Автор Тема: Не върви със съпруга ми...  (Прочетена 23390 пъти)

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
Re: Не върви със съпруга ми...
« Отговор #30 -: януари 25, 2011, 11:38:53 am »

И изобщо – какви са перспективите пред Марели ако го напусне ?!

Ами как какви казаните, улицата...  ;D ;D ;D

WALL-E, не знам с какви предразсъдъци тръгваш да сравняваш жена на 35 с куче от улицата. Като там в държавата, където mareli живее може и да няма улични кучета, като у нас в България. И жена на 35 там може и да успява да живее на своя издръжка без господар-благодетел.

"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

a dali e taka

• Гост
« Отговор #31 -: януари 25, 2011, 02:35:06 pm »
А защо трябва накой друг да осъществява мечтите и желанията ти ако неговата мечти и желания са други .

Ами,след като неговите мечти и желания са други,ако е мъж на място няма да задържа човека до себе си.Както писах преди обаче,някои мъже нямат смелостта да го кажат,а го показват по доста брутален начин.Нямам против различните мечти и желания,но с осукваници не става.

Това е нещо за което много се надавяте да е така. За жалост обаче в човешкия свят кучето също има право на глас.

Това е ясно,че има право на глас.Нека му се чуе гласеца тогава :)Куца,куца комуникацията много между двата пола.Никой на никого не е опрял пистолета в главата и е казал:"Йок дете веднага на момента"А и немога да разбера какво толкова ужасно някои мъже намират в това да имат дете?

diplodon

• Member
  • *
  • Публикации: 296
    • Профил
« Отговор #32 -: януари 25, 2011, 03:40:09 pm »
Само от факта че избираш между:

веднага

и

веднага след като му натрия носа

Мога да заключа че нито си била омъжена за въпросните мъже нито си била зависима финансово от тях което следва че не можеш да говориш от нейно име т.е. не си била в нейното положение.

Да предположим обаче че е възможно – тогва пък аз да се поставя на мястото на съпруга и.

Жена с която правя секс през 4 месеца не би ми липсвала много още повече че напоследък ми досажда с непрекъснатите си намеци за деца, които аз не искам.

Е ! Кое според теб ще стане ако тя приложи въпросната тактика към мен – ще ми натрие носа като си тръгне или ще ме накара да и направя дете което аз да издържам въпреки че аз не искам или ще започна да правя секс по-често с нея - въпреки че не ми е нужен.

И ако ползувам сравнението ти с умрялото куче което да настъпиш – да предположим че кучето е живо и си го прибрала от улицата в къщи, да предположим че е и женско.

Как би реагирала ако вземе да те 'моли' и 'настоява' за мъжко куче и за поколение ?

Мисля че си имам нов идол ;D Още тук работата беше game, set and match Mr. WALL-E :D
Роди ме мамо тъпа, аз сама ще се изруся !!!

WALL-E

• Member
  • *
  • Публикации: 77
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #33 -: януари 25, 2011, 04:04:51 pm »
Не съм сигурен че разбрах какво ми каза Диплдон!

Извини ме !

Към Хектор

WALL-E, не знам с какви предразсъдъци тръгваш да сравняваш жена на 35 с куче от улицата.

Сравнението го ‘взех назаем’ от Емпрес.

И жена на 35 там може и да успява да живее на своя издръжка без господар-благодетел.

Че тя и сега си живее без проблемно ако става дума просто за живеене.

Към ‘а дали е така’

А и немога да разбера какво толкова ужасно някои мъже намират в това да имат дете?

Детето е ангажимент за цял живот. Или е по-добре да и направи едно и да я остави да се оправя. Мисля че постъпва достатъчно разумно след като не е готов за дете да не го прави. Ако разбира се госпожата реши да забременее от друг както я съветват – в някои ‘бели’ държави изневярата автоматично освобождава мъжът от издръжка.

И никой не направи сериозно предположение за съдбата и след въпросните действия. Или не искате да признаете че се досещате какво точно ще стане с нея ?

diplodon

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #34 -: януари 25, 2011, 04:30:43 pm »
Не съм сигурен че разбрах какво ми каза Диплдон!

Извини ме !
Не на теб, на empress го казах аз ;DА, за идола на теб :P

a dali e taka

• Гост
« Отговор #35 -: януари 25, 2011, 07:38:56 pm »
Детето е ангажимент за цял живот. Или е по-добре да и направи едно и да я остави да се оправя. Мисля че постъпва достатъчно разумно след като не е готов за дете да не го прави. Ако разбира се госпожата реши да забременее от друг както я съветват – в някои ‘бели’ държави изневярата автоматично освобождава мъжът от издръжка.

Мисля,че гледаш твърде цинично на живота,все пак трябва да има място и за някоя друга емоция,нали?Или семейства се създават,така прагматично.Ясно е,че детето е ангажимент за цял живот.Ти си мислиш,че желанието и за дете е някаква прищявка ли?И колко точно разумно постъпва мъжа и???Поставя и ултиматум,генерално решение.А тя нейното решение може да си го вземе в ръце и да се спасява.Това е несериозно,не можеш да си играеш така с живота на някой,с който си решил да градиш бъдеще.Разбирам да си откровен и да кажеш,не искам деца ти си прецени дали...Така или иначе до консенсус няма да стигнем с теб.Ти си знаеш защо.Аз бях в нейната позиция и повярвай ми,остава доста трудно заличима следа.

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #36 -: януари 25, 2011, 10:25:22 pm »
Не се отплесвайте в решаване на казуси.

WALL-E съзнателно ли го правиш? Ти взе на заем от поста на Емпресс една дума и и придаде нов смисъл...

И ако ползувам сравнението ти с умрялото куче което да настъпиш – да предположим че кучето е живо и си го прибрала от улицата в къщи, да предположим че е и женско.

Как би реагирала ако вземе да те 'моли' и 'настоява' за мъжко куче и за поколение ?

Вкара ни в предполагаема ситуация, която колкото и да се мъча да напасна с историята на Марели все не ми се вързва. И какво всъщност обсъждаме??? Какво намекваш? Какво трябва да си признаваме?

Какви са според теб перспективите на тази жена сега? Какви са тези перспективи, които ще загуби при евентуална раздяла?
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

empress

• Member
  • *
  • Публикации: 361
    • Профил
« Отговор #37 -: януари 25, 2011, 11:58:59 pm »
WALL-E-E-E-E, WALL-E!
Язък ти за летящия старт, толкова ти се изкефих в началото! Даваше вид на човек, от когото могат да се очакват логика, аргументи, примери... С такива е не удоволствие, а направо чест да спори човек. Уви, с всеки следващ твой пост се убеждавам, че сериозни аргументи няма да дочакам, а логиката ти страда от силни смущения – мощни предразсъдъци и склонност към генерализации. Много жалко.

Имам няколко въпроса към теб, за да преценя за себе си има ли смисъл „да си драскам бронята” в спорове с теб занапред:
1) Вярваш ли, че на този свят има и свестни жени?
2) Сегашното ти схващане за жените на какво почива -
          – на средата, която обитаваш?
          - на филмите, които си гледал?
          - на горчив опит с една-две жени, тип „кучки-сметкаджийки”?
          - на възгледите на баща ти, тип „чорбаджия”?
3) Конкретно в случая на Mareli защо според теб мъжът все пак е казал, че ще направи всичко, което тя поиска, само да не се разделят?

Така. А сега поред на постовете:

"Значи прав съм бил че тактиката ти е прилагана при съвсем различно стечение на обстоятелствата."
Ако бях в досущ същата ситуация като на Марели, щяхме да лющим шотове в някой бар и да се вайкаме една на друга колко ни е зле у дома. Логиката изисква съвет да даде онзи, който е намерил решение на проблема. Аз не й давам съвет конкретно „как да прикотка изстиналия към нея мъж да й направи дете”. Моите съвети са на тема „как да направим така, че желанията на двамата в брака да имат равна тежест”.
Тук вече ситуациите, уверявам те, са до болка еднакви.  :)

"Прав съм и че прилагането и приключва една връзка по възможно най-болезнения начин за мъжа."
Да, след като е протекла по възможно най-болезнения начин за жената. Пито – платено.

"Е от негова страна е същото – преценил е че не иска брачен пакет с тази жена и деца и толкова. Неговото решение е също толкова важно за него колкото и нейното да има деца...."
"... кучето също има право на глас."

Но жената е пич и още в началото е казала, че иска дете.
А мъжът е мухльо и нема дупе да каже категорично, че не ще.
Жената е пич и като не я кефи, си тръгва.
А мъжът е мухльо и макар че явно не го кефи, си седи и чака друг да вземе решението за раздялата.

Супер, признаваме, че мъжът има право на глас. Но били ни обяснил защо не се възползва от него?  ???

"как жена с твоя опит се е забърквала с подобен тип мъже но предполагам че ще ми кажеш че е от любов. С нея се оправдавате винаги, дори и когато си правите тънки сметки."
Нормално, човек с предразсъдъци като твоите не се сеща за отговорите дори на елементарен въпрос като този.
Първо, „жена с моя опит” натрупва въпросния опит именно във връзки с такива. Казват му „еволюция”.  :)
В по-наивните си години човек с какво ли не се сблъсква!
Второ, на неподходящите мъже не им пише на челото, че са такива. (Както и на кучките, съответно.)
Като при новите електроуреди или новата кола – някои дефекти лъсват след известен период на експлоатация.
Качествата на хората се проявяват при определени обстоятелства.
Които могат да възникнат както в началото на връзката, така и години след брака.
Опознаването на другия е дълъг процес, представи си!  :D

Въпросът е какво правиш, когато установиш дефектите.

"Щом стои – значи диетата ми е по-добра от ‘деликатесите’ които може да намери на боклука."
Възможните причини една жена да стои при един мъж са следните:
1) тя е щастлива;
2) тя е страхлива; (неизвестното)
3) тя е зависима; (пари)
4) тя е наивна. („нещата може да се променят”)
Марели не е щастлива.
Останалите три причини са оръжия, с които жената сама се побеждава в битката за щастие и пълноценно битие.
Сиреч, нямат нищо общо с харесване на постната ти диета.
Оттам нататък самата Mareli:
- няма защо да е страхлива – тя е привлекателна жена, ще може да намери по-подходящ спътник с по-близки до нейните виждания за бъдещето.
- няма защо да е зависима – има университетски тапии, ще се реализира.
- вече не е и наивна – годините неудачен брак би трябвало да са я излекували от всякакви нездрави надежди.
Е, какво да прави при съпруга си? Въпросът не е дали да го напусне, а кога. И явно е чакала да рухне и последната й крепост – наивността (надеждата той да се събуди, че губи брака си, на който по някакви причини още държи.)

"А изискването на уважение от който и да било е странно че може да си го помислиш."
Човек не „изисква” уважение. Той го внушава. Излъчва го, завоюва го...
Знаеш, има хора, на които им личи как се чувстват виновни, че са живи; как стъпват на пръсти, говорят и стъпват колебливо...
Виждал си и другите – от пръв поглед разбираш, че трябва да се съобразяваш с тях.
Е, там е разковничето. Каквото даваш на себе си, това получаваш и от другите. Ако ти плюеш на мечтите си, не чакай друг да ги гали с перо.

"А защо трябва накой друг да осъществява мечтите и желанията ти ако неговата мечти и желания са други"
И тук същата работа! Като „неговите мечти и желания са други”, сектор „Б” защо мълчи?! Няма ли доблест да ги изложи?! Защо върти и усуква?!
Ще ида на психолог, няма да ида...
Ще имаме дете, няма да имаме...
(Аз такъв мъж не бих могла да уважавам. Респективно не бих могла да спя с такъв. Камо ли да рискувам да родя втори като него. Но това си е лично мнение.)

"плод на грешна преценка на приоритети"
Тук съм съгласна. Но грешката е и в двамата. Той не е дал, а тя не е настояла за по-ясна позиция.
Бих посочила поне четири грешки в политиката на Марели, но тук те не са важни. Имаме молба за съвет как да постъпи при вече създалата се ситуация.
Нали не предлагаш да си трае и да си наляга парцалите, само защото е допринесла за положението си в момента?

"какви са перспективите пред Марели ако го напусне ?!"
Какви са перспективите пред сам образован мъж? Ще си гледа къщата, ще си бачка и ще си търси подходяща жена.
Със същите активи перспективите пред жената са същите.
Не виждам защо ти й прогнозираш някакви „бедствия, аварии и катастрофи”.
Присъединявам се към Хектор и бих искала да обясниш.

"Мисля че си имам нов идол."
Дерзай, Дипло! Далече ще стигнеш!  :P

"Сравнението го ‘взех назаем’ от Емпрес."
... и така ми го омаскари, че не мога да си го позная!  ;D ;D ;D
Сравних с умряло куче умрелите им отношения, а не нея или него.
С идеята, че моята тактика не може да съсипе отношения, които вече са съсипани.
Но ето как го прочита човек, в чието съзнание жените водят жалко просешко житие между контейнерите и вечните Велики пости на мъжката софра.  :P
Или извади тръна, или не се оплаквай, че ти боцка.

mareli

• Member
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #38 -: януари 26, 2011, 01:02:43 am »
Здравейте!

Виждам, че се е разрастнала голяма дискусия по моят въпрос и това ме радва. Благодаря на всички, включили св досега. Ще продължавам да следя постингите и ще се вклювам и аз, когато ми е възможно.

Към empress:
съветите, които си дала са досега най- добрите и смятам да ги приложа. Става ясно, че си имала опит с екземпляри от този вид и знаеш кое как действа при тях.

Към hektor
Няма проблем с раждането на тази възраст. Тук жените раждат на по 40-43 год първо дете. Да не говорим, че при такива случаи се раждат гении.
А кой ще е бащата- това е тема на друга бира...

Към a dali e taka
Споделям мнението ти, че мъжете нямат смелост да си кажат, или самите те не знаят какво точно искат(както е в нашия случай).

Към Wall-E
Както се вижда, ти си представител на "силния пол" и се опитваш да защитиш вашата позиция. Защо вие мъжете смятате, че света се върти около вас и нежния пол трябва да се настройва на вашата честота? Драги, времената се промениха- ние жените работим наравно с вас, грижим се за вас, въртим домакинство и раждаме и отглеждаме деца. Къде пише, че мъжа трябва да е диригента в семейството? И защо?
В една връзка трябва да се правят много компромиси от двете страни, иначе не функционира. Ако само единия си затваря очите се получава ефекта на скачените съдове(Empress).А ако един мъж се ожени на 45 год. за първи път и не знае как да задържи съпругата си, нещо не е наред. Всичките му приятели имат семейства с поне 2 деца и непрекъснато ни питат ние защо се бавим още. Проблема не е и финансов- има за поне 2 деца, без да трябва да работим...

Още малко по моята история:
Преди няколко месеца си бях намерила квартира и споделих с мъжа ми, че се изнасям. Обясних му, че искам да съм сама, за да мога да взема решение. Той предложи да си остана в къщи, а той да замине за няколко месеца. Така и стана- няма го от началото на декември. Целта беше, всеки от нас да си помисли какво всъщност иска и какви компромиси е готов да направи. Малко след като замина, аз му изпратих мейл с моето становище и поставих моите изисквания. Написах всичко кратко и ясно. Какво очаквам от моят съпруг и какво аз самата предлагам. Тук така е реда- не може само да искаш, трябва и ти да даваш. След седмица той се връща и ще пиша какъв е резултата. Това е ппследното, което правя и няма да имам нечиста съвест след раздялата. Най-интересното е, че неговото семейство е на моя страна.

Сърдечни благодарности на всички, взели моя проблем присърце!
Поздрави
марели 

mareli

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #39 -: януари 26, 2011, 01:42:52 am »
към empress:

бих се радвала да установя контакт с теб по email. Впечатлена съм от теб! Моля те, пиши ми на адрес: mareli75@gmx.de

Поздрави
марели

diplodon

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #40 -: януари 26, 2011, 02:39:26 pm »
Към empress:
съветите, които си дала са досега най- добрите и смятам да ги приложа. Става ясно, че си имала опит с екземпляри от този вид и знаеш кое как действа при тях.
С интерес ще очаквам да споделиш какви са резултатите. Аз поддържам тезата на WALL-E, дано не сме прави...

Към Wall-E
Както се вижда, ти си представител на "силния пол" и се опитваш да защитиш вашата позиция. Защо вие мъжете смятате, че света се върти около вас и нежния пол трябва да се настройва на вашата честота?
Извинявай, но е тъкмо обратното. Точно вие смятате че света се върти около вас и ние трябва да се настройваме спрямо вас. И в твоя случай го доказваш. 

Преди няколко месеца си бях намерила квартира и споделих с мъжа ми, че се изнасям. Обясних му, че искам да съм сама, за да мога да взема решение. Той предложи да си остана в къщи, а той да замине за няколко месеца. Така и стана- няма го от началото на декември. Целта беше, всеки от нас да си помисли какво всъщност иска и какви компромиси е готов да направи. Малко след като замина, аз му изпратих мейл с моето становище и поставих моите изисквания. Написах всичко кратко и ясно. Какво очаквам от моят съпруг и какво аз самата предлагам. Тук така е реда- не може само да искаш, трябва и ти да даваш. След седмица той се връща и ще пиша какъв е резултата. Това е ппследното, което правя и няма да имам нечиста съвест след раздялата.
Ето, пак си поставила СВОИТЕ изисквания и искаш той да се съобрази с тях. И казваш че не може само да искаш, а и да даваш...интересно защото аз от всичко което си споделила не видях той да е искал нещо от теб ::)

Най-интересното е, че неговото семейство е на моя страна.
Разбира се че ще са на твоя страна, все пак те гледат от позицията на негови родители. А какво искат родителите за/от детето си - добро семейство и внуци. В случая ти явно си добрата снаха, а той не следва техният модел на поведение и естествено че ще са на твоя страна. Ще задам подобен пример. Преди години братът на майка ми се ожени за жена, която в очите на родителите му беше идеалната снаха. В последствие обаче се оказа че тя не може да забременее, а вуйчо ми много искаше да има свое дете, а не осиновено. Така се стигна до тяхната раздяла, като естествено родителите му бяха на нейна страна, напълно нормално. И в двата случая мъжът е грешника, но аз поставяйки се на мястото и на двамата не бих бил толкова категоричен ;).

WALL-E

• Member
  • *
  • Публикации: 77
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #41 -: януари 26, 2011, 05:00:03 pm »
Както виждам Марели вече си има лична инструкторка и отношението по темата вече няма тежест но да не оставям без отговор някои реплики. Може би ще повторя донакъде написаното от Диплодон но мисля че това не е проблем.

Към ‘а дали е така’

Ти си мислиш,че желанието и за дете е някаква прищявка ли?

В случая е нейна прищявка – да

Това е несериозно,не можеш да си играеш така с живота на някой,с който си решил да градиш бъдеще.

Говориш все едно той насила я е накарал да живее с него.

Към Хектор

Какви са според теб перспективите на тази жена сега?

Според мен започва много труден период от живота и. Не ми казвай че тя няма вина за случилото се. Прочете надявам се допълнителните разяснения за мъжът и.

Какви са тези перспективи, които ще загуби при евентуална раздяла?

Аз не мога да кажа мога само да предположа, но тя със сигурност ще разбере какви са.

Към Емпресс.

Тъй като писаното е много а нямам много време ще се огранича с няколко фрази:

Даваше вид на човек, от когото могат да се очакват логика, аргументи, примери...

Според мен всичко което пиша е логично. Според теб явно не е така. И защо толкова държиш да спориш с някого ?

Вярваш ли, че на този свят има и свестни жени?

Рзбира се но те не се женят за подобни мъже.

Конкретно в случая на Mareli защо според теб мъжът все пак е казал, че ще направи всичко, което тя поиска, само да не се разделят?

Ако се е оженил на 45 за чужденка – той самия е наясно че няма коя от местните да го вземе.

Сегашното ти схващане за жените на какво почива

На жизнения ми опит на 35 годишен мъж с жена и дете.

на възгледите на баща ти, тип „чорбаджия”?

Интересно ми е откъде ти хрумна да напишеш това. Ти от майка си ли се научи как да ‘натриваш носа’ на мъжете.

Но ето как го прочита човек, в чието съзнание жените водят жалко просешко житие между контейнерите и вечните Велики пости на мъжката софра.

‘Постите’ при жените настъпват на малко по-късен етап. Ако не ми вярваш  питай Марели.

И пак ти казвам - това че ти с подобен подход към мъжете си успяла да създадеш семейство , да имаш добър съпруг и дете / деца / не значи че всяка жена ще успее да го направи по същия начин.  Живяла си в друга среда, контактувала си с други мъже. Предполагам си доста по-млада от нея, финансово независима си. Тези неща също имат значение. Надявам се си наясно че след като се разделиш с един мъж трябва да се появи друг който да е съгласен да заживее с теб. И като казвам ‘заживее’ имам в предвид за постоянно. За кратко – кандидати винаги има.

Към Марели

Казваш:
Както се вижда, ти си представител на "силния пол" и се опитваш да защитиш вашата позиция. Защо вие мъжете смятате, че света се върти около вас и нежния пол трябва да се настройва на вашата честота? Драги, времената се промениха- ние жените работим наравно с вас, грижим се за вас, въртим домакинство и раждаме и отглеждаме деца. Къде пише, че мъжа трябва да е диригента в семейството?

И защо?

Защо да не работите ?  Ако искаш да не работиш – омъжи се в арабския свят. Там обаче носят фереджета.

Грижите се за нас ?! Не познавам ерген който да е умрял от глад.

Ако в семейството има диригент който и от двамата да е няма щастие. За мен поне е така.

Тези твои думи обаче ми дават още информация за ситуацията:

В една връзка трябва да се правят много компромиси от двете страни, иначе не функционира. Ако само единия си затваря очите се получава ефекта на скачените съдове(Empress).А ако един мъж се ожени на 45 год. за първи път и не знае как да задържи съпругата си, нещо не е наред. Всичките му приятели имат семейства с поне 2 деца и непрекъснато ни питат ние защо се бавим още. Проблема не е и финансов- има за поне 2 деца, без да трябва да работим...

Мъж ерген на 45 не е цвете за мирисане в никоя дърбжава или нация и ти си била нясно с това. Обаче пък е богат – това ми дава още доводи да мисля че не си се ‘влюбила’ в него съвсем случайно. Както и по-рано казах ако му беше всичко на ред някоя жена там щеше да го вземе или смяташ че тамошните жени са слепи и глупави. И това – ‘всички други имат деца и ние трябва да имаме’ мислех че само по нашите земи е така. Явно не е.

Това обаче малко ме учуди:

Преди няколко месеца си бях намерила квартира и споделих с мъжа ми, че се изнасям. Обясних му, че искам да съм сама, за да мога да взема решение. Той предложи да си остана в къщи, а той да замине за няколко месеца. Така и стана- няма го от началото на декември. Целта беше, всеки от нас да си помисли какво всъщност иска и какви компромиси е готов да направи. Малко след като замина, аз му изпратих мейл с моето становище и поставих моите изисквания. Написах всичко кратко и ясно. Какво очаквам от моят съпруг и какво аз самата предлагам. Тук така е реда- не може само да искаш, трябва и ти да даваш. След седмица той се връща и ще пиша какъв е резултата. Това е ппследното, което правя и няма да имам нечиста съвест след раздялата. Най-интересното е, че неговото семейство е на моя страна.

Разбира се че семейството му ще е на твоя страна. Те са наясно с положението и че трудно са го оженили. Това че е заминал – мисля че иска да си почине от теб и от семейството си което вярвам му натяква нон стоп за деца. Ситуацията с мейла и изискванията много ми напомнят бизнес сделка. Защо сделка ?

Ти казваш :
Написах всичко кратко и ясно. Какво очаквам от моят съпруг и какво аз самата предлагам. Тук така е реда- не може само да искаш, трябва и ти да даваш.

Той не иска от теб секс и деца – ти искаш от него. И ми е много интересно какво предлагаш за да го искаш ?! Интересно ми е защото за да има стойност това което предлагаш на някого той трябва да го иска.

Попитах по-рано останалите ‘как виждате живота и след раздялата?”.

Ето моя отговор на този въпрос:

Марели няма да се върне тук. Ако се върне всички които са и завиждали че си е уредила живота с богат чужденец ще умрат от смях. Тя няма да го допусне. Ще изтъкне 100 други причини но ще остане там. Може би с помощта на Емпрес ще напусне съпруга си. Предполагам пак с нейна помощ ще си намери и друг мъж на който да е диригент.
Дали ще и е лесно ? Никак даже. Дирижирането на каквото и да е е лесно само ако гледаш отстрани но в това Марели тепъва ще се убеди сама.  Царската корона е тежка.

Не смятам написаното от мен ще има резултат, но поне го казах. Причината да мисля че е напразно е тази реплика на Марели.

Тук жените раждат на по 40-43 год първо дете. Да не говорим, че при такива случаи се раждат гении.
А кой ще е бащата- това е тема на друга бира...

И най – вече частта за гениите . Съвсем умишлено не я коментирам. 

Марели ! Ти сама ще се убедиш след време дали казаното от мен, Диплодон или казаното от Емпрес е вярно. Надявам се да греша за всичко което съм написал, но това е моята безпристрастна позиция. Каквото друго да напиша ще е компромис със себе си.

Поздрави !

Ignat

• Member
  • *
  • Публикации: 66
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #42 -: януари 26, 2011, 06:02:05 pm »
WALL-E,
Малко по-напред споменаваш тъщата и това, че си попречил на дъщеря й да се ожени в чужбина.

Може би трябва да го пуснем в нов раздел, но ми се иска да обсъдим тази тема:
Защо българките са вманиачени да се е...т с чужденеци?
Въпросът ми се базира на следните наблюдения:
Поне 3/4-ти от познатите ми жени (българки) са спали с чужденец. За останалите просто нямам информация. Дали са или не са. Друг въпрос.
Направих си статистиката след като хванах моята бивша да ходи чак в  Испания. Беше се забила с един местен по време на обучението там, което аз й плащах.
Настоящата, се оказа била метреса на един ирландец, докато той живеел в БГ. Според нея голяма любов, само дето онзи като се прибрал в Ирландия изобщо забравил за съществуването й. За капак й съобщил, че я зарязва на рождения й ден. (и тук във връзка с настоящата тема - и тя искала деца от него, ама и той като тук цитирания  - "Да, да, ама друг път." )
Една близка приятелка. Страхотно русо гадже. Ходи известно време в Италия да я е... един местен.
Още 2 биха път специално до Щатите.
Една друга близка приятелка изора половин Франция (мъжката част демек).
За да не си помислите, че става въпрос за някакви простакеси и златки - повечето от дамите са висшистки и всичко било само по"любов".
Мога да продължавам още.
Интересното е, че по моята статистика едва, в не повече от 10% от случаите се стига до брак. До колко успешен друг въпрос.
За сметка на това останалите 90% като видяха, че вренето напредна, а чужденците вече се преориентират към по-младото поколение,  бързичко се ожениха за наши момчета.
Аз имам доста приятели чужденци и ми прави впечатление, че като съм с българска компания - нула внимание от девойките в дискотеката, като ни чуят обаче да си говорим на английски - плътен кордон. Буквално не мога да ги разгоня.
Преди да ми се нахвърлят дамите, само ще отбележа, че моята майка не е българка, и нямам нищо против браковете с чужденци.
Просто ми прави впечатление, че на българките това им е идея фикс. Пътувал съм доста в чужбина и освен може би в Русия и Украйна, не съм видял подобно нещо никъде. Даже по-скоро напротив.
Чудя се дали ние българските мъже трябва да оплакваме мъката на въпросните дами, които  щом чуят чужда реч автоматично им се разтварят краката, без да мислят за това какво бъдеще ги чака с въпросния мъж.
« Последна редакция: януари 27, 2011, 10:52:21 am от Ignat »

diplodon

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #43 -: януари 26, 2011, 06:40:51 pm »
Може би трябва да го пуснем в нов раздел, но ми се иска да обсъдим тази тема:
Защо българките са вманиачени да се е...т с чужденеци?
Едва ли има нужда от нова раздел, отговора го е дал WALL-E малко по-напред в темата: ..."Иска ми се да те попитам и как жена с твоя опит се е забърквала с подобен тип мъже но предполагам че ще ми кажеш че е от любов. С нея се оправдавате винаги, дори и когато си правите тънки сметки..."

В тази връзка съвсем наскоро една моя позната (на 21) от много време ми се жалваше как не можела да се влюби в никой след раздялата и с бившия и приятел и вече близо 2 години само разиграва този или онзи. Темата за "единственият и незабравим" ми я дъвчеше всеки път когато разговаряхме, докато един ден в дискотеката не дошъл да се запознае с нея местната футболна звезда от бразилски произход. Казах и че вероятно ако не беше чужденец и футболист едва ли щеше да му обърне внимание, но разбира се бях оборен с железния довод "любов". Наскоро ми се включи да се оплаква как се наложило той да си заминава за Бразилия и трябвало да се разделят, защото тя не можела да замине с него, нито той да се върне тук. Разбира се той и бил обещал да се върне (да бе да ;D). Та по логичните разсъждения на WALL-E по-горе и аз се съмнявам mareli да се е "влюбила" във въпросният случайно ;).

mareli

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #44 -: януари 26, 2011, 07:23:48 pm »
До WALL-E

Аз никога не съм казала, че не ми се работи, напротив. Работя от 17 годишна. И ми доставя удоволствие да си печеля сама парите.

Грижите се за нас ?! Не познавам ерген който да е умрял от глад. - А защо тогава вечно си търсите жена? Само за леглото ли?

Ако в семейството има диригент който и от двамата да е няма щастие. За мен поне е така.
- Не ме разбирай погрешно - писах, че трябва да се правят компромиси от двете страни. Аз нямам амбиция да съм диригент, а търся решение, което удовлетворява и двамата.

Мъж ерген на 45 не е цвете за мирисане в никоя държава или нация и ти си била нясно с това. Обаче пък е богат – това ми дава още доводи да мисля че не си се ‘влюбила’ в него съвсем случайно. Както и по-рано казах ако му беше всичко на ред някоя жена там щеше да го вземе или смяташ че тамошните жени са слепи и глупави. И това – ‘всички други имат деца и ние трябва да имаме’ мислех че само по нашите земи е така. Явно не е.
- Ние се събрахме да живеем заедно, когато той беше на 41. Дотогава е работил основно в чужбина и е бил преместван твърде често, което обяснява защо е останал ерген до тази възраст. А съмненията ти относно причината да се влюбя в него са най-вероятно от собствен опит. Е, при мене не беше така. Винаги съм си печелила моите пари и не съм била зависима от него. Влюбих се в интелекта му и в начина, по който ме караше да се чувствам. Писах в първия си пост, че сме имали и много по-добри времена. А що се отнася до децата - аз нямам навика да се водя по хорския акъл. Аз си имам собствено мнение и си го казвам. Аз искам да имам поколение, не защото някой го очаква от мене, а защото аз го искам. Винаги съм правила това, което аз искам, а не това, което другите очакват от мене.

Разбира се че семейството му ще е на твоя страна. Те са наясно с положението и че трудно са го оженили. Това че е заминал – мисля че иска да си почине от теб и от семейството си което вярвам му натяква нон стоп за деца. Ситуацията с мейла и изискванията много ми напомнят бизнес сделка. Защо сделка ?
- Тук грешно го интерпретираш - не, той не иска да си почине от мене - напротив звани ми по 5 пъти на ден и накрая реши да се върне няколко седмици по-рано. Защо ли? А по въпроса за сделката - да това е сделка. В крайна сметка всеки от двамата трябва да даде и получи нещо.

Той не иска от теб секс и деца – ти искаш от него. И ми е много интересно какво предлагаш за да го искаш ?! Интересно ми е защото за да има стойност това което предлагаш на някого той трябва да го иска. - Аз имам достатъчно добродетели и определено имам какво да предложа. В противен случай си тръгвам и той остава сам - а той далеч не е щастлив при тази мисъл. Да си направи сметката - кое му е по-важно.

Марели няма да се върне тук. Ако се върне всички които са и завиждали че си е уредила живота с богат чужденец ще умрат от смях. Тя няма да го допусне. Ще изтъкне 100 други причини но ще остане там. Може би с помощта на Емпрес ще напусне съпруга си. Предполагам пак с нейна помощ ще си намери и друг мъж на който да е диригент.
Дали ще и е лесно ? Никак даже. Дирижирането на каквото и да е е лесно само ако гледаш отстрани но в това Марели тепъва ще се убеди сама.  Царската корона е тежка.
- За това си прав, че не бих се върнала в БГ - но причината е съвсем друга - просто тук се чувствам по-добре и по-сигурна. Тук съм си в къщи, а в БГ отдавна не ми е комфортно. Какво говорят хората или ще говорят ми е последния дерт. В крайна сметка това си моя живот и ще правя с него каквото аз намеря за добре.

Радвам се да прочета и мнение, като твоето, защото въпреки различията, мога да се позамисля над доста от написаното от теб. Не може да се каже, че има универсално решение на проблема. Исках да чуя /прочета/ и други мнения по въпроса и затова реших да споделя проблема си тук. Писах, че съм впечатлена от написаното от empress и това е така. Възхищавам се на толкова еродирани и силни жени. А това, че на вас мъжете такива не ви харесват особено е също разбираемо...Всичко, което прочетох тук до момента ме подтикна към размисъл и ми помогна да видя ситуацията от различни перспективи.

Сърдечни благодарности на всички включили се в дискусията!

Поздрави !
Марели