Автор Тема: Непоносимост към противоположния пол  (Прочетена 15827 пъти)

VILLI

• Member
  • *
  • Публикации: 264
    • Профил
Re: Непоносимост към противоположния пол
« Отговор #15 -: март 02, 2010, 03:53:20 pm »
ехо

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
« Отговор #16 -: март 02, 2010, 03:58:56 pm »
Вилли !

Този форум не е от най-активните т.е. ако търсиш отговор - рядко е в рамките на деня. В прочем ако се беше зачела в мненията на авторката (с които аз съм наясно ) нямаше да я питаш. Ето !

http://e-therapy.bg/smforum/index.php?topic=1140.msg4406#msg4406

Писано е на 23.12.2008 г
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

VILLI

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #17 -: март 02, 2010, 04:43:51 pm »
Благодаря ти, CDman,
ще бъда търпелива. Аз ти писах лично съобщение, не знам дали си го получил, но още веднъж искам да кажа, че твоите коментари много ми харесват.

kometa

• Member
  • *
  • Публикации: 143
    • Профил
« Отговор #18 -: март 02, 2010, 05:07:32 pm »
Вили, благодаря за коментарите, но все пак - аз не седя по цял ден на компютъра - нищо, че съм в къщи доста време, защото така се налага, работя, търся още една допълнителна работа, освен това уча и ходя на стаж. Та не бих казала, че умирам от скука и се чудя за какво да се вайкам. За теб да поясня - имам си само приятел ( радвам се, че не ми стана мъж!!!). И все още не мога да се отделя самостоятелно, защото доходите ми не го позволяват.

Цитирам теб:

Защото точно преди 2 години исках нещо съвсем различно от това, което искам днес.

Да предположим, че в един момент ситуацията се обърне точно така както описваш т.е. отидеш някъде далеч от мъже(макар че лично аз не виждам начин това да стане) , сама със сина си и 'заживееш щастливо' - това искаш 'днес'.
Интерсно ми е след колко време ще кажеш пак същата фраза ?  ???

СиДи, на този въпрос никой не може да отговори. Ситуациите се менят, хората също. Преди две години изобщо не съм си представяла  дори, че ще дойде ден , в който ще мисля по сегашния начин.
« Последна редакция: март 02, 2010, 05:13:20 pm от kometa »

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #19 -: март 02, 2010, 06:25:10 pm »
Комета,
Погледни развитието на цивилизацията. Първобитни хора, ловуват заедно защото така имат по-голям шанс да оцелеят. Движат се на племена обособени по родов признак защото така разбирателството и съответно взаимодействието е най-ефективно.
Развива се цивилизацията. Ловът е заменен с едно шофиране до супермаркета, където напълваш багажника за цяла седмица. Може да го правиш и сам. Дори по-добре да си сам. Няма с кого да се съобразяваш с кого да делиш щастието на две. Даваш всичко само на значимите за теб хора. Правиш сам своите избори. Никой не ти се меси.
Погледни сега при теб. Не можеш да си самостоятелна защото доходите ти не го позволяват. Но виждаш, че може и иначе. Приятелките ти също споделят подобни идеи. Имаш приятел с когото отношенията са чисти може би щото не му переш чорапите. Вероятно с него общуването е в пъти по-леко. Т.е. защо да не живееш така.
Имаш идея, която е в противоречие с идеята ти от преди 2 години. Не случайно твоето описание на желания мъж започва с "НЕ"... "неИСКАМ да ме издържа...".
Всяка идеология е обособена като отрицание на други идеи. ВСЯКА...
Всяка идеология се подхранва от противоречието и с "другите" идеи. Ако това противоречие изчезне идеологията скоро след това губи смисъла си. Преживяла си несгоди с един мъж в една забутана страна. Търсиш ново начало намираш мъж, който няма отявлени себични интереси, които да му пречат да те приеме с детето ти. Заживяваш в уредена страна от белия свят. И идеята основана на отричане на предишния ти живот губи заряда си. Започваш да генерираш нов. Неприязън, непоносимост, отричане...
Имаш заряд, имаш идея, трябва ти упор в който да се оттласнеш, а мъжът един такъв мек като възглавница. Обичлив, слушка... Тласъците ти потъват в някакъв буфер, който демпфира енергията на отблъскването. Объркване?!? Какво става, защо механизма не работи?!? Да не са се сменили всемирните закони на механиката?
...
Казахме не търсим осъждане нито отсъждане. Не търсим вина. Търсим отговори. Търсим отговорност за избора. Някой трябва да отговаря. Кой е той?
Кой отговаря за собствения ни избор?

Не си единствената. Не си повредена, но действаш по неумолим програмиран начин. Търсиш рефрешване на живота си. Учиш се след всеки нов опит, но и годините минават и наивните и чисти години остават назад.
Надявам се да не държиш в неведение за всички твои терзания мъжа до теб. Ако имаме ясна цел мъжете действаме безотказно.

с поздрав
Хектор
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

kometa

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #20 -: март 02, 2010, 07:35:07 pm »
Комета,
 Имаш приятел с когото отношенията са чисти може би щото не му переш чорапите. Вероятно с него общуването е в пъти по-леко. Т.е. защо да не живееш така.

Надявам се да не държиш в неведение за всички твои терзания мъжа до теб. Ако имаме ясна цел мъжете действаме безотказно.

с поздрав
Хектор

Хектор, възхищавам се колко добре казваш нещата! Ти и СДмен сте съфорумци, чиито постове с удовоствие препрочитам от време на време.
Само не разбрах в какъв смисъл е първото от твоите изречени, които цитирам. А за другото - абсолютно не държа в неведение човек. Казвам го с ръка на сърце- в последния ни разговор наистина му казах всичко, което споделям тук. С риск да изпреваря събитията и да се наложи да търся начини за оцеляване. Но просто той се държи сега още по - влюбено и обсебващо.

VILLI

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #21 -: март 02, 2010, 10:19:36 pm »
ЯСНО, МИЛА КОМЕТА,
ПРОСТО ОЩЕ МАЛКО ТИ СЕ НАЛАГА ДА БЪДЕШ МЕБЕЛ. НО....МИСЛИ ЗА ПОСЛЕ. НАИСТИНА ТИ ЖЕЛАЯ КЪСМЕТ, ЗАЩОТО И МОЕТО ПОЛОЖЕНИЕ НЕ Е МНОГО РАЗЛИЧНО ОТ ТВОЕТО.

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #22 -: март 02, 2010, 10:35:24 pm »
... А за другото - абсолютно не държа в неведение човек...
Това е добре. Изпитвам респект към хората, които говорят открито.

А относно смисъла на изреченията ми ... да ти кажа напоследък съм трудно разбираем и от най-близките ми и от приятелите ми.
Включих се в тази дискусия защото видях в твоята история неща, които и на мен са се случвали.
Ако можеш въпреки неприязънта, зачитай достойнството на мъжа, който макар и нелюбим те е приел теб и малкият ти син.
В предния пост не дадох всички варианти на придвижване. Единият е когато имаме твърд упор и използваме силата на реакцията. В друг случай използвайки принципа на реактивния двигател може да се придвижваш и във вакуума на космическото пространство. Не знам какво би търсила там обаче. На Земята ще си оглушителна и ще трябва да се рееш високо в простора.
Да не забравяме и придвижването във водата където също няма твърд упор, но въпреки това някои морски обитатели се справят изключително добре. Там обаче трябва да се бориш със съпротивлението на по-плътната среда.
Комета, защо не погледнеш и от съвсем чисто физиологичната страна на проблема си? Хормоналния баланс може да се постигне и с йога например...
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

VILLI

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #23 -: март 02, 2010, 10:50:25 pm »
ей, хектор... много си интересен...

(X) joreste (X)

• Member
  • *
  • Публикации: 228
    • Профил
« Отговор #24 -: март 03, 2010, 12:44:04 am »
Здравейте, Какво е определението / смисъла на думите - да "БЪДЕШ МЕБЕЛ"???

VILLI

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #25 -: март 03, 2010, 02:00:02 am »
ами това Комета го чувства най-добре сигурно. според мен това е да си там където трябва според партньора ти, да не пречиш, да си удобен, никакви отклонения от еснафското... просто там ти е мястото и не можеш да се преместиш, ако не го реша аз. мебел, просто мебел...

Vourga

• Гост
« Отговор #26 -: март 03, 2010, 06:48:50 am »
Драга Комета!

Брат ми обяснява на 17-годишния ми син що е то жена: " Една жена, момчето ми, никога не знае какво иска, но винаги го постига!"
Мисля, че в момента си живо олицетворение на горното мъжко твърдение.

Може би ти трябва някой да те понабие, да врътне някой и друг незаслужен шамар на сина ти, да не можеш да си платиш тока месец-два и да си спомниш за кучешката любов на нелюбимия ти приятел с умиление и съжаление. CDman беше развил някъде тази тема...

Също така си мисля, че нямаш проблем с мъжете, а имаш проблем с конкретния човек до теб, но тъй като явно не ти стиска да станеш и да си тръгнеш, защото не намираш у него достатъчно вина, се опитваш да му я вмениш и да си повярваш сама, че то на, видите ли, ми те мъжете просто са си отврат, защото са мъже. Ти просто се опитваш да го предизвикаш, за да има за какво да се хванеш, но той просто не поддава на провокациите ти.
Защо просто не си тръгнеш? Може би е по-честно.

Не можеш никого да убедиш, че един мъж като си хвърля насам-натам чорапите трябва да се разведем с него.
И мъжът ми не разбира как мога с часове да говоря по телефона с проятелки, с които сме се разделили преди 15 минути, ама не е тръгнал да се развежда.

Мога да споделя, че една от приятелките ми има мъж-мечта по твоите критерии. Мие чинии, глади, прави баница, чисти банята, пуска прахосмукачки.. и всичко това по негова инициатива. Жалка картинка. Един ден си направих кафе у тях, измих филтъра на кафе-машината, а човекът го изми отново,'щото не съм го била измила добре. АААА, не!!! Предпочитам да ми меткат чорапи наляво и надясно.

Старите хора казват, че човек се жени за старини, а не за младини. Докато е млад всеки може сам, а после???

И още нещо за хормоналния (дис)баланс: йога и други заместители не помагат!

Наистина ти пожелавам да намериш себе си! После всичко ще си дойде на мястото.

kometa

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #27 -: март 03, 2010, 08:27:41 am »

Наистина ти пожелавам да намериш себе си! После всичко ще си дойде на мястото.
Ето този израз го чувам за хиляден път и винаги се питам какво точно означава? Какво е да намериш себе си????
Ами аз съм се намерила вече- поне така мисля. И мисля, че знам какво искам ( ако ще е връзка с мъж, то да не е съжителствена).
И мисля да действам в тази посока. Знам, че така ще е най- честно за всички.
И Vourga, и без ток съм седяла, и гладна , още какво ли не, но никога не съм се чувствала толкова депресивно, най- малкото пък да съжалявам за нещо изгубено ( от към свестни мъже или подобни).
Явно наистина имам проблем с обвързването ??? И моят приятел знае това, но не иска да си го представи че е истина - затова ме изкара с повредена психика.
А по принцип го уважавам и съм му благодарна за всичко, което е направил и прави за мен и сина ми. Затова давам своя дял от общото ни съществуване ( тоест домакинстването). Като ни гледаш отстрани, никога няма да разбереш как се чувствам аз, защото не показвам нищо.
НО благодарността и уважението НЕ СА ЛЮБОВ!

Vourga

• Гост
« Отговор #28 -: март 03, 2010, 10:07:38 am »
Няма как да не те попитам какво е за теб ЛЮБОВ? ???

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
« Отговор #29 -: март 03, 2010, 11:36:32 am »
А по принцип го уважавам и съм му благодарна за всичко, което е направил и прави за мен и сина ми. ....
НО благодарността и уважението НЕ СА ЛЮБОВ!

Е сега вече и аз съм в потрес  ???  хем го уважаваш - хем не можеш да го понасяш. Честно - объркан съм  ??? И не само за това. Казваш че изпитваш непоносимост към противоположния пол , а си имаш приятел  ??? Ако ситуацията е да живееш при този, който не можеш да понасяш и да си имаш гадже тогава съвсем се обърквам  ??? Би било добре да чуем и едно мнение на човека, който е причината да пишеш тук - би дало много светлина по темата , но мисля че това е невъзможно.
А между другото замисляла ли си се понякога къде щеше да си в момента ако него го нямаше ?
Знам че въпросите с думата 'ако' звучат нелепо - но опитай да си отговориш сама. Не е задължително да ни информираш и нас.

И още нещо свързано с предишния ми въпрос:

Всеизвестно е че постигнатата мечта не е вече мечта. Мечтите са присъщи на по-крехката възраст - не че възрастните не мечтаем. Разликата между мечтите на децата и възрастните е, че на децата обикновено друг сбъдва мечтите им и когато не са това, което те са очаквали имат кой да обвинят. Когато възрастните постигнат мечтите си - обикновено виновните са самите те, което предполага да поемат сами отговорността  за постигнатата мечта, а не просто да я заместят с нова. 
« Последна редакция: март 03, 2010, 11:45:56 am от CDman »
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"