Автор Тема: Детето предпочита мама пред тати  (Прочетена 1788 пъти)

mentolkaefraimova

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
Детето предпочита мама пред тати
« -: май 20, 2011, 11:47:01 am »
Здравейте! Имаме проблем, който продължава вече почти трета година. Дъщеря ни е на две години и десет месеца. Малко ми е трудно да огранича нещата до две-три изречения, но ще опитам... Живеем на квартира, жилището зимно време е трудно отопляемо навсякъде и след навършване на година на детето започнах да спя с нея през зимата, после я приспивах и се премествах в другата стая, а тази зима цялата до днес спим отново заедно в хола, а баща й на горния етаж (мезонет). Това би могло да е една от причините, но сигурно има и други. Детето предпочита мен, бута баща си, в повечето случаи предпочита да е с мен. Той е имал две деца преди това от друг брак и не е имал такива проблеми, сега това му тежи и започваме да имаме проблеми и между нас. Твърди, че я обсебвам, което е възможно, защото почти десет години чакахме, за да се появи и аз наистина осъзнавам, че прекалено я обгрижвах. Сега вече опитвам да не е така, но той твърди, че детето ми няма доверие и затова непрекъснато ме търси. Работя понякога вечер и се прибирам към девет-десет часа, много трудно издържа да ме чакат вкъщи, започва да плаче и да ме търси... На ясла я водим двамата, аз оставах в колата, а тати я водеше, но от няколко дни иска да ходи с мен. Беше болна преди месец, а и май има доста почивни дни, и това също може да е причина да се обръща повече към мен, но... Днес отново оправихме стаята й, говорим й, че вече ще си спи там с всички играчки, тя се съгласява, но умирам от ужас от тази нощ как ще е. Трябва да я отделя от себе си, искам го, но не искам да има скандали между нас с баща й. Толкова съм объркана вече, не знам какво да направя, като се скараме заради това с баща й положението става още по-неприятно, защото не общуваме нормално в нейно присъствие... Помогнете ми, моля ви!
Всъщност, да добавя, че я гледаме двамата, няма баби и дядовци, при които да я оставяме от време, на врем, само яслата. Вижда едната си баба от време на време, но тя е много възрастна и не може да я оставяме при нея.
« Последна редакция: май 20, 2011, 12:16:25 pm от mentolkaefraimova »

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Детето предпочита мама пред тати
« Отговор #1 -: май 20, 2011, 02:47:17 pm »

Здравейте!
Децата са като едни малки попивателни гъбки с големи възможности за попиване. За това първото, което е много важно да направите, или по-скоро да не правите е да влизате в спорове и пререкания с бащата пред детето. То не бива да става свидетел на вашите разногласия и то по повод на неговото поведение и възпитание, защото усеща несигурността, неяснотата и проблема в главата му се заформя и по-неприятното е, че то започва да се чувства виновно за тези спорове. Това не бива да допускате. Нормално е децата да имат по-изразена привързаност към майката, особено когато тя е главното действащо лице при грижите, отглеждането, игрите, разходките и ако бащата е повече време на работа и ангажиран. Обвиненията от страна на таткото са провокирани от неговото усещане за отхвърляне, на базата на което пък той е решил, че причината е във вас и така се затваря омагьосания кръг. От друга страна детето може да ви търси и защото е било свидетел на споровете ви и е чуло обвиненията. За да не градим хипотези е добре  да се изследват всички причини за поведението на детето ви, както и вашето като родители и двойка, за да могат да се дадат по-конкретни насоки и задачи. За това можете да използвате безплатната си сесия, която се полага на всеки наш потребител, за да поговорите по-детайлно с психолог.
Благодарим ви за доверието!

mentolkaefraimova

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: май 20, 2011, 03:33:00 pm »
Благодаря за отговора, бих се възползвала от тази сесия, ако ми обясните как да стане. Благодаря още веднъж.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: май 20, 2011, 04:23:33 pm »
Необходимо е да си направите регистрация в сайта (тази за форума е отделно), след което да  влезете в личната си страница и да изберете "Вземи своята безплатна сесия" от менюто. След това  запазвате час като имате пред вид , че безплатните сесии се ползват само на четни дати в часовете 10.00, 15.00 и 20.00ч.
Ако имате въпроси можете да ни пишете в Поддръжка. Хубав ден!
« Последна редакция: май 25, 2011, 10:53:04 am от etherapy »