Автор Тема: Вагинизъм  (Прочетена 1523 пъти)

Sophia-Melek

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Вагинизъм
« -: август 23, 2010, 02:06:18 pm »
Здравейте, на 20 години съм и все още съм девствена.Преди година и половина срещнах първия си истински приятел, с когото много се обичахме, но когато дойде време да правим секс нещата не се получиха.По време на проникването изпитах страхотна болка и го отблъснах, а след това изпитвах ужасен страх.Появиха се спазми на краката ми, цялата се тресях.Имах желание, страшно много го обичах и му вярвах, но в момента, в който трябваше да го направим аз започвах да се треса цялата, да получавм спазми на краката и да не му позволявам по този начин да проникне в мен.От тогава изминаха 16 месеца, в които обаче сме били физически заедно около 2, тъй като той е в друга държава, тъй че нямаше много възможност да опитваме, но в крайна сметка и малкото пъти пак нищо не се получи.Той беше страшно търпелив и подхождаше с разбиране и вярност, но цялото това напрежение ни изнервяше, което доведе и до край на връзката ни.Сега наистина не знам какво да правя.Изпаднала съм в ужасна депресия.Постоянно търся в интернет какви и колко хапчета да се нагълтам, за да се самоубия(знам колко глупаво звучи).Всякакви глупости.Преди мислехме като той се върне да ходим заедно на психолог, тъй като казват, че това е психологичен проблем, но сега не знам има ли изобщо нкакъв смисъл.Това е възможно най-краткия вариант, в който можах да разкажа накратко за проблема си, ако някой би могъл да ми даде някакъв  съвет бих била много благодарна, тъй като всичките ми приятели ме изоставиха.Не съм достатъчно близка със семейството си и няма към кого да се обърна.Благодаря ви предварително.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Вагинизъм
« Отговор #1 -: август 23, 2010, 03:16:30 pm »
Здравейте Sophia-Melek!
Благодарим ви за доверието, което гласувате на форума. Направила сте първата и много важна стъпка, да говорите за тревогите ви и да търсите реално подкрепа. Ще започнем от края на споделеното, че не сте близка със семейството ви. Ако това е свързано и с нивото на откритост, стоп във възможността за доверяване и изобщо за разговори, свързани с интимността, то  още оттук имате първична база за възникване на описания проблем.  Споделяте, че освен момчето и приятелите ви за Ви изоставили. Едва ли причината е споделената трудност, което води до въпроси за нивото на самооценката ви. Много често срама и усещането за провал ни карат да се самоизолираме. Тук обаче нямате повод нито за срам, нито място за мисли, свързани със самонараняване. Човек се учи, особено добре, когато тъкмо започва. Сега сте в началото и е нормално то да е трудно. Разчитайте на нашата подкрепа. Можете да използвате безплатната си сесия тук в e-therapy, в която да поговорите по-обстойно в доверителен режим с психолог. Същевременно можете да прегледате и възможността за сексологична консултация от специалист тук.
Желаем Ви успех!