Автор Тема: Интернет - виртуално пространство или средство за комуникация.  (Прочетена 16499 пъти)

VILLI

• Member
  • *
  • Публикации: 264
    • Профил
Хектор, много ти благодаря. Сега ги слушам.  :-*

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
Re: Интернет - виртуално пространство или сре
« Отговор #61 -: март 23, 2010, 09:20:06 pm »
Уау... Вилли това виртуално млясване ли беше  ::)
Аз реших да върна темата от офтопика.
Ето малко факти около песента "Ноль-семь" на Владимир Высоцкий.
Цитат
С телефонисткой Людмилой Орловой, Высоцкий и Влади познакомились после первой ссоры супругов. После тяжкого запоя поэта Марина Влади уехала от Высоцкого, оставив записку "Не ищи меня". Несколько недель она провела в Риме. В парикмахерской её застал звонок: телефонистки по просьбе Высоцкого обзвонили все гостиницы Рима, нашли ту, в которой остановилась Влади, а потом выяснили, в какой она парикмахерской.
По возбуждённому голосу Высоцкого, Влади заподозрила, что он пьян, но прежде, чем Высоцкий ответил, телефонистка вновь вмешалась в разговор: "Не беспокойтесь, он уже несколько дней разыскивает вас, он больше не пьет, просто он очень-очень счастлив!".

Цитат
"Девушка, здравствуйте, как вас звать, Тома?" -- на самом деле телефонистку звали Людмила Орлова. Высоцкий, очевидно, изменил имя, чтобы вписаться в размер и рифму.
Людмила на протяжении десяти лет помогала общаться Владимиру Высоцкому с его возлюбленной -- Мариной Влади, которая много времени проводила в Париже. (В то время телефонные разговоры между странами были не столь простым делом.)
Если Высоцкий и его жена начинали ссориться, то телефонистка разрывала связь, обясняя это техническими неполадками ("Что, реле там ячейкой шалят?!"), и ждала пока они остынут. Иногда она влезала в разговор: "Успокойтесь, подумайте, это не так серьезно. Я вас вызову через час".
Со временем она стала другом семьи Высоцких, а после смерти поэта осталась другом Марины Влади.

Релетата отдавна са заменени със суичове, рутери, сървъри ... Системните администратори едва ли имат възможност да обхванат всичките комуникации, които текат едновременно. Гледат на системата чисто формално, технически.

А ето и един малко по-друг поглед върху реалната физическа среда на мрежата.
« Последна редакция: март 23, 2010, 11:51:56 pm от hektor »
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

VILLI

• Member
  • *
    • Профил
Отново ти благодаря, Хектор. И затова, че си се разтърсил за Висоцки из нета. Мисля, че знам за него всичко, както и за Окуджава. Много си мил, наистина. Мда... жалко, че целувката е виртуална.  ;)

hektor

• Member
  • *
    • Профил
Re: Интернет - виртуално пространство или сре
« Отговор #63 -: март 25, 2010, 11:57:31 pm »
Е аз с темата се опитах да я вържа тая история... ама от целувки не се дърпам ;D
Напоследък си мисля, че сега във виртуалното сме като деца. Деца които си граят с ехо. Викат, после се дивят и кикотят на собствения си глас. Какво ли ще стане, когато децата пораснат?  ::) Дали виртуалното ще им омръзне. Дали ще го ползват с повече опит и някак си със знание. Или пък съвсем ще се зомбират.
« Последна редакция: март 26, 2010, 09:31:35 am от hektor »
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
Мисля че никой не знае - дори и самите те  ;)
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

VILLI

• Member
  • *
    • Профил
Е,  зомбиране чак....
Щом влизаме тук, значи ни е приятно. Може би и нужно  :)

CDman

• Member
  • *
    • Профил
Зомбиране  ::) Aма моля ти се  ;D Никакво зомбиране  ;D направо мумифициране  ;D

CDman

• Member
  • *
    • Профил

hektor

• Member
  • *
    • Профил
Предполагам, търсачките ще индексират темата и тук ще попадат хора които имат подобен проблем. Така че мисля, че е добре да се съберат интересни изрезки.
Благодаря CDman!
Ето нещо което четох съвсем наскоро.
http://teacher.bg/cs/blogs/julia1313/archive/2009/07/19/27676.aspx
В статията са загатнати или по-скоро нахвърляни основни неща.
Ако я бях прочел преди да се сблъскам лично с тези проблеми не бих оценил много от нещата. Сега мога да ги свържа с преживяното.
Интересното, което няма как да осъзнаем е в приликата на интернет зависимоста с хазартната зависимост. Другото е патологичното преплитане на лични и социални проблеми във виртуалния маскен бал. На границата на признаването на един проблем като такъв в тези мътни води са хвърлени доста мрежи.
Но изход има. При това не един.
Бенджамин Франклин

CDman

• Member
  • *
    • Профил
Дано да не те разочаровам Хектор но точно този форум едва ли е най-доброто място за набиране на съмишленици  :D Като изчетос статията от линка , а именно :

...кажете на шофьора на таксито, че живеете на http://123.elm.street/house/.
...наистина сте се чудили какво ли ще стане, ако опитате този адрес.

Се стих за една снимка , която съм виждал в абсурди.ком

Мисля че няма нужда от коментар   ;D

VILLI

• Member
  • *
    • Профил

hektor

• Member
  • *
    • Профил
Не, не ме разочароваш СиДи. Най-малкото съмишленици търся.
Темата е вече индексирана и излиза в Google.
Бенджамин Франклин

hektor

• Member
  • *
    • Профил
http://blog.ted.com/2011/01/11/we-are-all-cyborgs-now-amber-case-on-ted-com/
(Има субтитри на български, които може да се включат от бутона появяващ се точно до бутона "play".)

http://www.youtube.com/watch?v=bThSI666jJY

PS: Тук песента е с български превод
http://vbox7.com/play:1a896f0e&al=1&vid=3956627

« Последна редакция: май 25, 2011, 05:29:19 pm от hektor »
Бенджамин Франклин

hektor

• Member
  • *
    • Профил
Игра на сенки...
С подходящ ъгъл на светлината...

На пръв поглед хаотична купчина...

С повече старание в подредения хаос...

Снимките са взети ето от тук:
http://www.buzzfeed.com/expresident/21-amazing-examples-of-shadow-art

без коментар...
Бенджамин Франклин

Absolute.Beginner

• Гост
Уау, Hektor, страхотно е...
Сетих се Платон и неговата пещера със сенки.
Много е виртуална :-)