Автор Тема: Не върви със съпруга ми...  (Прочетена 15419 пъти)

mareli

• Member
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Не върви със съпруга ми...
« -: януари 17, 2011, 05:41:38 pm »
Искам да Ви опиша моят проблем и се надявам да получа Вашите съвети.
Живея със съпруга ми от 7 години, а от 3,5 сме женени. Съпруга ми е с 13 години по-голям от мене. Живеем в чужбина. Той е чужденец. С всяка следваща година брака ни става все по-несполучлив. Поне за мене. Отначало нещата вървяха добре, но постепенно той престана да има интерес към мене. Интересно, че други мъже са очаровани от мене - как изглеждам ,колко съм интелигентна... Той никога не ми е казвал подобни неща...Той не иска да има деца. При разговори преди време ми беше казал: "Ще видим, може и да имаме дете.", но това е било само за да сменим темата. С всяка следваща година и в интимно отношение не върви. Спим заедно по 2-4 пъти годишно... А аз съм все още сравнително млада (35) и изглеждам много добре. Опитах всичко - от разговори, до еротично бельо - нищо не помага. А аз обичам съпруга си и искам от сърце да имаме хувабо семейство. Не съм си и помисляла да си търся "късмета" някъде другаде. Напоследък съм все по-уморена от опитите да променя нещо и вече се замислям дали не е по-добре да се откажа. Вие какво бихте ме посъветвали? ???

diplodon

• Member
  • *
  • Публикации: 296
    • Профил
Re: Не върви със съпруга ми...
« Отговор #1 -: януари 17, 2011, 09:20:51 pm »
Тая тема е дъвкана, дъвкана, та чак изплюта :D Предлагам ти да изчетеш тази тема: http://e-therapy.bg/smforum/index.php?topic=947.0, а и подобните в съответният раздел. Аз лично каквото съм казал там, това бих казал и сега. А макар и по-неделикатни, отговорите на CDman казват самата истина.
Роди ме мамо тъпа, аз сама ще се изруся !!!

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 18, 2011, 10:59:15 am »
mareli,
Какво всъщност те задържа при мъжа ти?
Не иска дете. (Може и да поиска. Да, надявай се ти.) Не забелязва колко си очарователна. Не помагат разговори. Не помагат женски трикове и хватки.
Какво те задържа при него? Можеш ли да го опишеш просто и ясно? Или е свързано все с някакви мъгляви надежди, очаквания, страхове...
В някои култури ако мъжа отказва да спи с жена си 14 дни тя самата може да се счита за свободна. Ти живееш в друга култура, какви са правилата там за уреждане на подобна ситуация?
На 35 години след 7 години връзка някои избори не са лесни, но на тази възраст са напълно съзнателни и си поемаш отговорността за тях.
13 години разлика не са малко. Но какъв е тоя мъж? Темерут? Мързелив? Какъв е?
Ако е жизнен и се заглежда по други жени, поведението му което описваш е обидно за теб. Но ако е със шкембенце, домошар - сритвай го да ходи да спортува или да копае градината. Да знаеш с възрастта е нормално мъжа да има промени в либидото, които зависят от физиология. Възможно е проблеми в работата, напрежение, неуспехи също да го потискат. От това може да му се изпарява желанието за секс.
В зависимост от конкретната ситуация при Вас имаш различни варианти за действие.
Но каква е тя - конкретната ситуация. Освен че е чужденец около 50-те нищо друго не знаем за съпруга ти. От тази отправна точка оставям diplodon да те дъвче както си иска.
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: януари 19, 2011, 11:04:41 am »
Здравейте!
Споделяте, че искате да имате хубаво семейство. Действително семействата имат различен облик и състав-с деца, без деца само с родител и деца..., но семейството не е просто съжителство без близост и без общи цели. Идеята и мечтата за семейство в един момент не бива да се превръща в себеотричане и трайни жертви. Идва един момент, в който е късно да постигнем всичко, за което сме мечтали. Осъзнаваме, че неямаме общи цели и посоки с човека до нас, че ние сме били двигателите и тогава умората е още по-голяма.
Оттук на сетне можете да имате не един вариант за действие. Можете да поговорите с психолог за ситуацията, в която се намирате и за практически насоки в нея в безплатната си сесия тук. Разчитайте на нашата подкрепа!

WALL-E

• Member
  • *
  • Публикации: 77
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: януари 19, 2011, 11:22:18 am »
Марели !

Първо искам да те попитам - Защо не отговаряш на другите потребители ? Споделила си нещо и до там. Предполагам че същото ще стане и с мен но да опитам да ти задам няколко въпроса, като предварително те моля да не ми отговаряш като политик а да си признаеш честно:

1.   Защо избра да се омъжиш за чужденец ?
2.   Ако сте от 7 години заедно а сте женени от 3,5 – не успя ли да го разбереш що за човек е ?
3.   Защо не постави въпроса за деца още когато имаше интерес към теб?
4.   Не споменаваш нищо за работа. С какво се занимаваш в чужбина през тези 7 години ?
5.   Защо смяташ че хора които не те познават могат да ти дадат съвет ?

Много станаха въпросите но това ми липсва в картинката.

diplodon

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #5 -: януари 19, 2011, 12:03:55 pm »
Имаме си нов, и по всичко личи доста конструктивен потребител. Не като мен дето само гоня хората от форума :D Въпросите са много точни, за съжаление и в случая мисля отговорите им няма да разрешат проблема в желаната посока.

WALL-E

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #6 -: януари 19, 2011, 12:23:22 pm »
Още повече че липсват.

Защо гониш хората от форума ? Ако е така - успял си !

VILLI

• Member
  • *
  • Публикации: 264
    • Профил
« Отговор #7 -: януари 19, 2011, 01:50:03 pm »
WALL-E, явно ще си новия ментор тук. Би ли казал нещо за себе си?

WALL-E

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #8 -: януари 19, 2011, 02:05:40 pm »
Продължавате да ме учудвате. Днес се регистрирах и вече ме назначавате за ментор и се интересувате за мен.
А вместо авторката да пише - пишат другите.
Не е за учудване че хората бягат оттук.

diplodon

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #9 -: януари 19, 2011, 02:19:20 pm »
Като нов член на форума е нормално да се интересуваме. Но да не разводняваме темата. Нека изчакаме евентуален отговор от авторката на темата, все пак темата е от вчера. Макар че е твърде вероятно да не получите отговори на въпросите които сте задали с Хектор.

VILLI

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: януари 19, 2011, 03:16:05 pm »
Просто си свеж полъх.  :) :)

WALL-E

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #11 -: януари 19, 2011, 03:42:07 pm »
Не знам колко е свеж полъха но определено не ми допада хора за които не знам нищо да ми кажат 'кажи нещо за себе си' или 'ти си новия ментор'. Вие може и да се познавате но аз току що влизам тук.

И какво значи - темата е от вчера ? Веднъж в седмицата ли се пише тук ?

Странно място !

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #12 -: януари 19, 2011, 10:30:03 pm »
Тук във форума всеки влиза по собствено желание и отговаря по собствено желание. Със сигурност авторката чете темата и отговорите ще си даде сама на себе си, което всъщност е важното. Иначе на нас за какво са ни? За да отидем и да ги споделим във фризьорския салон?
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

VILLI

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: януари 19, 2011, 10:31:20 pm »
Умно си, ей....  :)

mareli

• Member
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #14 -: януари 20, 2011, 07:18:59 pm »
към Хектор

Здравей Хектор,

Какво всъщност те задържа при мъжа ти? - привързаността и това, че съм свикнала с него...и страха от неизвестното донякъде...
Темерут? - не е темерут, но не е и от най-темпераментните Мързелив? - по-скоро на моменти
Не се заглежда и по други жени. И това проверих вече. И шкембенце няма, спортна фигура има, въпреки, че не спортува изобщо и няма начин да го накарам да го прави.Относно възможните проблеми в работата - имаше стрес преди, но в момента всичко е спокойно.

Какво друго искаш да знаеш за съпруга ми?

Благодаря ти за мнението

Поздрав