Автор Тема: Ужасна и болезнена ревност  (Прочетена 2141 пъти)

munepiue

• Member
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
Ужасна и болезнена ревност
« -: август 31, 2010, 04:46:14 pm »
Здравейте, преди ви писах, че съм ужасно ревнива. До такава степен, че се наложи да посетя психотерапвет. Постави ми диагноза обсесивно-депресивна ревност. Искам да бъда всяка минута с приятеля ми, ревнувам го от други жени (всякакви). Случайно чух как се беше затворил и говореше с една позната. Питаше я дали си лежи и й каза, че после ще й види разликите от морето. Преживях толкова дълбока криза. Направо мислех че умирам. Знам че е нормално да поддържа контакти с жени,да се шегува но ме обзема панически страх от мисълта че ми е изневерил. Вече не мога да спя, не мога да се храня нормално. Той ми позволява да си иам личен живот, а аз на него не. Каза ми че ме е лъгал защото го е страх да не му правя сцени. проверявам му телефона, следя го. Ужасно е. Знам че не е нормално, но то е по силно от мен. Понякога ми минават мисли за самоубийство, не издържам вече. Лекарствата, които ми предписаха ми помагат временно. След тази случка се чувствам предадена, въпреки че приятеля ми ме увери че не ми е изневерил. Моля ви дайте ми съвет как да се излекувам от болезнената си ревност, ако продължавам така, ще си докарам някоя болест. Постоянно ми е свито сърцето, тече ми кръв от носа, понякога изпадам в вцепенение. Заедно сме от 8 години. не искам да го загубя заради тази ревност, сигурно му е доста тежко и на него, но се стреми да не ми го показва. Знам че ако продължаваме така, ще трябва да се разделим. Не мога да издържам повече.

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
Re: Ужасна и болезнена ревност
« Отговор #1 -: септември 01, 2010, 03:57:33 pm »
Здравей отново munepie,
Погледнато от страни ти вече си го загубила. Пазейки нещата ние всъщност проявяваме недоверие в тяхното утре.
Едва ли само твоя приятел е единствения начин да усещаш своята стойност. Помисли дали ревноста ти не идва от това че търсиш себе си на грешно място - в образа за вас двамата.
Виждаш колко е болезнено и колко дълго време продължава тази агония. Изтърпи малко повече болка като погледнеш истината - това не е любов, това не е щастлив живот.
По добре му изплети пуловер, така нещо излязло от твоите ръце ще го прегръща през целия ден.

с поздрав
Хектор
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: септември 02, 2010, 11:15:16 am »
Здравейте  munepiue!
Изписали сме много за ревността тук. Факт е, че след като отново споделяте за проблема във форума, то нямате нито идея, нито усещане за промяна. Тази безпомощност допълнително обостря състоянието ви. Подсилва самомъчението, защото паралелно с тежестта на ревностните чувства се загнездва и негодуването към "личната слабост". Капана щраква още по-силно. И за да не си прехвърляме празни приказки е необходимо да помислите над варианта трайно да проведете терапия с избрания от вас психотерапевт. Устойчивата и болезнена ревност не е свързана просто със ситуациите, а е личностен проблем. Тя е отношение към самата вас. А самооценката и субективните нагласи са най-устойчиви, затова е необходимо постоянство.
Можете да разчитате и на подкрепа от наша страна.

Femme

• Member
  • *
  • Публикации: 27
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: септември 02, 2010, 12:23:06 pm »
Активирай си личните съобщения, моля те.