Автор Тема: Какво може да ми е?  (Прочетена 8665 пъти)

абонатаелуд

• Member
  • *
  • Публикации: 79
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Какво може да ми е?
« Отговор #15 -: март 31, 2012, 06:46:35 pm »
прегледайте се в токуда за гръдна жаба !
,,нИКОГА НЕ СЪМ ВИЖДАЛ ДИВО СЪЩЕСТВО,КОЕТО ЧУВСТВА САМОСЪЖАЛЕНИE

Птицата пада премръзнала от клона...без капка съжаление към себе си...

под прикритие

• Member
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #16 -: декември 17, 2013, 01:36:44 pm »
 ;D ;D ;D

Dobi

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #17 -: септември 28, 2014, 06:05:29 pm »
Моля ви помогнете ми.Насочете ме какво да правя? От седмица и нещо нямам апетит,гади ми се от всякаква храна.Ходих на гастроентеролог и той ми пусна кръвни изследвания и урина и ме гледа на ехограф...,каза,че нищо ми нямало.Аз по принцип никак не съм добра с психиката и сега не знам какво да правя,къде да търся проблема?Моля ви ако някой се е сблъсквал с такова нещо да ми пише,какво е правил?Отчаяна и уплашена съм.Благодаря ви.Тук има ли компетентно лице,което би ме насочило,моля ви.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #18 -: септември 29, 2014, 12:59:31 pm »
Здравейте!
Стомашно-чревния тракт е областта, в която тревогите, страховете и всеки емоционален дисбаланс се отразява най-пряко. Това е мястото, което като че ли "поглъща" негативните ни емоции и след това трудно ги предъвква. Не случайно голяма част от заболяванията в тази област са психосоматични. Това се отнася най-вече за емоционални, раними, чувствителни личности, които трудно споделят и намират подкрепа. Можете да използвате безплатната си сесия тук в сайта, за да поговорите конструктивно със специалист и да получите насоки. Разчитайте на нашата подкрепа!

Dobi

• Member
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #19 -: септември 29, 2014, 01:40:17 pm »
Много ви благодаря за отговора.Изключително много! А къде се намира тази безплатна сесия в сайта,за да поговоря със специалист?Кога мога да поговоря с такъв,моля бихте ли ми обяснили малко по-подробно!Извинете ако въпроса ми е глупав! И отново благодаря.Хиляди усмивки а вас  :-)

empress

• Member
  • *
  • Публикации: 361
    • Профил
« Отговор #20 -: септември 30, 2014, 01:26:56 am »
Ще се включа и аз, че ми е по актуалната темата - в момента за трети път съм в това състояние :)

Ще споделя лични наблюдения, без да изключваме вероятността причината да е психосоматична.

Миналия октомври, когато стана за първи път, се притесних много, десетина дни не ядох, но все ми се гадеше. И на мен "джипката" ми каза, че ми няма нищо. Аз се чудих-чудих и ми се оформиха две версии: или е заради махнатата ми щитовидна жлеза, или е някакво ново екзотично измерение на предменструалния ми синдром. Нищо не предприех, мина си от само себе си.

През май месец стана същото - десетина дни гадене и съответно - глад. Двете ми горни версии за причината отпаднаха едновременно, защото нито бях пред цикъл, нито бях барала нещо по заместителната терапия за щитовидната жлеза. Ходих на ехограф и гастроентеролог - нищо ми няма; изписа ми пробиотици (БиоБаланс), но не ги пих. Ходих на хомеопат и - дали от капките му, или щото просто си минаха дежурните десетина дни -  всичко отново си отшумя. Като този път не си го сложих много на сърце, щото... веднъж щом ми е минало, явно не е болка за умиране. Не че не взех мерки (все пак се прегледах), но просто не се уплаших.

Сега вече четвърти ден съм отново така и вече май имам версия от какво е - при три рецидива можем да извлечем някаква закономерност.  :) Първият и третият път са през есента, вторият - през пролетта. Когато температурните амплитуди са големи (от порядъка на 20 градуса), времето е променливо, нестабилно, валят дъждове... Мислех си, че щом "развалянето на времето" обостря ставните проблеми на възрастните и предизвиква оплаквания у хора, които са претърпели някакви операции (независимо какви), то сигурно има по-широк обсег на действие и нищо чудно да удря и в стомашно-чревния тракт. Иначе между трите ми "рецидива" не откривам нищо друго общо, освен променливото време. Сигурно "термостатът" на организма се ошашавва, не всеки смогва да се темперира своевременно, кой знае?

Сега обаче, на третия път - гърмян заек вече!  :) - пръста си не мърдам ни на лекар да ходя, нито нещо да пия. Чакам да си отмине. Явно ще е така. Или ще трябва да се преселя някъде по на юг, на по-равномерен и "хомогенен" климат  ;)

Дори да не съм права в догадките си, дано поне съм те успокоила, че не е нещо страховито и фатално. Без паника! Свиркай си, ще мине.  :)
Или извади тръна, или не се оплаквай, че ти боцка.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #21 -: октомври 06, 2014, 12:05:35 pm »
Здравейте!
Безплатната сесия се използва през нова регистрация от началната страница на сайта, опцията "login". След което попадате във Вашата лична страница и от там е нужно да изберете опцията "Вземете своята безплатна сесия'.
В личната Ви страница има и секция "Подръжка", където можете да задавате въпроси.
Хубав ден!