Автор Тема: какво да правя  (Прочетена 1494 пъти)

mari62

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Ел. поща
какво да правя
« -: април 13, 2011, 09:01:23 pm »
работя в обувна фирма  обичам си работата  и сьм добьр професионалист но!!!!!! всичко е свьрзано с много много нерви  имам чувството че вече нямам сили всеки пьт си казвам -няма да се ядосвам повече имам прекрасно семейство една прекрасна внучка и чакам второ внуче- но това е по силно от мен  понякога имам чувството че щте получа удар че сарцето ми щте се прьсне много пьти сьм казвала че щте напусна но не е толкова лесно в тази фирма сьм от 15г от самото начало работила сьм по 12часа дайте сьвет как да си наложа да не се ядосвам  какво да направя  много често сам взимала и успокоителни но и те като че ли не ми помагат       благодаря ви

Absolute.Beginner

• Гост
Re:какво да правя
« Отговор #1 -: април 14, 2011, 01:03:57 am »
Непрофесионален съвет - не се асоциирай толкова много с работата ти. Разбирам, че това е трудно след 15 години, но все пак... Струва ми се, че я пренатоварваш с очаквания. Сложи си вътрешна граница между теб и работата ти. Тя не си ти. За известно време я върши я с идеята да я свършиш максимално добре, да ти е приятно и спокойно и да се прибереш. Не се въвличай в неща, които не те засягат. Фирмата не е твоя, предполагам. Ще се учудиш колко добре може да се отрази това и на работата ти и на теб. Междувременно можеш да гледаш и нови неща, но аз мисля, че нещата ще се оправят, ако ти малко вътрешно се дистанцираш. 

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re:какво да правя
« Отговор #2 -: април 14, 2011, 12:13:13 pm »
Здравейте mari62!
Подобно поведение е харектерно за отговорни, чувствителни, целенасочени хора, които много държат на оценката отвън-т.нар външен локус на контрол. По този начин всяко събитие се претегля през личната ценност и принос. Първата стъпка е рационалното разбиране и осмисляне на ситуациите, в които попадате. Така емоцията все по-малко би ръководила мислите и действията ви. Това е не лек процес, защото е свързан с трайни личностови характеристики. Паралелно с това идва и търсенето, както и прилагането на нови поведенчески стратегии в конкретни ситуации, които дават и нови резултати.
Ако имате възможност и желание, използвайте безплатната си сесия тук в сайта, за да поговорите по-обстойно със специалист.
Хубав ден!