Автор Тема: Какво мислите за сайтовете за запознанство?  (Прочетена 1614 пъти)

peretasi

• Гост
Понеже съм сингъл от 5 месеца, след кофтито раздяла с бившия, не мога да се отпусна с други мъже. На работа ми правят комплкимети и се пробваха, ама аз не се давам. Никой мъж не е достатъчно подходящ..дори и за секс за една нощ...
Явно, че още не съм се отърсила...а е крайно време щото 5 месеца вече  минаха (3 от както се изнесох)....та се чудех, дали сайт за запознанство би ми помогнало малко да с епоотпусна и отново да вляза в релси с комуникацията с мъжете....не, че не съм готова за нова емоция...напротив...само, че трябва да се отпусна малко..та се питах...дали е вариант? Малко ме е страх, защото там се запознах с бившия а и той прекарва доста време в тези сайтове (по-скоро 1)...

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Какво мислите за сайтовете за запознанство?
« Отговор #1 -: януари 07, 2011, 01:59:09 pm »
Здравейте peretasi!
Най-общо има две страни на въпроса, който задавате. Едната е да използвате сайтовете за запознанства като тренажор. Т.е да "тренирате" остроумието, способността да премервате колко и какво ще споделите, да отсявате какво ви харесва и какво не, да намерите по-голяма свобода на изказа. И тук идва втората страна-склонни сме, когато не виждаме даден човек да формираме представите си не толкова според неговите реални данни и информацията, която ни подава, а според нашите очаквания, дефицити и нужди. Затова често в Интернет правим своите избори на база премоделирането на отсрещния, според нашите потребности и разчитаме посланията, според нашите емоции. И това е факторът, който може или да разочарова силно в последствие, или да ви накара да останете в нета, където уж е по-сигурно и можете да избирате повече. Така че, сърфирайки из сайтовете за запознанства, осъзнавайте къде е момента на прекрачването на линията между тренажор, който ви отвежда в реална ситуация и фантазни образи, които се развиват без потвърждение.
Можете да поговорите и с психолог тук в   e-therapy.bg. Разчитайте на нашата подкрепа!

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 07, 2011, 03:09:51 pm »
И се приготви да срещнеш и други такива опипващи границата между "тренажора и фантазията". Както и такива "останали в нет-а". И такива заложили капани за "жена над 30-те търсеща комуникация". Дай шанс на някой от колегите около теб поне ще усещаш всички граници реално.
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

VILLI

• Member
  • *
  • Публикации: 264
    • Профил
« Отговор #3 -: януари 07, 2011, 03:26:56 pm »
Хектор е прав. Дай шанс....

абонатаелуд

• Member
  • *
  • Публикации: 79
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: април 02, 2012, 07:32:25 pm »
какво му разбира гагата на хектор от сайтовете за запознанства :)) слушай патило...свалял съм жена само за три минути в такива сайтове засякъл съм :) беше преди много години когато влизах и си правих експерименти дори съм продавал телефоните им на приятели ;D но съвета ми е че в такива сайтове влизат хора които им куца комуникацията и болшинството са семейни и търсят нови срещи които да осъществяват без да знай партньора им.Има и опасности защото качваш се в кола водят те някаде и край ...!ако си свободен човек без ангажименти сайтовете за запознанства са последното нещо което ти трябва !!!
,,нИКОГА НЕ СЪМ ВИЖДАЛ ДИВО СЪЩЕСТВО,КОЕТО ЧУВСТВА САМОСЪЖАЛЕНИE

Птицата пада премръзнала от клона...без капка съжаление към себе си...