Автор Тема: Не върви със съпруга ми...  (Прочетена 20917 пъти)

mareli

• Member
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
към WALL-E
« Отговор #15 -: януари 20, 2011, 07:26:05 pm »
Здравей WALL-E,

1.   Защо избра да се омъжиш за чужденец ? - Така се случи. Не съм го планирала. Любов
2.   Ако сте от 7 години заедно а сте женени от 3,5 – не успя ли да го разбереш що за човек е ? - За съжаление не беше така преди. В началото изглеждаше, че имаме повече общи интереси.
3.   Защо не постави въпроса за деца още когато имаше интерес към теб?- Поставяла съм го. Понякога казва - "Не искам деца", а понякога - "Ще видим, имай търпение"
4.   Не споменаваш нищо за работа. С какво се занимаваш в чужбина през тези 7 години ? - Първите 3 години следвах, а оттогава работя, но на половин ден.
5.   Защо смяташ че хора които не те познават могат да ти дадат съвет ? - Защото те са безпристрастни.

Поздрав

mareli

• Member
  • *
    • Профил
към etherapy
« Отговор #16 -: януари 20, 2011, 07:42:08 pm »
Здравейте!

Благодаря Ви за мнението.
Това, което пишете го съзнавам, но както знаете, ние се влияем от семейство, приятели,и др. Именно по тази причина реших да потърся мнението на хора, които не са от моя семеен или приятелски кръг, с очакването, че то ще е безпристрастно.

По въпроса за помощ от психолог - направих го отдавна. Имам много добър психолог. След 2 посещения, той ме помоли да доведа и съпруга си следващият път. След като разговаряхме тримата, психолога заключи: "Не Вие(аз) имате нужда от психолог, а съпругът Ви." Опитах се да говоря със съпруга си за това, много тактично, а неговата реакция беше: "Аз се чувствам добре, ти си тази, която е недоволна от живота."
При един следващ разговор със съпруга ми, в който казах, че искам да се разделим временно, той каза, че ще направи всичко, което кажа, само да не се разделяме. Тогава го убедих да отиде сам при моя психолог. Той обеща. Беше преди половин година и до ден днешен не го е направил.

Какви са възможностите за съвет от психолог в e-therapy?

Поздрави

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Не върви със съпруга ми...
« Отговор #17 -: януари 21, 2011, 01:07:47 pm »
Здравейте!
Възможностите са он-лайн терапевтична сесия, в която клиента е анонимен или структурираната заявка за консултация.

empress

• Member
  • *
  • Публикации: 361
    • Профил
« Отговор #18 -: януари 21, 2011, 01:15:13 pm »
Драга Марели,
твоят мъж завършил ли е прогимназия? Или във въпросната чужбинска страна урокът за скачени съдове се учи в колежа? (Щото у нас май се учеше още в осми клас, ако не и по-рано.) Или пък го е проспал?
А този урок е като заушката – по-добре да го усвоиш като малък в училище, отколкото на дърти години, защото тогава усвояването му протича с куп усложнения.
Твоят хубостник направо реве да се запознае с цялата прелест на тези усложнения! И да разбере по трудния начин как лесно твоят проблем може да прерасне в негов!

На твое място се хващам на три места на работа, завършвам си образованието, ако съм го завършила, записвам второ висше, излизам на квартира (без да го обсъждам с него – щом проблемът си е лично мой, решавам си го еднолично) и забременявам от някой от въпросните господа, за които казваш, че са очаровани от външността и интелекта ти. И само да смее да ми гъкне съпругът! Тутакси го пращам на психолог, защото този път „аз се чувствам добре, ти си този, който е недоволен от живота”!

Аман от самодоволни копеленца! То и ти си за бой, защото си се замесила в брак, преди да сте се споразумели еднозначно за възловите моменти от семейния живот, но и съзнателната наглост в отношенията не бива да минава безнаказано. Много мегдан си му оставила да си разиграва коня и той се възползва. А нали се сещаш в приказката за зелника (в някои варианти – баницата) кой всъщност е лудият...  ;)
Или извади тръна, или не се оплаквай, че ти боцка.

WALL-E

• Member
  • *
  • Публикации: 77
    • Профил
    • Ел. поща
Re: към WALL-E
« Отговор #19 -: януари 21, 2011, 01:25:45 pm »
Здравей WALL-E,

1.   Защо избра да се омъжиш за чужденец ? - Така се случи. Не съм го планирала. Любов
2.   Ако сте от 7 години заедно а сте женени от 3,5 – не успя ли да го разбереш що за човек е ? - За съжаление не беше така преди. В началото изглеждаше, че имаме повече общи интереси.
3.   Защо не постави въпроса за деца още когато имаше интерес към теб?- Поставяла съм го. Понякога казва - "Не искам деца", а понякога - "Ще видим, имай търпение"
4.   Не споменаваш нищо за работа. С какво се занимаваш в чужбина през тези 7 години ? - Първите 3 години следвах, а оттогава работя, но на половин ден.
5.   Защо смяташ че хора които не те познават могат да ти дадат съвет ? - Защото те са безпристрастни.

Поздрав

Никак не мога да повярвам на всичко което сте написали.
Обяснявам защо:
Била сте на 27 , а не на 19. В тази възраст жените вече умеят да се влюбват целенасочено. По вероятното според мен е да сте решили че сте намерили мъжа който ще осъществи всичките ви мечти с един замах т.е. с брак, после сте го ударили на живот ,за което сега си плащате. 

Скептичен съм и към лечението с психолога. Дори и да се съгласи да отиде, което ме съмнява защото не можете да го принудите най-вероятно резултат няма да има защото мъжът ви съвсем ясно осъзнава че детето и вие самата ще сте на негова издръжка доживот.

Мжеду другото вашата история ми дава един коз за пред тъща ми, която от 5 години тврди че съм отнел шанса на дъщеря и да се омъжи в чужбина. Ще разпечатам всичко тук и ще и дам да го прочете. Да види къде можеше да е дъщеря и сега.

Поздрави и от мен.

mareli

• Member
  • *
    • Профил
към empress
« Отговор #20 -: януари 21, 2011, 02:12:41 pm »
Здравей!

Благодаря ти за мнението.

Моя мъж е с висше икономическо образование и с забележителни успехи в кариерата. Лошото е, че знае само това, което му харесва...И го интерпретира по свой начин, така, че да е винаги прав. Много трудно се спори с него.

Образованието съм си го завършила. Имам 2 бакалавърски и 1 магистърска степен. Не ми се занимава с доктурантури. Пък и няма за кога. Работа си имам, но идеята за допълнителна работа не е лоша. Според мене това обаче няма да помогне кой знае колко. По-скоро ще ми запълни времето, за да не мисля за проблемите в къщи. Най-доброто решение за мене е да се разделя с него. Аз по принцип съм взела вече решението, но исках да се убедя, че е правилно. За съжаление получавам съвети от моето семейство, които са срещу мене. Според тях да си стоя с хего, пък да си ходя с някой друг от време на време. Това за мене не е решение. Аз имам други разбирания по този въпрос - или ще е както трябва, или няма да го бъде.

Иначе идеята ти да го пратя на психолог, ако ми се сопне е супер!  ;D

Поздрав ;)

« Отговор #18 -: Днес в 01:15:13 »
   Отговори с цитат
Драга Марели,
твоят мъж завършил ли е прогимназия? Или във въпросната чужбинска страна урокът за скачени съдове се учи в колежа? (Щото у нас май се учеше още в осми клас, ако не и по-рано.) Или пък го е проспал?
А този урок е като заушката – по-добре да го усвоиш като малък в училище, отколкото на дърти години, защото тогава усвояването му протича с куп усложнения.
Твоят хубостник направо реве да се запознае с цялата прелест на тези усложнения! И да разбере по трудния начин как лесно твоят проблем може да прерасне в негов!

На твое място се хващам на три места на работа, завършвам си образованието, ако съм го завършила, записвам второ висше, излизам на квартира (без да го обсъждам с него – щом проблемът си е лично мой, решавам си го еднолично) и забременявам от някой от въпросните господа, за които казваш, че са очаровани от външността и интелекта ти. И само да смее да ми гъкне съпругът! Тутакси го пращам на психолог, защото този път „аз се чувствам добре, ти си този, който е недоволен от живота”!

Аман от самодоволни копеленца! То и ти си за бой, защото си се замесила в брак, преди да сте се споразумели еднозначно за възловите моменти от семейния живот, но и съзнателната наглост в отношенията не бива да минава безнаказано. Много мегдан си му оставила да си разиграва коня и той се възползва. А нали се сещаш в приказката за зелника (в някои варианти – баницата) кой всъщност е лудият...  Намигване

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #21 -: януари 21, 2011, 02:18:13 pm »
mareli,
Съпругът ти е заспал сексуално. Нещо като зимен сън.
Освен това в неговите представи за брака освен че явно не се виждат деца, както по всичко личи не се вижда и физическа интимност.
Дано останалото, което включва вашия брак да си заслужава за да пазите статуквото.
Защото иначе на базата на привързаност и страх от неизвестното, с този мъж не те чака сексуален живот. Или поне не такъв какъвто очакваш.
Аз принципно смятам, че двама души не заживяват току така. И проблемите които срещат са техните проблеми, един вид техния житейски урок. Който така или иначе един ден трябва да научат. Виждам че правиш доста неща и стратегията ти е била правилна, но той те е надхитрил временно и отлага.
Чуй тази песен ;)
Christos Kyriazis - Epimeno
(В клипа има превод ;) )
« Последна редакция: януари 21, 2011, 02:28:37 pm от hektor »
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

empress

• Member
  • *
    • Профил
Re: към empress
« Отговор #22 -: януари 21, 2011, 03:04:36 pm »
Аха-а-а, от този тип ли бил съпругът ти?  ;D

Много трудно се спори с него.
Ми недей да спориш. Действай! При такива работят следните тактики:
- здрава логика и железни (по възможност научни) аргументи;
- строго избягване на емоции и разговори за потребности (женските "лиготии" не ги вълнуват  ;))
- с неговите камъни по неговата глава (предизвикваш реципрочни ситуации, в които да го сразиш с реплика, която сам е съчинил и произнесъл; като тази крилата фраза относно психолога), ако не разбира твоя език, собствения си би трябвало да разбере;
- блъфчета - нека намери вестник с оградени обяви за квартира! (Но ако разобличи блъфа, трябва да си готова да извървиш пътя докрай)
- реалната опасност да те загуби - някои успели и образовани мъже не обичат и не умеят да губят. За тях уважението и зачитането са еднопосочни категории - от околните към тях. Въобразяват си, че компетентността им в една област автоматично ги прави спецове във всички останали. Такива се държат арогантно и с психолозите. На такива носовете им трябва да бъдат системно натривани, за да не се главозамайват. Такива като него уважават само хора, които са способни да ги поставят на мястото им. Покажи му, че си способна да застанеш зад думите си и нищо не може да те спре. Засвидетелствай характер. Той веднъж вече ти е показал, че това го плаши и дава резултат. Щом си напипала ефективен лост, използвай го. Поне ще знаеш, че си опитала всичко. Вероятността да загуби жената до себе си често действа на мъжа "афродизиращо" и разбужда залинелия му интерес към нея.

WALL-E

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #23 -: януари 24, 2011, 09:18:37 am »
Към Емпрес

Предния път като бях тук прочетох единия ти отговор.

Бях озадачен малко. Сега прочетох и втория

Ми недей да спориш. Действай! При такива работят следните тактики:
- здрава логика и железни (по възможност научни) аргументи;
- строго избягване на емоции и разговори за потребности (женските "лиготии" не ги вълнуват   )
- с неговите камъни по неговата глава (предизвикваш реципрочни ситуации, в които да го сразиш с реплика, която сам е съчинил и произнесъл; като тази крилата фраза относно психолога), ако не разбира твоя език, собствения си би трябвало да разбере;
- блъфчета - нека намери вестник с оградени обяви за квартира! (Но ако разобличи блъфа, трябва да си готова да извървиш пътя докрай)
- реалната опасност да те загуби - някои успели и образовани мъже не обичат и не умеят да губят. За тях уважението и зачитането са еднопосочни категории - от околните към тях. Въобразяват си, че компетентността им в една област автоматично ги прави спецове във всички останали. Такива се държат арогантно и с психолозите. На такива носовете им трябва да бъдат системно натривани, за да не се главозамайват. Такива като него уважават само хора, които са способни да ги поставят на мястото им. Покажи му, че си способна да застанеш зад думите си и нищо не може да те спре. Засвидетелствай характер. Той веднъж вече ти е показал, че това го плаши и дава резултат. Щом си напипала ефективен лост, използвай го. Поне ще знаеш, че си опитала всичко. Вероятността да загуби жената до себе си често действа на мъжа "афродизиращо" и разбужда залинелия му интерес към нея.

и съм още по-озадачен и не мога да не те попитам.

Тези подходи изпробвани ли са ? В смисъл – ти така ли подходи към съпруга си когато решихте да си имате дете ? Така ли подхождаш към този с който живееш и за други семейни проблеми ?

Питам защото ми е много трудно да си представя как един мъж ще изтърпи подобно поведение без да се раздели с жената която се държи така. Или пък ако не се стигне до раздяла с подобно поведение жената би нажежила отношенията им така че дълго ще трябва да се възстановяват. За афродизиращо въздействие пък изобщо не мога да си представя как ще стане.   

empress

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #24 -: януари 24, 2011, 02:15:13 pm »
ти така ли подходи към съпруга си когато решихте да си имате дете ? Така ли подхождаш към този с който живееш и за други семейни проблеми ?

WALL-E, хората са казали: според агата  - и чалмата.  :)

Значи... поставям се на мястото на Марели и ще говоря от първо лице.

Събрала съм се с мъж, който:
- е непочтен с мен – държи ме в перманентен шах години наред относно това, ще имаме ли дете. Сори, по моите критерии това си е открит шантаж!
- моите мечти са му през... карфура – знае, че искам да имам дете, но не застава на твърда позиция, за да ми даде ясна перспектива за живота;
- държи се арогантно – „Проблемът е твой, оправяй се. Аз съм си окей.”
- не прави секс с мен.

Ти казваш:
„защото ми е много трудно да си представя как един мъж ще изтърпи подобно поведение без да се раздели с жената която се държи така.”

А лесно ли ти е да си представиш как жена търпи подобно поведение, без да се раздели с мъжа?! Че пък и иска да се съчетае генетично с него! Мен по-скоро това ме озадачава.  ???

Съветите, които съм дала в двата си поста (да, изпробвани са! Искаш ли подробности?  :P), са нещо като отчаян опит за кардио-пулмонарна реанимация, преди да обявя пациента за мъртъв. Макар да виждам, че вече е посинял.
Не, не ме е страх, че с тактиката си ще нажежа отношения, които той така или иначе вече е убил с незачитане и цинизъм. Все едно да внимавам да не настъпя умряло куче по опашката!
Стратегията, която препоръчвам, не е целесъобразна, но само в случай, че имам какво да губя. Пък с този мъж няма какво да губя – нито ме уважава, нито зачита мечтите ми, нито ме чука... Той вече собственоръчно ме е вкарал в меню „РАЗДЯЛА”. Оставил ми е единствено тъжната свобода да избера на кое подменю да кликна – на „веднага” или на „веднага, след като му натрия носа”.
И тъй като лично аз вярвам в отговорността към ближния  ;) , всеки път бих кликнала на второто, за да го събудя и да му помогна да си научи урока.
Да го зарежа е важно, но да му отворя очите – безценно!  ;D  ;D ;D

WALL-E

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #25 -: януари 24, 2011, 03:40:36 pm »
Само от факта че избираш между:

веднага

и

веднага след като му натрия носа

Мога да заключа че нито си била омъжена за въпросните мъже нито си била зависима финансово от тях което следва че не можеш да говориш от нейно име т.е. не си била в нейното положение.

Да предположим обаче че е възможно – тогва пък аз да се поставя на мястото на съпруга и.

Жена с която правя секс през 4 месеца не би ми липсвала много още повече че напоследък ми досажда с непрекъснатите си намеци за деца, които аз не искам.

Е ! Кое според теб ще стане ако тя приложи въпросната тактика към мен – ще ми натрие носа като си тръгне или ще ме накара да и направя дете което аз да издържам въпреки че аз не искам или ще започна да правя секс по-често с нея - въпреки че не ми е нужен.

И ако ползувам сравнението ти с умрялото куче което да настъпиш – да предположим че кучето е живо и си го прибрала от улицата в къщи, да предположим че е и женско.

Как би реагирала ако вземе да те 'моли' и 'настоява' за мъжко куче и за поколение ?

empress

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #26 -: януари 24, 2011, 05:07:10 pm »
Е ! Кое според теб ще стане ако тя приложи въпросната тактика към мен – ще ми натрие носа...

Не бе, WALL-E! Аз просто си тръгвам – от елементарно себеуважение. Не с цел да те изнудвам емоционално, да те превъзпитавам или нещо подобно. Преценила съм, че ти не ми даваш фундаменталния брачен пакет – уважение, общи цели, яснота за бъдещето и секс, и отивам да си търся късмета при друг. Толкова.
Но съм свидетел (а и от личен опит го твърдя), че много пъти едва това е повратната точка за мъжа, точката на пречупване. Едва тогава Негово Самодоволно Величество склонява да преразгледа отношението си към жената и да се напъне да промени това-онова. Той осмисля нещата едва в условията на фактическа раздяла. И тогава, ако успее да ме убеди, че промяната е трайна, а не колкото да си ме върне и да възстанови статуквото, може и да си го прибера (при вече гарантиран брачен пакет). Ако не, аз си намирам друг, който да ми го гарантира. И в двата случая жената е защитила правото си да изживее пълноценно представата си за семейство.
Промяната в мъжа не ми е цел, просто понякога се явява като страничен продукт на решимостта ми да не приемам безропотно чуждите условия. Като стане – добро дошло, като не стане – живи и здрави!

Подозирам, че при тях може да стане, защото на мен, (за разлика от на теб  :P) не ми убягна изречението:
При един следващ разговор със съпруга ми, в който казах, че искам да се разделим временно, той каза, че ще направи всичко, което кажа, само да не се разделяме.
Явно по някакви си причини той все още държи на нея и не я е съвсем приравнил към „улична кучка натрапница” и „квото с нея, тва и без нея”, а?

Иначе си прав – не съм била омъжена за такъв мъж (и съм връщала годежен пръстен в подобна ситуация), нито някога съм била финансово зависима от мъж. И си позволявам да давам акъл на Марели именно от позицията на жена, която след кървави сблъсъци е постигнала властови баланс в отношенията си и си е отвоювала пълния брачен пакет.  :) Просто аз не чакам да стана досадна с натяквания. Аз казвам веднъж и при рецидив си тръгвам. Точка. И ако си достатъчно последователен в това си поведение, рано или късно любимият разбира, че думите ти имат дебел хастар и че не си опяваш просто ей така – лаф да става. Когато неизменно заставаш зад думите си и не предаваш сама себе си, човекът до теб няма друг избор, освен също да те уважава.
При това съм забелязала, че загубата на уважение има някаква мистична връзка със загубата на сексуален интерес...
Но за сега да не тръгвам в тази посока, че имам адски много работа днес.  :)

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #27 -: януари 24, 2011, 05:12:09 pm »
WALL-E,
Да бъдем точни и да не залитаме с метафорите.
Имаме жена на 35, която иска да стане майка. Часовника и тиктака. На 40 години какви мислиш са и шансовете да роди здраво дете? При положение че прави секс 2-4 пъти в годината шансовете и мисля се влошават. И представи си ражда на 40 години и след 18 години, когато детето и навлиза в пълнолетие тя е на 58.
А сега да се върна на твоята метафора с прибраното от улицата куче. Прибираш куче от улицата и почваш да го храниш абсолютно вегетариански с половин хляб на ден и нищо друго. Когато видиш умолителния гладен поглед се правиш че отиваш до магазина за салам, но всъщност сядаш пред телевизора да си гледаш мача с бира в ръка. Е понякога 2-4 пъти в годината купуваш и салам от най-евтиния.

Всъщност мисля че сравнението с прибрано от улицата куче не отговаря на образа на mareli - жена завършила 2 бакалавърски и 1 магистърска степен, работи, не иска да си фане любовник щото:
Това за мене не е решение. Аз имам други разбирания по този въпрос - или ще е както трябва, или няма да го бъде.

и... всеки човек има достойнство.
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

a dali e taka

• Гост
« Отговор #28 -: януари 24, 2011, 10:25:51 pm »

Как би реагирала ако вземе да те 'моли' и 'настоява' за мъжко куче и за поколение ?

[/quote]
Реших и аз да се включа,като бивша потърпевша в подобна ситуация.За разлика от нас,при кучетата няма искам-не искам поколение.Там всичко е инстинкт и нагон.Дори кучката решава дали иска да се "заклещи" с мъжкия.Така,че сравнението е изключително неподходящо в случая.Градиш бъдеще с един човек,надявайки се,че той ще бъде баща на децата ти и накрая той се изхожда богато(извинявам се за израза)Това е проблема на една голяма част от мъжете,че нямат смелост да казват истината в очите,а трябва да ги провокираш.Никой не трябва да бъде принуждаван да се отказва от мечтите и желанията си.Иначе да,всеки е свободен да иска или да не иска деца.

WALL-E

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #29 -: януари 25, 2011, 10:01:35 am »
Към Емпрес

Значи прав съм бил че тактиката ти е прилагана при съвсем различно стечение на обстоятелствата. Прав съм и че прилагането и приключва една връзка по възможно най-болезнения начин за мъжа.

Казваш обаче и:
Преценила съм, че ти не ми даваш фундаменталния брачен пакет – уважение, общи цели, яснота за бъдещето и секс, и отивам да си търся късмета при друг.

Е от негова страна е същото – преценил е че не иска брачен пакет с тази жена и деца и толкова. Неговото решение е също толкова важно за него колкото и нейното да има деца.

Иска ми се да те попитам и как жена с твоя опит се е забърквала с подобен тип мъже но предполагам че ще ми кажеш че е от любов. С нея се оправдавате винаги, дори и когато си правите тънки сметки, което в очите на околните е меко казано смешно. А изискването на уважение от който и да било е странно че може да си го помислиш.

Към Хектор.

Ако на кучето от улицата не му харесва моята диета – връща се при контейнерите и започва да яде каквото само си намери. Щом стои – значи диетата ми е по-добра от ‘деликатесите’ които може да намери на боклука.

И не знам защо споменаваш образованието на жената като фактор в този случай. То дори говори в неин ущърб. Коя умна жена ще прекара 3,5 години с един мъж без да го разбере що за човек е освен ако вниманието и не е насочено другаде или се надява ‘като се оженят нещата да се оправят’.

Ако Марели наистина казва:

Това за мене не е решение. Аз имам други разбирания по този въпрос - или ще е както трябва, или няма да го бъде.

Не мисля че в този случай има алтернатива на - ‘да не го бъде’. 

Към ‘а дали е така’

Казваш:
Никой не трябва да бъде принуждаван да се отказва от мечтите и желанията си.

А защо трябва накой друг да осъществява мечтите и желанията ти ако неговата мечти и желания са други .

Казваш:
Дори кучката решава дали иска да се "заклещи" с мъжкия.

Това е нещо за което много се надавяте да е така. За жалост обаче в човешкия свят кучето също има право на глас.

Продължавам да твърдя че всичко което и се случва е плод на грешна преценка на приоритети и тъй като тя самата на въпрос на Хектор казва:

Какво всъщност те задържа при мъжа ти? - привързаността и това, че съм свикнала с него...и страха от неизвестното донякъде...

Ми се струва че нищо няма да направи по въпроса.

И изобщо – какви са перспективите пред Марели ако го напусне ?!