Автор Тема: Зависимост от марихуана и спирането и  (Прочетена 12160 пъти)

asdd123

• Member
  • *
  • Публикации: 19
    • Профил
Зависимост от марихуана и спирането и
« -: декември 03, 2010, 11:21:28 pm »
Здравейте аз съм на 18 години.От близо 2 години ежедневно пуших марихуана,но от близо седмица
си казах край - няма да пуша.Но от няколко дена имам проблем със съня , проблем с психиката , два дена
подред повръщам , нямам апетит ... искам да получа отговор на какво се дължи това и дали ще успея да се справя
в смисъл .. дали ще има някакви странични ефекти .. дали ще се възтановя от тези явления който получавам ? Благодаря предварително.Ако някой може да ми помогне, да ме насочи, да ми даде съвет какво да правя
бих разменил и скайп. 

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
Re: Зависимост от марихуана и спирането и
« Отговор #1 -: декември 04, 2010, 10:51:19 am »
някой ще каже ли нещо :( моля ви чуствам се много зле ..

omen

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: декември 04, 2010, 06:30:30 pm »
Ами според мен съвсем нормално е да се чувстваш така...след толкова време употреба..при такива случаи не знам към кого трябва да се обърнеш точно..но защо не посетиш първо личния ти лекар,заради тези симптоми на безсъние..повръщане и т.н.....нека и друг да каже..

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: декември 04, 2010, 07:51:48 pm »
а мислиш ли , че ще отмине след известно време .. ?

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: декември 05, 2010, 10:14:15 am »
моля някой да каже нещо :( 4-ти ден се будя в 5 часа , нищо не ми се прави , нищо не ми е интересно
в главата ми е страшен хаос моля кажете какво да правя ще отмине ли с времето ?

lady

• Member
  • *
  • Публикации: 76
    • Профил
« Отговор #5 -: декември 05, 2010, 11:26:20 am »
Защо не прочетеш в Интернет за абстиненцията след продължителна употреба на марихуана?

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #6 -: декември 05, 2010, 08:16:18 pm »
Да, ще отмине ;)
Внимавай да не се обезводниш от повръщането само. Това ти е по-големия проблем. Според мен психиката ти в момента преувеличава преживяванията.

с поздрав
Хектор
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #7 -: декември 05, 2010, 11:36:52 pm »
благодаря .. някой друг да изкаже мнение ?

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: декември 05, 2010, 11:39:21 pm »
хекторе не разбрах това с психиката ?

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #9 -: декември 06, 2010, 12:02:38 am »
Здравейте!
Симптоматиката, която получавате е свързана с психическата абстинениция, която се развива към марихуаната. Марихуаната действа като средство против повръщане, средство против спазми, отпуска напрегнатите и схванати мускули. Същевременно повишава апетита, улеснява съня. Затова и със спирането и,вие получавате обратната симптроматика. Най-честите симптоми при рязко спиране употребата на "тревата" са безпокойство, нарушен сън, нарушен апетит... Понякога е наложително консултиране с психотерапевт и дори медикаментозна намеса за преодоляване на тревожните абстинентни симптоми. Добре би било да се обърнете към лекар, без да спестявате причината за симптоматиката. Можете да разчитате и на нашата подкрепа тук в безплатната ви сесия.

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #10 -: декември 06, 2010, 12:53:05 am »
etherapy благодаря за отговора , а мислиш ли че с малко течение на времето тези неща отминават преди 2-3 дена бях много зле .. сега се чуствам по-добре апетита почва да идва .. за съня незнам още психическата ми нагласа е малко по-добра  .. не повръщам вече .. та мислиш ли че ще се справя без лекарска намеса ?

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #11 -: декември 06, 2010, 10:42:27 am »
Това са индикации, че се справяте успешно.
Добре е да поговорите с психолог, тъй като употребата на марихуана е свързана с движение в определена среда, контакти, навици, тип себереализация... Това определя и лесното повторно връщане към марихуаната. Затова в  разговор с психолог е добре да формулирате всички необходими стъпки за положително развитие оттук на сетне.

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #12 -: декември 06, 2010, 11:15:34 am »
asdd123,
Когато бях в родната армия, се случваше да даваме караул в гарнизонния арест тук във Варна. Сградата мисля че беше от времето когато Вапцаров е лежал там. Условията за арестантите бяха животински, че и за нас дето ги пазехме. Добре че тези караули се падаха на нашата част доста рядко. Веднъж тъкмо застъпихме нашето дежурство и един от арестантите - млад циганин си преряза вените. Мене пратиха да го конвоирам до военната болница, където го шиха. Циганина беше с цивилни дрехи, бяха го арестували преди три дни за ОВС, т.нар. Отклонение от Военна Служба. Това си беше тежко провинение тогава, а за него още повече защото беше избягал от казармата и се беше крил почти две години. Арестували го, довели го в смрадливата дупка на гарнизонния арест и той стои там три дни и никой не беше дошъл да го разпитва или просто да говори с него. Циганина е стоял в килията без да знае какво го чака, освен с ясното усещане че не го чака нищо добро. Дали е искал да привлече вниманието върху себе си (по доста краен начин бих казал) или психиката му е обрисувала потискащи картини от които дори смъртта му се е видяла по-лесен изход. Не знам. Но знам че понякога когато положението се сговняса и нямаш виждане за изход на хоризонта, въображението започва да рисува невероятни неща, а психиката да ги преувеличава.

Ако чакаш отговор дали ще успееш да се справиш сам, първо ми дай отговор ти на мене дали ще успея аз тази седмица да изплувам 50 метра под 30 секунди.
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #13 -: декември 06, 2010, 11:17:29 am »
може и да успееш :)

asdd123

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #14 -: декември 06, 2010, 11:24:08 am »
хекторе .. тоест искаш да ми кажеш че сам няма да мога да се справя ?