Автор Тема: Страх от изоставяне  (Прочетена 5676 пъти)

VILLI

• Member
  • *
  • Публикации: 264
    • Профил
Re:Страх от изоставяне
« Отговор #15 -: юни 29, 2011, 09:59:34 am »
Загадка, понеже нямам много време и ти прочетох първия и последния пост. Наистина загадъчно.... Хем те е страх да не те изостави, хем те дразни всичко в него....  ???

Trash

• Member
  • *
  • Публикации: 49
    • Профил
« Отговор #16 -: юни 29, 2011, 01:44:04 pm »
Лошото е ,когато е край мен-тогава мн се дразня само като го гледам какъв е самодоволен,дразня се на изцепките му,дразни ме колко е циничен,как демонстрира колко е самодостатъчен и колко е супер да си мъж-всеки момент може да си хванеш млада мадамка да си играете....не го казва директно,но ппдтекста е такъв.Ще кажете,че може да не чета правилно подтекста :)Може и да сте прави,но семейството ми не е каквото искам да бъде в емоционален план.

zagadka...мъжете сме странни птици.. може би ти липсва твърдата и уверена ръка за да кажеш право в очите му какво точно очакваш от него!!!!
Тази статийка може да ти помогне отчасти....

Защо мъжът се страхува от сериозна връзка

Натиск

Сключваме брак с „В добро и зло ... докато смъртта ни раздели“. Освен че звучи като присъда, на самия старт това създава определен натиск. Да се закълнеш в доживотна любов, когато не знаеш какво ще се случи утре, няма особено голям смисъл. Потвърждение за това са и все повечето разтрогнати бракове. Започваме връзката с най-добри намерения и се оставяме на времето. Предварително написани сценарии има само във филмите. Какъвто и да е натиск много често има обратен ефект.

http://www.dnes.bg/mish-mash/2011/06/28/zashto-myjyt-se-strahuva-ot-seriozna-vryzka.122472

Може би има логика във всичко... въпреки че не съм изцяло съгласен!!!! 8)

zagadka

• Member
  • *
  • Публикации: 47
    • Профил
« Отговор #17 -: юни 29, 2011, 09:28:47 pm »
Не,Траш,никак не съм от страхливите :)Казвала съм,показвала съм-за него само си въобразявам.Ситуацията е неприятна и тягостна за един емоционален човек като мен.Покрай потискането на емоциите те май и зачезнаха напоследък,или останаха само негативните.

Благодаря за статията-ще я прочета

zagadka

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #18 -: юни 29, 2011, 09:31:05 pm »
Загадка, понеже нямам много време и ти прочетох първия и последния пост. Наистина загадъчно.... Хем те е страх да не те изостави, хем те дразни всичко в него....  ???

Вили,то ако всичко около мен беше кристално ясно,тук ли щях да съм ;D
Еми той е мъжкар,няма спор,но ме дразни тази студенина,тази демонстрация на превъзходсво ли,самовлюбеност ли...и аз не знам.Но не е сърдечен човек,а и цинизма му е в повече

Absolute.Beginner

• Гост
« Отговор #19 -: юни 29, 2011, 09:32:57 pm »
Казвала съм,показвала съм-за него само си въобразявам.

Удобно му е да казва "въобразявяш си"; така не се налага да се променя или да прави нещо.
А ти да караш с проблемите, страховете и негативните емоции.

Trash

• Member
  • *
  • Публикации: 49
    • Профил
« Отговор #20 -: юни 30, 2011, 09:10:40 am »
Знаете ли...май за промени в мъжете говорите...защо уважаеми дами в началото на една връзка, харесвате всичко в нас...обвързвате се и след това очаквате да се промениме???
Това се опита да направи и жена ми с мен...но не стана точно така...по скоро тя се настрои на моята вълна отчасти!!! ;D
Забелязвам и по други форуми как се оплакват защото очакват промяна от мъжете си...таквиз като мен поемат отговорности от всякакъв характер...но трудно биха променили навиците си...и не забравяйте че точно с тях сте ни приели !!!!  :)

zagadka

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #21 -: юни 30, 2011, 09:48:26 am »
Не искаме да ви променяме навиците,а отношениетоооо
 Приемате ни за даденост ,а да не говорим,че понкога се обръщате към нас с тона за подчинените си ::)
Обаче темата се измести-стана Мъже срещу Жени,Траш,а не това и е целта

абонатаелуд

• Member
  • *
  • Публикации: 79
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Страх от изоставяне
« Отговор #22 -: март 31, 2012, 11:11:46 am »
колкото повече подхранвате една илюзия с фантазийте си толкова по голяма става идеята от изоставяне и прелъстяване ....имам няколко идеи за вас :) По принцип на себе си не мога да отговоря на много въпроси понеже няма модел или как да кажа шаблон на житейските проблеми защото всеки си е сам за себе си и нито един терапевт не е в състояние да помогне ако индивидът сам не си помогне !!! Първа стъпка-започнете с промяната.Ставате сутрин поглеждате се в оглеждате се в огледалото и гледайки се в очите си кажете на глас-Аз ставам друг човек от днеска и вече не ме е страх от нищо и за нищо ,моя мъж си е само за мен.Тази реплика 3 пъти е повтаряте всяка сутрин на глас.После си пиете кафето и отивате на фризьор за промяна на прическата ви и използвате случая каквото имате за оплакване да му се оплачете те са добри слушатели.Това ще ви отнеме от енергията и няма да имате сили да го споделяте поне няколко дена с друг.Разходката в парка или по магазините ще ви разсея дори един обикновен казан за боклук може да ви разсея ако се загледате по продължително в него ще намерите много въпроси които да ви разсеят с един непринуден монолог например(защо е ръждясъл казана ама защо не ги подържат или защо са го оставили да се препълни...)Купете си нова дреха използвайте случая че имате нова придобивка и е покажете на някое събиране или гости поканете !Купете си цветя започнете да се грижите за тях не ви казвам да си намерите работа защото е невъзможно в днешно време ...:)Ето такива неща ...търсете новото търсете промяната и всяка сутрин на гладно пред огледалото с репликите !!!
,,нИКОГА НЕ СЪМ ВИЖДАЛ ДИВО СЪЩЕСТВО,КОЕТО ЧУВСТВА САМОСЪЖАЛЕНИE

Птицата пада премръзнала от клона...без капка съжаление към себе си...