Автор Тема: Тотална липса на желание за секс  (Прочетена 18086 пъти)

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
Re: Тотална липса на желание за секс
« Отговор #15 -: март 11, 2010, 02:28:16 pm »
Никол !

Проблема не е в хормоните, а вмислите ти.
След подобна мисъл в началото: „как да му обърна максимално внимание, за да свършим възможно най-бързо”

Е как да ти е хубаво започвайки с толкова ‘приятна’ мисъл. Чудя ви се на жените как правейки секс мислите за още 99 работи и после се тюхкате че не ви е хубво. Имах едно гадже - все нещо не и стигаше да стане какато трябва. Бельото и не било подходящо, епилацията и била недостатъчна (все едно ще я гледам под лупа), не била в кондиция, лампата светела силно или пък било тъмно, искала някаква нежна музика и все от този род. Да не гороим че когато се постараех всичко да е на ред изникваше още нещо. Веднъж даже ‘на старта’ се врътна и си тръгна защото по радиото започнала някаква песен, което и навяла някакъв спомен. Да не говорим че правеше толкова рехав секс че изобщо не оправдаваше всичко, което правех. Ами не издържах да си кажа право и прекъснах връзката - един от малкото случаи когато аз зарязвах момиче,а не тя мен.
Смени си мислите уважаема. Мисли за секса и не за проблемите. Сложил съм си подпис на постовете - прочети го. Даже ще ти сложа и едно човече да ти го посочва.
Не е лесно, но поне пробвай. Ако не за сегашната връзка - за следващата. Сега е по-лесно да смениш партньора, но ако се омъжиш ??? пак ли нов на всеки 1-2 години ??? :

Успех !

Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

nikol

• Member
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
« Отговор #16 -: март 11, 2010, 03:16:14 pm »
CDman, явно добре познаваш жените. А на историята, която си описал се смях от сърце ;)
Прав си, че може би в главата на повечето жени има милион неща, за които си мислят докато правят секс. Сигурно и аз не правя изключение.
Това, което написах, че гледам да свършим по-бързо е, защото физически контактите ни от много време предизвикват по-скоро болка от колкото някакво приятно изживяване. Затова гледам да приключим по-бързо. Колкото повече нещата не се получават, толкова повече се притеснявам и следващия път се старая два пъти повече поне на него да му е приятно и в това си старание сякаш не успявам да се отпусна. Осъзнавам ясно факта, че той също се притеснява и наистина се опитвам максимално да го накарам поне той да се чувства добре. Обаче и това беше до едно време. В последната може би половин година е почти невъзможно да направим нещо без лубриканти. Аз и затова се бях насочила първо към физиологична или хормонална причина. Но иначе си прав и ще опитам да послушам съвета ти и да не мисля за нищо друго.

Другото нещо, което ме навежда на мисълта, че може да е хормонална причина или нещо подобно е факта, че мога без секс и дори не ми липсва. Докато мои приятелки, ако останат няколко месеца без гадже и само за това говорят. А при мен не е така. Изобщо не се сещам даже за секс, а това не ми се вижда нормално?!

kometa

• Member
  • *
  • Публикации: 143
    • Профил
« Отговор #17 -: март 11, 2010, 03:18:12 pm »
Няма да продължавам да ти давам съвети, защото на този етап, в който съм и аз, едва ли биха били най- правилните за теб.
Изборите трябва да само и единствено твои.

И другият ми въпрос е, добре, ако приемем, че не мога да върна това, което е било с него и се разделим. И после срещна някой друг заедно сме и след няколко години (а може и по-скоро) може пак да съм в същата ситуация?!

И аз си блъскам главата със същия въпрос. А на него отговор не можеш да търсиш, докато не се случи ( или не се...в по- добрия вариант).

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #18 -: март 11, 2010, 03:33:19 pm »
CDman, явно добре познаваш жените. А на историята, която си описал се смях от сърце ;)

И аз се смях като я прочетох сега. :D  На едно място съм писал 'гороим' вместо 'говорим'. Главо главоооо  ;D ;D ;D

Между другото няма да е лошо да говориш и с дерматолог (кожен лекар) за всеки случай  :)

nikol

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #19 -: март 11, 2010, 03:49:31 pm »
Дерматолог?! Защо?! Нещо не можах да те разбера?!

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #20 -: март 11, 2010, 04:29:35 pm »
За да видите дали тази липса на естествен 'лубрикант' не се дължи на някакъв дерматологичен проблем. Няма да ви навреди  :)

Vourga

• Гост
« Отговор #21 -: март 11, 2010, 11:18:45 pm »

'Празните' сегменти са указани извън схемата поради липса на място  :D Чети бре !!  ;D

Да, хайде сега номера! За да не изглеждат празни (сегментите) сме го ударили на повторение - секс, бира, секс, бира.... и така докато запълним всички дупки! :P ;D

Никол,
много ти писаха, ама и аз да се включа: не се отказвай! CDman ти е написал основното, да не се повтарям. Само ще добавя, че жените истински се наслаждават на секса след 30-тата си годишнина. Ако ме питаш защо, не знам! ::)

empress

• Member
  • *
  • Публикации: 361
    • Профил
« Отговор #22 -: март 12, 2010, 12:46:00 am »
За да видите дали тази липса на естествен 'лубрикант' не се дължи на някакъв дерматологичен проблем. Няма да ви навреди  :)

Много пишете напоследък и не ви смогвам.  :) Позакъснях за философската част на двете активни теми в момента, но за фактологическата никога не е късно да вмъкна едно кратко постче.  :)
Та относно липсата на естествен лубрикант - тук, уви, съм спец.  :( ;D Както казах на гинеколожката си, "затворих цеха за смазочни масла" още преди 12 години. И да ви кажа, това грам не повлия на либидото ми. Даже с мъжа ми намираме много еротика в пазаруването и нанасянето на лубриканти - толкова са чистички, мазни и благоуханни! И стават за масажи, едно-друго... Кеф!
Не е от това, Nikol. Лубрициращото звено се вика "Бартолинова жлеза" и на нея й се случват разни кисти и бартолинити, но не влияят на желанието.
Та не смятам, че липсата на смазка е причината при вас. По-скоро ми прилича на следствие.
Виж, в предположението на Гита за щитовидната жлеза има малко повече резон. Изследвала ли си нейните хормони?
Или извади тръна, или не се оплаквай, че ти боцка.

Gita

• Гост
« Отговор #23 -: март 12, 2010, 01:16:18 am »
Никол, и моето мнение е подобно на това на Емпрес…. И понеже е ясно, че се притесняваш и темата те измъчва, на твое място бих направила следното, преди да говоря с психолози:
1. бих посетила добър гинеколог;
2. бих изследвала хормони;
3. бих посетила радиолог.

За едно обаче не бих се съгласила или бих допълнила  Емпрес: Ако в даден момент "цеха за смазочни материали е затворен" и случилото/случващото се е непознат досега опит, тогава е много е възможно, представата за това как ще протекат нещата да влияе върху желанието…

Vourga

• Гост
« Отговор #24 -: март 12, 2010, 08:56:47 am »
тъй като посещавам доктори един път на десетилетие, питам:

това пък защо? ???

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #25 -: март 12, 2010, 10:09:11 am »
Само ще добавя, че жените истински се наслаждават на секса след 30-тата си годишнина. Ако ме питаш защо, не знам! ::)

Друго си е да знаеш и какво искаш ;)  и как да го получиш  ;) (личен опит)

Gita

• Гост
« Отговор #26 -: март 12, 2010, 10:30:56 am »
тъй като посещавам доктори един път на десетилетие, питам:

това пък защо? ???

Ами за да хвърли един (сонографски;) поглед на щитовидната ти жлеза.. :)  Кръвните изследвания (хормонални), които се правят за да се определи функцията на ЩЖ, са на:

TSH, FT 3, FT 4, SD-AK (Авто-антитела на ЩЖ), ТРАК, ТПО

(последните два показателя не ги знам какви са... Писах ги "на сляпо")
« Последна редакция: март 12, 2010, 11:38:16 am от Gita »

Vourga

• Гост
« Отговор #27 -: март 12, 2010, 01:30:28 pm »
Благодаря, Гита, за информацията! :)

nikol

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #28 -: март 15, 2010, 09:07:03 am »
Ами благодаря много на всички,които ми написахте! Аз мисля още тази седмица да си направя тези изследвания, които сме ми препоръчали. Между другото изследвания на щитовидните хормони си бях правила още тогава, когато преди време в писах, че търсех проблем в хормоните ми и нямаше отклонения, но открих антитела с/у щитовидната. Оказа се някакво автоимунно заболяване, което се казва Хашимото. Обаче лекаря ми каза, че няма лечение, т.к. собствения ми мозък е възприел щитовидната жлеза, като враг и с тези антитела я унищожава. Мога само да взимам някакви хранителни добавки (забравих им името) и това е. Не знам това може ли да бъде причината?!
А от друга страна ... тялото ми реагира на различни неща, просто с него не ми е ... не знам, наистина не знам, защо нямам желание и не се получава с него. А той е страхотен, обаче защо нямам никакво желание ... и съм в ситуация в която много се измъчвам.
... и искам нещо да променя, за да не се случва така, но не знам какво и как?!
А на гинеколог съм ходила (разбира се не посмях да споделя притесненията си от този род), но си направих всички изследвания, за да видя дали няма някакво отклонение и всичко беше ОК!

Gita

• Гост
« Отговор #29 -: март 15, 2010, 10:54:24 am »
Аз мисля още тази седмица да си направя тези изследвания, които сме ми препоръчали. Между другото изследвания на щитовидните хормони си бях правила още тогава, когато преди време в писах, че търсех проблем в хормоните ми и нямаше отклонения, но открих антитела с/у щитовидната. Оказа се някакво автоимунно заболяване, което се казва Хашимото. Обаче лекаря ми каза, че няма лечение   :o - ??? , т.к. собствения ми мозък е възприел щитовидната жлеза, като враг и с тези антитела я унищожава. ...

??? Nikol , ти при какъв специалист ходи тогава? Ендокринолог или гинеколог едва ли ще те оставят, без да ти предпишат нещо! (Доколкото съм чувала, обикновено момичетата с хашимото приемат L-tiroxin или Euthyrox... Освен това трябва задължително да си следят нивата на ТСХ, ТАТ,  FT3 и FT4, и анти TPO. )

Ако зададеш в гугъл "ендокринолог" и града, в който живееш, със сигурност ще ти излязат адреси... Просто върви, не отлагай!... Там ще ти направят изследвания не само за ЩЖ... Иначе аз не съм много наясно с темата, но си мисля, че хашимото би могло да е свързано и с намалено либидо.
Ето на какви темички попаднах на пръв поглед из страниците на puls.bg  по повод на липсата на желание за секс: (просто копирам всичко, без да избирам много-много;) ... И все пак да не забравяме, че емоциите играят основна роля при секса...)

хашимото и липса на желание за секс
Женското либидо и цикличните хормонални промени
Сексуалните фантазии стимулират либидото
"У жените то също се влияе значително от техните мисли. При тях обаче стресовите ситуации и тревога по различни проблеми играят много по-голяма роля за половите функции. Желанието за сексуални взаимоотношения води и до възбуда и оргазъм. Контакт, осъществен без подходящото настроение, трудно би довел до такъв отговор. А то самото се влияе от много фактори. Либидото се разглежда на социално, психологично и неврофизиологично ниво."

Влияят ли оралните контрацептиви на сексуалното желание?
Какво е това вагинизъм?
Хормоналните промени - причина за вагинална атрофия
Билки за повишаване на женското либидо

А на тази страница намерих материалче, което на пръв поглед е трудно за четене... а за да виждаш текста добре, трябва просто да кликнеш върху заглавието...
Нарушения в женското сексуално здраве

Хубав ден! :)

« Последна редакция: март 15, 2010, 01:05:06 pm от Gita »