Автор Тема: Зависимост от марихуана и спирането и  (Прочетена 14356 пъти)

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
Re: Зависимост от марихуана и спирането и
« Отговор #15 -: декември 06, 2010, 11:38:07 am »
може и да успееш :)
Приятно ми е да го чуя, но не това ще ми помогне да плувам по-добре и по-бързо.

А за теб може да хвърлим малко боб ;)
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

asdd123

• Member
  • *
  • Публикации: 19
    • Профил
« Отговор #16 -: декември 06, 2010, 12:00:48 pm »
?

hektor

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #17 -: декември 06, 2010, 12:26:37 pm »
Това първия ти опит за спиране на марихуаната ли е?
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #18 -: декември 06, 2010, 04:52:26 pm »
да .. днес бях на учлище и се чуствах адски зле и странно :( нямам желание за нищо постоянно ми пресъхва устата
не ми се яде , 5 дена подред ставам в 5;00 5;30 сутринта в главата ми има сякакви мисли .. :( минаха се 7-8 дена може и повече от както не пуша но май няма резултат :( незнам какво да правя

hektor

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #19 -: декември 06, 2010, 05:48:42 pm »
Можеш и сам. Кефиш ме че си спрял от раз. Така се прави. Но ти липсва увереност и опит братле. Сега го трупаш. И макар че се справяш добре и сам, винаги можеш да потърсиш помощ.
Мислех си... самия факт, че повръщаш скапва тялото, много. Също така сега тук там има разни вируси дето се обаждат, елиминирал ли си възможността да ти идват нещата на куп.
Понякога ей така трябва да си изстрадаш независимостта.

Не пренебрегвай възможността да използваш безплатната сесия която предлагат от e-therapy.
Бенджамин Франклин

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #20 -: декември 06, 2010, 05:55:47 pm »
братле страшен хаос ми е в главата и мислите тва недоспиване .. това че немога да ям направо ми скапва всичко
а на всичкото отгоре не ми се прави нищо нищо не ме интересува .. все едно е така си минава времето .. :((

empress

• Member
  • *
  • Публикации: 361
    • Профил
« Отговор #21 -: декември 06, 2010, 07:55:28 pm »
Мислех да не се включвам по темата ти, asdd123, защото макар на теб да ти е трудно, казусът ти сам по себе си е лесен. Поне откъм достъп до тонове информация и съвети в интернет. Продължавам да се чудя защо не си я потърсил, но... както и да е. Приемам, че ти липсва мотивация.  :)

Моят опит с тревата е кратък и доволно отдавнашен, та темата слабо ме интересува. И все пак за десет минути намерих отговор на всички твои въпроси тук. Представям си ако ме интересуваше колкото теб...  ???

Ето част от находките:

Проведени експерименти при изследване на абстиненцията от марихуана показват, че при някои хора се проявяват симптоми като безпокойство, загуба на апетит, проблеми със съня, загуба на тегло и треперене на ръцете.
Ето и целия линк: http://www.sofiamca.org/?id=27

Абстинентен синдром
“... при над 2/3 от хронично употребяващите марихуана се отчита наличие на абстинентни симптоми с различна интензивност – уморяемост (50-60%), тревожност (50%), проблеми с концентрацията (45%), постоянно прозяване (35%), загуба на апетит (40%), депресивност и безсъние (30-35%)”.

Ето линка: http://www.stopdrug.info/?p=view&aid=9

Има случаи, при които прекратяването на употребата е придружено с гадене, повръщане, безсъние, раздразнителност.

Употребяващите марихуана успяват да преодолеят това състояние без изрична медицинска помощ и медикаментозно лечение, поради факта, че те не са физически зависими. Налага се консултиране с психотерапевт...

Тези пък са от добрата стара Уикипедия - http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%85%D1%83%D0%B0%D0%BD%D0%B0#.D0.A2.D0.BE.D0.BB.D0.B5.D1.80.D0.B0.D0.BD.D1.82.D0.BD.D0.BE.D1.81.D1.82.2C_.D0.B7.D0.B0.D0.B2.D0.B8.D1.81.D0.B8.D0.BC.D0.BE.D1.81.D1.82_.D0.B8_.D0.B0.D0.B1.D1.81.D1.82.D0.B8.D0.BD.D0.B5.D0.BD.D1.86.D0.B8.D1.8F

Ето ти още линкчета, статийки, форумчета...
http://www.drugsinfo-bg.org/bg/drugs-alphabet-6.html
http://cannabis-help.blogspot.com/
http://www.ohboli.bg/posts.php?postID=563
http://www.stopdrug.info/?p=view&aid=9

Размърдай се, прочети... Ще видиш, че се движиш "по график" - случват ти се неща като на всички при спиране, способен си да се справиш без лекар (може психолог) и до две седмици ще отмине. Лошото било първите два-три дни.

Хайде, успех и умната!
Или извади тръна, или не се оплаквай, че ти боцка.

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #22 -: декември 06, 2010, 09:21:45 pm »
empress благодаря за линкчетата бяха ми доста от полза , някой ги бях чел.Имам един въпрос към теб обаче мислиш ли че за тези 2-3 седмици който говориш ще премине всичко .. най вече проблемът със съня и психичните проблеми .. :)

empress

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #23 -: декември 07, 2010, 12:34:11 am »
та мислиш ли че ще се справя без лекарска намеса ?
първо ми дай отговор ти на мене дали ще успея аз тази седмица да изплувам 50 метра под 30 секунди.
мислиш ли че за тези 2-3 седмици който говориш ще премине всичко .. най вече проблемът със съня и психичните проблеми ..

Ах, как ме изкушаваш да те бъзна в стил "Хектор"! Ама... като гледам, няма смисъл. Май приемаш нещата доста буквално.  :)
Ще ти отговоря така: ако трябваше аз да спирам марихуаната, щях гарантирано да се оправя в най-краткия срок, който специалистите цитират като възможен. Защото познавам себе си и знам как действам, когато имам да решавам някакъв проблем. Като гледам, ти не действаш така. Следователно не мога да гадая колко време ще ти отнеме.
Ако си изчел линковете, там някъде се казваше, че марихуаната не предизвиква физическа зависимост (която се лекува по-трудно), а само психологическа. Другаде пишеше, че абстиненцията продължава от 6 месеца до три години, но мисля, че ставаше дума за по-твърди наркотици. (не четох чак пък толкова внимателно, виж си ти.) В крайна сметка едно е ясно: ще става все по-добре и по-търпимо, но цялостно възстановяване може да се постигне в някакъв период от порядъка на... 3-4 месеца да речем. КРИТИЧНО ВАЖНОТО Е ти какво правиш, за да съкратиш тези срокове.

Умните хора са казали, че когато имаш здравословен проблем и потърсиш съвет и лечение, ставате трима: ти, болестта и лекарят. Чиято страна вземеш ти, той ще победи. Ако оставиш лекаря сам да се бори с болестта ти, а ти седиш отстрани със скръстени ръце да им гледаш сеира, по-добре се отпиши. (Както правиш ти сега, ми се струва - седиш и готовански чакаш ние да ти прочетем, сдъвчем и подадем в човчицата информация, която ти е на един Гугъл разстояние! Ако това ти е моделът на справяне с проблемите, отсега мога да ти кажа, че и максималният срок от три години няма да ти стигне да се възстановиш.)

Иска се мотивация, стратегия, подходяща нагласа, решителност... Задължително се консултирай с психолог поне. Тук, в сайта. Без пари е!

Във връзка с мотивацията и нагласата в процеса на възстановяване ще ти дам един много пресен пример от личен опит.
Преди три седмици деветима души постъпваме в болница за една и съща операция.
Трима сме ентусиасти, шестима са... бе ей такива като теб.  ;) Аз ги бъзиках, че са хипохондрици: "Ама кво ми е, ама ще ми мине ли? Кога ще мине? Оле, много ми е зле! Сигурно е рак!"
Хипохондриците бяха отишли, за да бъдат осакатени, а ентусиастите бяхме там, за да подобрим качеството си на живот.
Хипохондриците бяха там, за да изгубят щитовидната си жлеза, ние трите бяхме там, за да придобием по-хубави шии.
А реално в операционната ни се случва едно и също!!!!!!!!!!!!!!! Забележи обаче настройката!

И как после се отразява това на възстановяването?
В реанимация:
- след излизането от упойката хипохондриците ревнаха за обезболяващи, асистенти и подлоги.
- Ентусиастите отидохме сами до тоалетна, открихме как да се обръщаме, да ставаме, набарахме дистанционните на леглата и... просто си облекчихме живота.

След реанимация: Двете групички се обособихме.
- Хипохондриците не излизат от отделението, ентусиастите пушим и пием кафе на двора.
- Ентусиастите обсъждаме кви яки пичове са ни докторите и помощни техники за възстановяване - йога, медитации, тантри-мантри, хипохондриците обсъждат останалите си болежки.
- Нас докторите ни закачат кога ще полеем хубавата работа, хипохондриците закачат докторите да им измерят кръвното.

Последен ден:
- Ентусиастите ни изписват, половината хипохондрици остават за допълнително наблюдение.
- Ентусиастите си разменяме телефони за контакт (звучат думи като "парти", "уиски", "гости"...), хипохондриците нещо заговорничат в коридора - силно възмутени! Накрая пристигат: "Как може да ни изписват?! Безхаберие! И тримата сме с по 37,6 температура!" Ентусиастките се споглеждаме: "Ми и ние сме с по толкова."

Днес на контролния преглед:
- познай кои вече бяхме отдавна тръгнали на работа и кои си удължиха болничните;  ;)
- познай чии рани бяха зараснали добре и чии - зле; (една десет дни даже не яла и не мърдала, та беше получила сраствания с трахеята и, както се изрази докторът, "цял живот ще й подскачат циците като преглъща"!!!!!!!)
- познай кои бяхме в пълен състав и кои си бяха отложили прегледа, защото още ги е страх да стават от леглото... и т.н. и т.н.

asdd123, чаткаш ли какво ти казвам, или отново ще приемеш нещата буквално и ще кажеш "това няма нищо общо с мен"?
Можех да съкратя "ентусиастите" и "хипохондриците" на Е. и Х., но реших да ти оставя думите целички всичките сто пъти, за да ти стане досадно и да ги запомниш.  :P ;D

В заключение: на ентусиастите им минава бързо, добре, без усложнения и в най-късия възможен срок.
Хипохондриците даже може да влошат нещата до фаталност.
Аз не те познавам, но ти си се знаеш. Пресметни си сам за колко време ще ти мине.  ;)

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #24 -: декември 07, 2010, 12:17:31 pm »
братле тук става за психологическа на гласа .. а мойта в момента е доста зле :( колкото и да искам да се оправя и да се мотивирам просто не се получава .. със събуждането си сутрин все едно не съм аз .. някакви странни мисли
незнам какво да правя като стана все едно .. охх незнам

empress

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #25 -: декември 07, 2010, 12:34:55 pm »
Добре де, стана ми интересно какво те е накарало да спреш тревата.

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #26 -: декември 07, 2010, 03:09:11 pm »
ами започнах да се напушвам от 1-2 дръпки страшно много и не се чуствам добре ..

hektor

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #27 -: декември 07, 2010, 05:26:15 pm »
братле тук става за психологическа на гласа .. а мойта в момента е доста зле :( колкото и да искам да се оправя и да се мотивирам просто не се получава .. със събуждането си сутрин все едно не съм аз .. някакви странни мисли
незнам какво да правя като стана все едно .. охх незнам

А ти по принцип какво друго правиш през деня? Разбрахме че ходиш на училище. Някакви други занимания, интереси, спорт, хоби... работа...
Няма да е лесно. Но какво да ти кажа, отстрани е дори смешно. Виждаш че това което става с теб е нормално за всеки който спира марихуаната. Въпросът е че на твоята възраст, когато така и така стават промени с теб самия и все още напипваш контурите на твоята собствена личност, тези преживявания са понякога плашещи. Съвсем нормално явление.
Имаш цел - отказването от марихуаната. Имаш мотив - дърпането вече не е същото и явно води към някакви плашещи наклони нанадолу. Така че... следваш целта. Възстановяването наистина зависи от нагласата, нали целия пост на empress е посветен на това. И да знаеш, че това което е тя не го е получила даром. И съвсем не е било леко. Но виж сега не говори за "възстановяване" а търси завоевания... ;D

Empress,
Ех мисля си ако пациентите бяха като теб и твоята групичка там, как това неминуемо щеше да се отрази и на болниците и на цялото ни здравеопазване. :)
Бенджамин Франклин

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #28 -: декември 07, 2010, 06:03:05 pm »
благодаря на всички за постовете .. :)

asdd123

• Member
  • *