Автор Тема: Мога ли да се справя сама?  (Прочетена 2299 пъти)

Anonymous

• Гост
Мога ли да се справя сама?
« -: август 04, 2006, 12:15:04 pm »
Въпросът, който съм посочила, като заглавие е точно това което ме вълнува. В животът ми е имало доста "трусове" и съм наясно с техните последици. Знам защо сега съм това което съм, знам защо и как реагирам и от какво се поражда моята реакция. Наясно съм с източникът на проблемите си или по точно източникът на сегашното ми поведение. Знам какво ми е повлияло в детството ми и какво е оставило такъв отпечатък върху мен.... Чета изключително много и разнообразни материали по психология за да мога да се преборя с проблема, който осъзнавам. Въпросът ми е: Мога ли да се справя сама? Защото понякога си мисля, че само повърхностно се справям с проблема. Бих искала да знам как да направя преценка, че нещата вървят към подобрение и за колко време може да стане това. Защото се боря доста отдавна със себе си и искам да се изградя по различен начин, не че това не ми харесва което съм, просто понякога не харесвам начина по който реагирам и знам точната причина за това. ... Та... Мога ли да се справя сама?