Автор Тема: seroxat+sex=?  (Прочетена 4598 пъти)

Mila

  • Гост
seroxat+sex=?
« -: декември 15, 2005, 09:40:48 pm »
Започнах лечение със seroxat.Какво влияние ще окаже върху желанието ми да правя секс? Чух,че при приемането на този медикамент повечето пациенти изобщо не искат да правят секс. Честно да си кажа това много ме притесни.Аз съм младо момиче ,имам и нов приятел и ако не съм в състояние "да се занимажам с това"...Ужас-и за мен ,и за него. Ще бъда много благодарна ако ми отговорите на този въпрос.

etherapy

  • Global Moderator
  • Member
  • *****
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Отговор
« Отговор #1 -: декември 19, 2005, 11:03:51 am »
Seroxat, както знаете е анти-депресивен препарат. Всички медикаменти от тази група имат по-силно или по-слабо изразени странични е фектти. Те са свързани с режима на сън, координацията, апетита...Разбира се тук влиза и либидото, но непременно трябва да отбележим, че последствията от употребата на този тип лекарствва са и строго индивидуални. При едни пациенти има поява на един тип странични ефекти, а при други те липсват. Конкретно за сексуалното желание-да действително може да бъде понижено, но това не е 100%но следствие от приема на seroxat. Дори и да се появи подобен епизод, то той ще е преходен. А при изградено доверие и близост между Вас и партньорът Ви, ще имате опора и подкрепа, които да Ви помогнат да се преминете през този етап. Трябва да се отчита винаги факта-кое е по-важно: ефекта от лечението и необходимостта му или понасянето на страничните ефекти? Успех!