Автор Тема: Не върви със съпруга ми...  (Прочетена 20922 пъти)

Gita

• Member
  • *
  • Публикации: 109
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Не върви със съпруга ми...
« Отговор #105 -: февруари 03, 2011, 05:23:51 pm »
Към WALL-E:

За да го кажат явно са познавали и нея и мъжът и.
Не, точно в това е въпросът, говоря за непотърсени мнения от бегло познати сънародници в чужбина... Приятелите не са споменавали подобни глупости...

Сега бих бил много изненадан ако кажеш че въпросния чужденец е портиер или  барман. Няма да се изненадам обаче ако е бизнесмен.  
 :) :) :) Разбира се, и такива коментари е имало, как забравих за тях... ;)  Въпросният чужденец беше състудент на сестра ми. В момента работи и има известни постижения в кариерата (не е точно бизнесмен)... Сестра ми също се изучи добре... Имат нормално семейство, деца....
« Последна редакция: февруари 04, 2011, 05:49:09 pm от Gita »

Gita

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #106 -: февруари 03, 2011, 05:47:46 pm »
Радвам се на ентусиазма ти Гита.
Само, дето си смучеш от пръстите аргументи да си доказваш тезите. И ми слагаш в устата думи които не съм казвал.
Само дето такива евтини манипулации не ми минават.
1-во Културните различия си ги има каквото и да ти е разправял МЪДРИЯ швейцарец.
Майка ми за 35 години така и не можа да се примири с прословутата българска путьовщина и не мисля, че някога ще го направи.
За мое съжаление и мен ме възпита така, за което сега си страдам.
2-ро. Не говоря за браковете "по любов", което е относително понятие, все пак, а за това че масово българките само като видят чужденец изведнъж "осъзнават" колко много го "обичат".
Достатъчно съм обикалял света и такова МАСОВО явление съм наблюдавал само в Украйна,  Русия и България.
Има си народопсихолози ако искат да мъдрят защо е така. За мен това си е факт.

Игнат, не искам на всяка цена да защитавам тези, просто споделих мнение... Разбирам за проблемите на майка ти... Но честно, не си ли се замислял, че ако в тази ситуация тя беше БЪЛГАРКА, вероятно пак щеше да и е трудно с "прословутата българска путьовщина"... и пак щеше да се оплаква от абсолютно същото, но без да споменава за културно различие...

Културните различия си ги има каквото и да ти е разправял МЪДРИЯ швейцарец.
Не си чел внимателно -идеята ми не беше, че ги няма различията, напротив... Говорих за това, че те не бива да се преекспонират... Защото тогава можем да не видим, къде ДЕЙСТВИТЕЛНО е проблемът ни и съответно да ни убягнат и решенията... "Мъдрият" швейцарец ми е на първо място ПРИЯТЕЛ... Дали е мъдър нямам представа, но онова, което каза по конкретния повод, определено беше на място...

Достатъчно съм обикалял света и такова МАСОВО явление съм наблюдавал само в Украйна,  Русия и България.
Има си народопсихолози ако искат да мъдрят защо е така. За мен това си е факт.

За това може и да си прав... Но аз просто казах, че трябва да внимаваме с обобщенията... С подобна едностранчива гледна точка можем само да си навредим... В съседната тема Терапията са споменали за "самосбъдващо се пророчество"... Става дума за феномен от психологията, изразяващ се в това, че ако очакваме от някого да реагира по определен начин, то поведението ни предизвиква съответната реакция и накрая си казваме "ето, знаех си аз, че ще стане така, аз го ПРЕДВИДИХ"... а всъщност не само сме го предвидили, ами сами сме го ПРЕДИЗВИКАЛИ...

WALL-E

• Member
  • *
  • Публикации: 77
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #107 -: февруари 04, 2011, 08:55:44 am »
Към Гита

Въпросният чужденец беше състудент на сестра ми

Учудих се

има известни постижения в кариерата

Мина ми учудването

Тук в тази тема ако си прочела говорим за женската ‘еволюция’ и имам един въпрос.

Сестра ти с колко пропаднали типа 'еволюира' за да си намери този свестен мъж ?

Ако е много лично не отговаряй но ще хвърлиш светлина врху проблема.

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #108 -: февруари 04, 2011, 09:07:04 am »
WALL-E,
Питам се дали си толкова заядливо човече и когато говориш лице в лице с човек. Явно не осъзнаваш колко ниско падаш да се заяждаш с непозната жена във форум.
Мисля че започвам да разбирам какво точно те дразни у Марели, но едва ли искаш да го прочетеш. Може би ще ти подейства по-добре да го чуеш. Помисли върху предложението ми.
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

Gita

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #109 -: февруари 04, 2011, 12:26:47 pm »
Към WALL-E

има известни постижения в кариерата
Мина ми учудването

Мдаааа… преди да започне връзка с него, сестра ми мина през врачка, която да предвещае, дали младият мъж в далечна перспектива ще пожъне успехи или не... А след като надникна в бъдещето, тя тутакси се влюби в младецжа… Каква далновидност…

Сестра ти с колко пропаднали типа 'еволюира' за да си намери този свестен мъж?
Сестра ми беше мисля около 22 годишна, когато се срещнаха със съпруга си. Но той самият беше на 23, така че не вярвам да е търсил жена по някакви критерии, още по-малко по признак: "еволюирала или не"... Преди да се запознаят с него, момичето имаше една дългогодишна връзка, 2 по-краткотрайни и вероятно няколко мимолетни… Никога не е изразявала радост от това, че се е отървала от дългогодишната, която беше с властен мъж (но с неговите си достойнства), който я ревнуваше дори от приятелките и...

Ако е много лично не отговаряй но ще хвърлиш светлина врху проблема.
Ще се радвам много да науча, по какъв начин хвърлих светлина върху проблема…

Малко ми е съвестно, че така окалпазанихме темата на Марели…  Затова искам да задам и аз на свой ред някои въпроси към нея…

Към Марели:
- Освен темата за децата имате ли ДРУГИ разминавания в приоритетите? (Въпросът ми е свързан с допълване на картинката, в никакъв случай не подценявам проблема!...)
- Споменатата от тебе "липса на интерес" от негова страна в какво конкретно се изразява? Можеш ли я да опишеш - за сексуална апатичност ли става дума? (Дори и да не искаш да споделиш с нас, ще ти е от полза да се опиташ да "свалиш" проблема на лист хартия – друго си е, като го види човек написано…)
- Интересно ми е, какви условия му зададе в имейла си?…
- А от чисто любопитство да попитам, как се развиват нещата?

diplodon

• Member
  • *
  • Публикации: 296
    • Профил
Re: Не върви със съпруга ми...
« Отговор #110 -: февруари 04, 2011, 12:52:19 pm »

Gita, в последният си пост mareli каза:
За мене няма смисъл да продължаваме да се заяждаме. За мене темата е приключила. Благодаря на всички, включили се в дискусията.

На всички пожелавам здраве, щастие, късмет и здраво семейство!
От тогава не е влизала във форума, а тези дни би трябвало мъжа и да се е върнал/да се върне. Не знам защо (дали?), но се съмнявавам да я видим повече във форума. По-скоро я търси на лична кореспонденция с empress по мейла ;) Отговорите на въпросите ти са дадени под една или друга форма от постовете и. Дори ми стана смешно прочитайки 2-я ти въпрос - липсата на интерес в сексуална апатичност ли се изразявала!? Не, еротичното бельо е било опит да възбуди духовността му :D

Роди ме мамо тъпа, аз сама ще се изруся !!!

Gita

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Не върви със съпруга ми...
« Отговор #111 -: февруари 04, 2011, 01:04:59 pm »
Дори ми стана смешно прочитайки 2-я ти въпрос - липсата на интерес в сексуална апатичност ли се изразявала!?
Всъщност бих искала да попитам, дали САМО в това се изразява липсата на интерес... но сметнах, че ще е грубо ако отново напиша думичката "само" (не исках да реши, че подценявам проблема)...
Липсата на интерес може да има и други изражения - незачитане на мнение, раздразнителност, подценяване...

WALL-E

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #112 -: февруари 04, 2011, 04:21:02 pm »
преди да започне връзка с него, сестра ми мина през врачка, която да предвещае, дали младият мъж в далечна перспектива ще пожъне успехи или не...

Това е несериозно но може да се помисли за пълни медицински изследвания, бележка че не се води на отчет в психото, удостоверение че не дължи данъци и нотариално заверен IQ тест по желание и автобиография с мотивационно писмо защо точно с вас иска връзка.

WALL-E

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #113 -: февруари 04, 2011, 04:31:05 pm »
Няма да е лошо и жената да се снабди с подобен комплект документи в случай че ги изискат.

Gita

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #114 -: февруари 04, 2011, 04:34:46 pm »
Това е несериозно но може да се помисли за пълни медицински изследвания, бележка че не се води на отчет в психото, удостоверение че не дължи данъци и нотариално заверен IQ тест по желание и автобиография с мотивационно писмо защо точно с вас иска връзка.

Да, това би бил добър вариант за онези, които не са вярващи или суеверни и не могат да се възползват от услугите на врачки, астролози, знахари и пандити... За какво си говорим всъщност?

VILLI

• Member
  • *
  • Публикации: 264
    • Профил
« Отговор #115 -: февруари 04, 2011, 08:28:56 pm »
ВАЛЛЕ, прекаляваш....

WALL-E

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #116 -: февруари 07, 2011, 01:06:40 pm »
Вили

Не съм ти искал мнението.

VILLI

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #117 -: февруари 07, 2011, 01:31:06 pm »
това не е мнение, а забележка от мен  ;D

WALL-E

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #118 -: февруари 07, 2011, 01:33:31 pm »
Ще приема забележки само от хора включили се адекватно в дискусията. Най-лесно е да седиш отстрани и да суфлираш.

VILLI

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #119 -: февруари 07, 2011, 01:56:29 pm »
Прав си. Най-лесно е.  :)