Автор Тема: САМОУБИЙСТВО  (Прочетена 15381 пъти)

Елизабет

• Member
  • *
  • Публикации: 109
    • Профил
Re: САМОУБИЙСТВО
« Отговор #15 -: май 05, 2012, 11:03:30 pm »
Хайде стига за днес. Щом ще гледаме филми, ти гледай "Къщата на моя живот" (Life as a House). Пък ако Бог те искаше мъртъв, досега да е намерил начин да си те дръпне при него.
Я по-добре отиди да свършиш нещо полезно! Стига си вършил глупости!

PRACTIC

• Member
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
« Отговор #16 -: май 06, 2012, 07:26:15 am »
знаеш,бог прибира добрите по-рано,щот ги обича
а лошите трябва сами да го сторят,обаче те са некадърни и за това...
« Последна редакция: май 06, 2012, 07:29:50 am от PRACTIC »

PRACTIC

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #17 -: май 06, 2012, 10:14:26 am »
днес се прободох по-дълбоко и с кръв-задобрявам,ама съм с ниско кръвно,а поне 3литра трябва да пусна,но да не спре да тече по-рано...

а бесилото боли
« Последна редакция: май 09, 2012, 01:12:24 pm от administrator »

Елизабет

• Member
  • *
  • Публикации: 109
    • Профил
« Отговор #18 -: май 06, 2012, 01:27:04 pm »
e-therapy, моля, намесете се по-сериозно в тази тема и помогнете на човека, ако наистина има нужда.

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #19 -: май 06, 2012, 10:14:00 pm »
днес се прободох по-дълбоко и с кръв-задобрявам,ама съм с ниско кръвно,а поне 3литра трябва да пусна,но да не спре да тече по-рано...

а бесилото боли

Баси смешника...
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #20 -: май 07, 2012, 02:03:03 pm »
Всъщност, непоискана помощ е голяма вреда. Затова PRACTIC трябва да реши дали може да погледне в друга посока или му харесва мазохистичното ежедневно изживяване. И директно към PRACTIC. Понякога депресивните изживявания са най-голямата ни защита и за да ги изживяваме по-пълноценно търсим до максимум самоунищожението, което става почти перверзия. Тази перверзия като всяка друга търпи развитие. А всъщност, понякога трябва да се замислим, дали пък Господ не ни е отредил точно този път, който изминаваме, за да мобжем след това да сме полезни на някого. В крайна сметка животът като най-висшият и прекрасен дар не може да се отнема безотговорно. И ако действително имате желание, вместо да пишете във форума, можете да пишете в безплатната си сесия. Усилията са същите и ако положите толкова усилия за конструктивно справяне, колкото полагате за самоунищожението си, ще станете друг човек. На среща сме вместо колана и знаем колко е тежко, когато съзнанието не вижда перспектива в хипер кривото си огледало!

PRACTIC

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #21 -: май 07, 2012, 08:47:04 pm »
уви,огледалото е здраво.
лошото е че нямам воля за нищо в перманентната ми отчаяна депресия ...
ако не успея с иглата и бесилото имам ривотрил

Хороший день для смерти

Поемам пълната отговорност
« Последна редакция: май 09, 2012, 01:12:45 pm от administrator »

hektor

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #22 -: май 07, 2012, 10:30:22 pm »
Отговорност не се поема. Дават се отговори.
От там идва тая дума. От отговор -> отговорност.
Не знам дали разбираш, но твоите постове пораждат повече въпроси отколкото отговори.
Кой си?
От къде си?
Какво те води тук?
Защо хем идваш и ни правиш свидетели на личната си драма, хем каквото и да кажем - насреща само апокалиптични мрънканици от твоя страна.

Кой те е прецакал така ве брат!!!
Забрави ли от къде дойде всичко това?

Живота и болката са възможност за изкупление. Така както дивака-индианец не посяга към свещените за него неща, така и теб те спира Оня отгоре за да не се дупчиш. Щото живота ти е даден даром от Него.
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

hektor

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #23 -: май 08, 2012, 01:05:30 pm »
Днешното участие на e-therapy в "Анализирай това" по "Дарик" беше посветено на тази тема.
Запис на предаването може да свалите от тук: "Анализирай това" от 08.05.2012

Бенджамин Франклин

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #24 -: май 08, 2012, 01:14:55 pm »
hektor, благодарим ви за бързата и навременна реакция!

rojer

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #25 -: май 08, 2012, 01:16:13 pm »
От много време следя този форум,въпреки че не съм писала нищо.

Днес обаче ме привлякоха по горните снимки и историята на

потребителя който ги е постнал.

Practic, аз съм в много сходно състояние като твоето и от тази гледна точка

мога да те разбера и да ти разкажа и моята история.Вярваш или не моето въображение

беше доста по- развинтено относно начините и методите за

постигането на крайния резултат който търсиш.Но както

виждаш щом пиша тук нещата са се

развили  по-различен начин.Зная прекрасно добре какво е усещането

всеки ден да си мислиш и превърташ кой и най-лесния и

безболезнен начин да се самоунищожиш,с възможно по-малко последици за околните или пък като възмездие към тях...

Прав си боли...и това те кара да се откажеш.Доста време си блъсках главата над тези неща...

Но нещата се промениха и колкото и тривиално да ти звучи причината за тези промени тръгна от собствените ми

действията.Ако искаш мога да ти разкажа.Можеш да ми пишеш на лични тъй като не желая да пиша

романи тук във форума. Никои нищо не може да те накара да направиш, ако не го искаш.Този избор е

много личен. Успех!
« Последна редакция: май 08, 2012, 01:18:13 pm от rojer »

jeikata

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #26 -: юни 20, 2014, 11:12:41 am »
И аз искам да се самоубия. Правила съм го веднъж със сероквел и диазепам, но неуспешно. Тогава с линейка ме затвориха в психото. Сега искам да се удавя, но умея да плувам. Ще трябва да се гмурна и да се завържа за нещо, за да не мога да изплувам. Искам да видя бесилката PRACTIC. Боли мисля тя. Аз искам безболезнен метод. Но в английски сайтове четох, че преди хапчетата се взема 36 часа преди това против повръщане. После не се яде. Има наръчник за самоубийства, но е на английски и струва пари, а аз  за съжаление нямам пари да изръся. Иначе ако имах пари бих ги дала само и само да умра. guide to a humane self-chosen death искам да си го изтегля. Не искам съжаление. Ако исках щях да го споделя на живо. За това пиша тук анонимно, не за съжаление. Искам някой  да ми помогне да успея да се самоубия. PRACTIC ПИШИ МИ НА ЛИЧЕН ИЛИ ТУК КАК ДА СЕ СДОБИЯ С ХАПЧЕТА, ЗАЩОТО АЗ ПИЕХ КВЕТИАПИН И КОНВУЛЕКС. нО ОТ 3 МЕСЕЦА НЕ ГИ ПИЯ. МАЙКА МИ ГИ КРИЕ И АЗ СЕГА НЯМАМ ХАПЧЕТА. КРИЕ ГИ ЗАРАДИ ПРЕДНИЯ МИ ОПИТ. jeikata_@abv.bg там ми пиши или тук.
« Последна редакция: юни 20, 2014, 11:33:55 am от jeikata »

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #27 -: юни 23, 2014, 04:16:49 pm »
Здравейте jeikata!
В този форум хората търсят подкрепа за това как да се справят с трудностите, така че да направят живота си по-добър, по-комфортен за тях самите. В този смисъл, сме готови да Ви окажем подкрепа, стига да имате нужда от нов вариант за битието си. На разположение сме!

ivanoff86

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #28 -: ноември 23, 2014, 08:53:59 am »
Случайно попаднах на темата. Трябва да призная, че по редица причини аз самият обмислям да сложа край на живота си. За да бъда честен ще кажа - 90% сигурен съм, че няма да го направя, понеже не ми достига смелост. Но някак си мисълта, че имам билет за изход, ако животът ми стане прекалено скапан, ме успокоява. Помислих доста и над възможните начини. Критериите са следните:
1. Ефективност - най-големият ми ужас е да оцелея и хората около мен да ме съжаляват, дондуркат и приемат като луд и болен човек. А не дай си боже и да се осакатя. Искам ако го правя, да е сигурно. А ако се проваля, никой да не разбере за опита ми. Даже още по-добре, ако прилича на нещастен случай.
2. Безболезненост - страхлив съм, не нося на болка и затова предпочитам безболезнен начин, доколкото е възможно.
Вариантите са следните:
1. Скок от високо. Но познавам човек, скочил от шестия етаж. За съжаление оцеля. Сега е инвалид и е отвратително гнусна и жалка картина. Съсипа живота си и този на майка си. Така че трябва височината да е голяма. Покрива на някой блок също не става - ще ме видят, няма да посмея да скоча и ще е егати резила. Някоя скала в планината е добре. Даже си харесах място. Високо е около 100 метра, а ако скалите долу не свършат работата, има и река да ме довърши. Спасителни екипи не могат да стигнат в пропастта навреме, така че няма риск и от нежелана медицинска помощ. Дори да застана на ръба на скалата, никой нищо няма да помисли - в планината много хора се разхождат така. Дори няма да се разбере, че е самоубийство - просто инцидент. Единственият сериозен минус е, че много трудно ще се реша да скоча. Тук освен съзнателен избор за смъртта, трябва да се преодолее и инстинка за самосъхранение, който е много силен. Просто хората трудно скачат от високо. Друг минус е, че ще е болезнено.
2. Огнестрелно оръжие - струва ми се най-подходящо за мъж по принцип. Плюсове - почти сигурна смърт. В случай на уплаха в последния момент никой няма да разбере - скатавам пистолета и готово. Друг плюс - натискането на спусъка е по-лесно от скока. Трябва само съзнателно решение да умра, не е нужно да се боря с инстинкта си да се пазя от височини. Минуси - трудности при намиране на незаконно огнестрелно оръжие и евентуалното му съхранение в случай на неуспешен опит.
3. Хапчета - тези опити много рядко завършват с успех, а и често извършителите искат да им се размине, търсейки внимание. Трябва да разуча внимателно какви лекарства и какви дози са необходими. Снабдяването също ще е трудно, едва ли са на свободна продажба. Също така трябва да се подсигуря, че никой няма да ме намери и да извика медицинска помощ. Тоест да избера момент, в който съквартирантът ми ще отсъства за няколко дни. Или да ида в гората през нощта - студът ще довърши работата, ако хапчетата не успеят. При този метод ме привлича основно, че ми се струва най-безболезнен.
Отхвърлих другите варианти като рязане на вени, бесене, скок пред влак. Първо не знам как се прави, едва ли ще се справя. Второ - при провал остават следи и се разбира.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #29 -: ноември 24, 2014, 10:37:48 am »
Здравейте ivanoff86!
Билет за изход се намира много лесно, особено, когато човек е в афект. За някой хора дори това е свързано със садистично удоволствие спрямо последиците за околните. Затова се надяваме този Ваш пост, който ще се чете и от други хора да провокира мислите, къде е по-продуктивно реално човек да положи толкова много усилия, време и как да използва интелекта си? Защото Вие сте се постарал да мислите много в посока билет за изход, но тук не успяхме да разберем какви са били усилията за билет за ВХОД. Надяваме се да споделите и да сме полезни.