Автор Тема: Какво може да ми е?  (Прочетена 8959 пъти)

Stereohope

• Member
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
    • Ел. поща
Какво може да ми е?
« -: май 13, 2010, 07:06:13 pm »
Преди извесно време ми се случиха две три неща, за които се притеснаявах много. От 7/8 месеца имам болки в гръдния кош, сърцебиене придружено със силен пулс от порядъка на 130 удъра в минута, високо кръвно налягане, гадене, разтрисане, като издишам ми изтръпват краиниците. Много бързо почнах да се изморявам и да се задъхвам, минават ми всякакви мисли. Предписаха ми КСАНАКС и вече трети месец го пия, но грам не помага. Какво може да ми е и към какъв доктор трябва да се обърна?

Благодаря предварително!!

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Какво може да ми е?
« Отговор #1 -: май 13, 2010, 07:48:22 pm »
Здравейте, Stereohope! Благодарим Ви за доверието което гласувате на форума на нашият сайт! Информацията която споделяте тук е твърде оскъдна, а симптомите които споделяте могат да имат различен произход. Това което навежда на мисълта за  възможно   развитие на   тревожно разстройство, е споменатото от Вас  "  Преди извесно време ми се случиха две три неща, за които се притеснаявах много."  Не споменавате, дали сте правил пълни медицински изседвания, тъй като първата и задължителна стъпка, е да се диагностицира или  изключи медицинска причина.  В случай, че няма такива показания, се пристъпва към психологическо интервениране, като евентуално( в зависмост от тежестта на симптоматиката), се включва и медикаментозна терапия. Можете да използвате безплатната си сесия тук, за да говорим конкретно и обстойно с цел да очертаем план за действие. Разчитайте на нашата подкрепа!
« Последна редакция: май 19, 2010, 10:29:55 am от etherapy »

Stereohope

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: май 13, 2010, 08:20:12 pm »
Правил съм много изследвания и лекарите ми казват, че съм много здрав. Ходих на кардиолог той също ми каза, че съм добре. Благодаря за вниманието!! :)

empress

• Member
  • *
  • Публикации: 361
    • Профил
« Отговор #3 -: май 14, 2010, 01:37:01 pm »
Я, че съвпадение! Миналата седмица говорих с един приятел, който има същите симптоми от една година. Пак така - след период на притеснение. Направил паметен тур по лекари, билкари и знахари, обаче... нищо. Навсякъде му казват "здрав си", обаче човекът си прави пристъпи повече от редовно. И той така пиел успокоителни (той пък "Ривотрил"), обаче без резултат.
Казвали му, че са нервни кризи, но защо да продължават, след като взема седативи?!
И той си поставял сам всякакви диагнози и ходел да се изследва за тях - то не било рак, не било множествена склероза, не било астма... Всякакви си ги назначавал! Чете в нета, "разпознава се" и решава, че ще се мре. След като го убеждавали, че не е това, той си сменял диагнозата и продължавал да рови и да се изследва.
Накрая попаднал на някакъв доктор (ако искаш, ще му звънна да питам кой е и с каква специалност е), който му казал, че това е просто "паническо разстройство". Питал го дали симптомите се уталожват нощем, той казал "да" и докторът отсъдил, че този ми приятел има "срив на вегетативната нервна система", която нощем по принцип не е активна (нещо такова). Обяснил му, че болестта е упорита и се лекува 2-3 години. И май каза, че му изписал някакви хапчета, ама приятелчето е шиле и не ще да ги пие.
Просто е спокоен, че знае какво му е.  ;D При това каза, че след като най-сетне се сдобил с правдоподобна диагноза, пристъпите станали по-слаби и се владеел по-добре. Отпаднало сърцебиенето, а задъхването не ескалирало чак толкова - сигурно защото те се явяват вторично, в следствие на уплахата, че "бог знае какво ти е", че пак ти изтръпват крайниците, че те болят гърдите и гърбът... и т.н.
"Сега", казва той, "пак ми се случват тези пристъпи, но не се плаша толкова, кротвам се и чакам да отмине."
Или извади тръна, или не се оплаквай, че ти боцка.

empress

• Member
  • *
  • Публикации: 361
    • Профил
« Отговор #4 -: май 14, 2010, 04:31:07 pm »
Впрочем гледай какво имане изкопах от нета:  :)

http://www.psihologia.net/forum/viewtopic.php?t=3015&postdays=0&postorder=asc&start=20
Има куп възможни отговори на въпроса "какво може да ми е".  ;D Ако те влече да се отдадеш на хипохондрия, изчети темичката от-до, направи им списък и започни последователно и методично да отхвърляш диагнозите една по една.  :)

(И като стигнеш до ставната гимнастика на Норбеков (май на шеста страница от темата беше), виж наистина за какво става дума. Този кретенски комплекс упражнения  ;D е едно от вълшебствата, с които ме е сблъскало това ми прераждане.  :P Язък, че след цяла година дисциплина и съвестно изпълнение ме налегна мързел и ги спрях. Но просто реших, че веднъж и навеки съм си решила всички проблеми  ;D ;D :-[)

(Ако от e-therapy решат, че това е конкурентен сайт, мистър Админ. да забърше горното линкче.  ;))

Ето и една статийка, която ми допадна по темата.

http://www.blitz.bg/article/14937

Ама ти си ръчкай още, инфо има.
Или извади тръна, или не се оплаквай, че ти боцка.

Stereohope

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: май 14, 2010, 09:02:11 pm »
Блягодаря ти много  :) :-*

Stereohope

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #6 -: юни 04, 2010, 09:22:41 pm »
На последък ме боли лявата част на главата и лявото ухо ми шуми и гори. Когато си помисля нещо страшно например, настрахват ми само левия крак и лявата ръка. До сега взимах Ксанакс, но вече ми предписаха Диезепан 5 мл и чувствам бузата си изтрапнала. Когато излизам ме е страх да не ми стане лошо почвам да си меря пулса да си пипам сърцето дори от време на време ме заболява.  :( Помотнете!!

VILLI

• Member
  • *
  • Публикации: 264
    • Профил
« Отговор #7 -: юни 05, 2010, 03:02:20 pm »
Един приятел имаше същите проблеми 2 години. Ходеше при препоръчани и скъпи лекари. Случайно отиде при личния си лекар и той му помогна. Може би трябва да смениш лекарите си.

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #8 -: юни 07, 2010, 12:07:34 am »
Ако симптоматиката се обостря или пък се появяват нови усещания след смяната на медикамента е редно веднага да се консултирате с медицинското лице, което Ви е предписало медикамента.  Паралелно с медикаментозото лечение е необходима и поведенческа терапия, за да можете в реални ситуации да отчетете способността си за самостоятелно справяне.
 Разчитайте на нашата подкрепа!

Stereohope

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #9 -: юни 07, 2010, 06:21:03 pm »
Какво в същност имате предвид? Имате ли някакво предположение какво може да ми е?

etherapy

• Global Moderator
  • Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #10 -: юни 13, 2010, 11:59:40 pm »
Здравейте!
Косвено не е нито коректно, нито професионално да говорим за диагнози. Необходимо е медицинското лице, което Ви изписва лечението да Ви даде яснота. Тук можете да разчитате на психологическа подкрепа.

Stereohope

• Member
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #11 -: юни 19, 2010, 10:13:06 pm »
Всяка сутрин и вечер ми шуми главата, но не и когато работя. На какво може да се дължи?

Gita

• Гост
« Отговор #12 -: август 26, 2010, 06:39:41 pm »
...
« Последна редакция: ноември 30, 2010, 01:56:25 am от Gita »

абонатаелуд

• Member
  • *
  • Публикации: 79
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #13 -: март 31, 2012, 11:25:42 am »
всичко се връзва но само това че по време на издишване ви изтръпват накрайниците... ?!?! това е първа фаза на лудост и обърнете внимание на професията си защото може да започне скоро и синдрома на ,,кой ме следи,, :)))
,,нИКОГА НЕ СЪМ ВИЖДАЛ ДИВО СЪЩЕСТВО,КОЕТО ЧУВСТВА САМОСЪЖАЛЕНИE

Птицата пада премръзнала от клона...без капка съжаление към себе си...

iliana989

• Member
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #14 -: март 31, 2012, 06:07:46 pm »
Здравейте!
Аз съм на 22 години и много бързо се задъхвам.
Не мога да мина 2 километра без да се изморя..чувствам умора в краката и започвам да дишам по-учестено.
Живея на 4-я етаж от 15 години и все още ми е трудно да изкачвам стълбите.
Не съм дебела, явно друга е причината...
Какви изследвания трябва да си направя?