Автор Тема: Зависимост от марихуана и спирането и  (Прочетена 20026 пъти)

asdd123

• Member
  • *
  • Публикации: 19
    • Профил
Re: Зависимост от марихуана и спирането и
« Отговор #30 -: декември 09, 2010, 11:21:36 pm »
Извинявайте че пак пиша , но някой може ли да ми каже горе-долу психиката за какъв период се възтановява ..
знам че до голяма степен зависи и от мен самия но .. се чуствам в някфа депресия незнам как да го кажа пространствена ли .. някфи мисли .. :(

asdd123

• Member
  • *
  • Публикации: 19
    • Профил
Re:Зависимост от марихуана и спирането и
« Отговор #31 -: март 19, 2011, 12:08:44 am »
Мина доста време .. :) чуствам се много по-добре благодаря на всички :)

etherapy

• Administrator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Зависимост от марихуана и спирането и
« Отговор #32 -: март 19, 2011, 01:41:17 pm »
Това е прекрасна новина! :) Поздравяваме ви горещо и сме с вас при нужда!
Хубав ден!

berzus

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #33 -: юли 30, 2012, 03:43:26 pm »
 asdd123,
 Случайно попаднах на този сайт и по-точно на този пост. Започвайки от първата страница със засилен интерес прочетох всички отговори и ако мога да изразя мнение съм напълно съгласен с hektor i etherapy.

Както за повечето неща в този живот са нужни постоянство и самоконтрол, които от своя страна представят твоята собствена нагласа. На мнение съм, че марихуаната не предизвиква физическа зависимост, а както с много други опиати, всичко е чисто на психологична основа. По-просто казано - щом си решил да се откажеш от употребата на марихуана са ти нужни само постоянство и самоконтрол.

За пример мога да дам себе си. Макар и малко неудобно да ти призная, моя случай е подобен, ако не даже и по-зле. На първо място аз съм по-малък от теб и съм употребявал марихуана почти 2 години, наред с нещо, за което се гордея още по-малко - никотина! Истината е, че пропуших коз 3 месеца преди да започна да пуша цигари. Без да ми мигне окото 2 години ги въртях двете и то в особени количества - трева пушех всеки ден, доколкото за цигарите - една кутия ми стигаше за близо 2-3 дни. Още по-тъжното е, че започнах на по-ранна възраст и бих казал, че това сериозно повлия на възгледите ми над живота, хората, наред с много други неща. Но това не задължително е лошо нещо. Истината е, че аз, както всеки човек, имам проблеми, но никога не съм прибягвал до каквито и да е опиати, когато съм изпадал в затруднение или не съм бил на кеф. Общо взето никога не съм пушел с цел "Избягване от Реалността".

Подобно на теб, когато свърши училище и дойде лятото, се реших да си дам "почивка" от абсолютно всичко! Казах си "Никаква трева и никакви цигари!" И наистина успях - беше толкова лесно, нуждаех се само от капка решителност и известна доза упоритост.
 Вече 4-та седмица го карам на сухо, съвсем сухо само, че без сухо... и искрено ти споделям, че досега веднъж не съм изпитал физическата нужда да пуша нито тютюн, нито коз. Знам, че не е много време на въздържание, но казват, че първите няколко дни са най-трудни, а засега се чувствам страхотно - жизнено. Усещам разликата в поведението си, както и начина на мислене. Чел съм много за дългосрочните ефекти от канабис и съм ги изпитал, и чак сега съм способен да ги разбера, защото като теб аз съм преминал през всичко това и макар, започнал на по-ранна възраст с по-уязвима психика аз все още се възприемам като способен, мислещ, разсъждаващ и до известна степен здрав индивид.

Разбира се и аз имах моменти, когато изпитвах всички от абстинентните синдроми, свързани с отказването... моменти на уязвимост, но се справих с тях. С времето всичко отминава и аз напълно подкрепям etherapy и неговото мнение, че ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ СОБСТВЕНАТА НАГЛАСА . Продължавай в същия дух и ще постигнеш всичко! :)

etherapy

• Administrator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #34 -: август 02, 2012, 10:00:50 am »
Здравейте, berzus!
Поздравяваме ви за волята и ви благодарим за положителния и мотивиращ нюанс, който носи поста ви:)
Желаем ви успех!