гнусна и жалка картина. Съсипа живота си и този на майка си. Така че трябва височината да е голяма. Покрива на някой блок също не става - ще ме видят, няма да посмея да скоча и ще е егати резила. Някоя скала в планината е добре. Даже си харесах място. Високо е около 100 метра, а ако скалите долу не свършат работата, има и река да ме довърши. Спасителни екипи не могат да стигнат в пропастта навреме, така че няма риск и от нежелана медицинска помощ. Дори да застана на ръба на скалата, никой нищо няма да помисли - в планината много хора се разхождат така. Дори няма да се разбере, че е самоубийство - просто инцидент. Единственият сериозен минус е, че много трудно ще се реша да скоча. Тук освен съзнателен избор за смъртта, трябва да се преодолее и инстинка за самосъхранение, който е много силен. Просто хората трудно скачат от високо. Друг минус е, че ще е болезнено.
2. Огнестрелно оръжие - струва ми се най-подходящо за мъж по принцип. Плюсове - почти сигурна смърт. В случай на уплаха в последния момент никой няма да разбере - скатавам пистолета и готово. Друг плюс - натискането на спусъка е по-лесно от скока. Трябва само съзнателно решение да умра, не е нужно да се боря с инстинкта си да се пазя от височини. Минуси - трудности при намиране на незаконно огнестрелно оръжие и евентуалното му съхранение в случай на неуспешен опит.
3. Хапчета - тези опити много рядко завършват с успех, а и често извършителите искат да им се размине, търсейки внимание. Трябва да разуча внимателно какви лекарства и какви дози са необходими. Снабдяването също ще е трудно, едва ли са на свободна продажба. Също така трябва да се подсигуря, че никой няма да ме намери и да извика медицинска помощ. Тоест да избера момент, в който съквартирантът ми ще отсъства за няколко дни. Или да ида в гората през нощта - студът ще довърши работата, ако хапчетата не успеят. При този метод ме привлича основно, че ми се струва най-безболезнен.
Отхвърлих другите варианти като рязане на вени, бесене, скок пред влак. Първо не знам как се прави, едва ли ще се справя. Второ - при провал остават следи и се разбира.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #34 -: ноември 24, 2014, 10:37:48 am »
Здравейте ivanoff86!
Билет за изход се намира много лесно, особено, когато човек е в афект. За някой хора дори това е свързано със садистично удоволствие спрямо последиците за околните. Затова се надяваме този Ваш пост, който ще се чете и от други хора да провокира мислите, къде е по-продуктивно реално човек да положи толкова много усилия, време и как да използва интелекта си? Защото Вие сте се постарал да мислите много в посока билет за изход, но тук не успяхме да разберем какви са били усилията за билет за ВХОД. Надяваме се да споделите и да сме полезни.

ivanoff86

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #35 -: ноември 25, 2014, 09:32:28 am »
Здравейте,
Ами истината е, че причините едва ли ще се видят сериозни на четящите тук. Животът ми не е чак толкова лош - имам , образование, в момента уча второ висше. От два месеца не работя, живея на спестявания, концентрирал съм се над преквалификацията си, но то си е изцяло мой избор. Ако реша, мога да си намеря работа. Имам и приятели. Околните ме смятат за позитивен, забавен, готин човек. Явно добре си нося маската, с която прикривам цялата чернилка в себе си.
Проблемът е, че се чувствам ужасно самотен, нямам близки хора. Със семейството ми не сме в добри отношения, те са ужасни хора, от които се срамувам. Виждаме се 3-4 пъти годишно, най-вече по празници, но времето, прекарано с тях, ми е неприятно. В любовта също съм пълен провал - поради някаква причина не съм в състояние да създам привличане у жените, които представляват интерес за мен. В редките случаи, когато съм получавал женско внимание е било от жени, които...така да се каже, не са мой тип. Това, над което знам как, съм работил. Спортувам, обличам се стилно, държа се добре. Изчетох и камара материали за отношенията между половете и привличането. Но ефектът е нулев. В природата 20% от мъжките екземпляри при бозайниците предават гена си на следващото поколение. Моногамията е измишльотина на цивилизацията. Явно аз просто съм от другите 80% с лоши гени. Точно тези неща ме мъчат - да нямам "вкъщи", където да ми е приятно, да нямам близки хора, на които да се опра. Да знам, че не съм достоен за привлекателна жена до себе си. Ако знам как мога да променя това, ще се боря до последно. Но просто вече не виждам какво да направя, в каква посока да работя над себе си. Семейството си не мога да сменя, гените си не мога да променя. И това ме води до отчаяние. Просто сутрин като се събудя не ми се става от леглото, всичко ми е празно и безсмислено. В случая не важи дори садистичното желание да накажа околните, понеже и да скоча от скалата, на никой няма да му пука. А и никой не е длъжен да се чувства виновен за моите решения.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #36 -: ноември 26, 2014, 03:07:31 pm »
Здравейте!
Да, семейството си няма да промените, но можете да промените отношението си към него. Това дали сте достоен или не за привлекателна жена е относително, така както привлекателността е крайно относителна. Реално е важно да откриете подходящата партньорка за Вас. Затова сме на Ваше разположение. Ако желаете, използвайте безплатната си сесия тук в сайта.

Eneoji

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #37 -: януари 23, 2015, 10:42:29 am »
PRACTIC, в момента аз също се намирам в трудна ситуация и през главата ми минават самоубийствени мисли, но никога не посмявам да ги осъществя, защото трябва да съм силна и след време да се гордея, че съм преодоляла проблема! Крепи ме това, че ще се издигна и ще покажа на всички, че от развалина мога да стана диамант. Като сложиш край на живота си, как ще те запомнят останалите? Какво ще спечелиш ти? Не се знае какво те очаква за напред, хубаво или лошо. Важното е, че трябва да стигнеш до него!

'Дори в най-мрачните моменти има щастие, стига да не забравиш да пуснеш светлината.' - Колко правилно.
Всичко може да те върне към живота или да му придаде смисъл, дори един сериал или уличен музикант. Сподели проблема си с някого, независимо дали ще е тук или в някой друг форум, дали ще е с приятел или просто непознат, от личен опит ти казвам .. когато споделиш се чувстваш лек като перце. ЖИВЕЙ! И няма да съжаляваш.

Eneoji

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #38 -: януари 23, 2015, 11:04:26 am »
Освен това, ако искате вярвайте, но .. казано е, че самоубийците не живеят добър задгробен живот, защото самоубийството се равнява на убийство, тоест отнемане на човешки живот.

samotnomomche

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #39 -: март 14, 2015, 06:13:44 am »
Аз също мисля за това. Изчетох темата и искам да кажа, че често се чувствам неразбран, без късмет и нещастен. Знам, че съм провал за себе си и близките ми. Не ме разбират, не ми подават ръка, не ме чуват, чувствам се зле. Искам ако има хора като мен да ми пишат, имам нужда от помощ и да поговоря с някого от вас. Но не виждам смисъл от живота си повече, няма смисъл щом не му се радвам и щом не правя и другите щастливи.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #40 -: март 16, 2015, 11:12:53 pm »
Здравейте!
Благодарим Ви за доверието към форума!
Понякога отношението към самите нас и живота ни може да претърпи огромна промяна, стига да си дадем шанс да се научим и на нов тип поведение, и на нов тип осмисляне на събитията. За това сме на разположение, за да можем да Ви окажем подкрепа и на ниво поведение, и на ниво изграждане на нов поглед към всичко около Вас.