Автор Тема: Интернет - виртуално пространство или средство за комуникация.  (Прочетена 17067 пъти)

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
Лошо !!  :-\ 

Не знам дали ще подейства но - накарай я да се види отстрани:

http://www.vbox7.com/play:97ec6221

Кой знае - може и да има ефект  ???
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
Мда... подобна картинка беше и моята Дулсинея. Сега нещата са променени. Лошото е че това продължи много дълго. Забатачиха се нашите отношения... Но от друга страна доста неща, които преди оставаха потулени сега изплуваха на повърхноста. Освободих се от някои заблуди и колебания.
Някой път може да споделя и повече. Сега не мога...
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

CDman

• Member
  • *
    • Профил
Забатачиха се нашите отношения... Но от друга страна доста неща, които преди оставаха потулени сега изплуваха на повърхноста. Освободих се от някои заблуди и колебания.

Недей да споделяш - едва ли ще има резултат, но както все повече се уверявам напоследък на база твоята лична история и споделената наскоро от nelisp семейна драма за да не вървят нещата в един брак или връзка необходимо и достятъчно условие е единия да е егоист. По-лошото е че почти никога самия егоист не се определя като такъв, а и не съм чул за ‘излекуван’ егоист. :-\

Между другото (и за да се върна на темата) се замислих преди когато нямаше интернет по какво се увличаха пагубно младите хора. Едното от нещата за които се сетих е една моя позната, която се увлече по религия (по-точно секта някаква), която тотално срина живота и в последствие. Тази моя мисъл ме накара да потърся все пак имат ли общи черти интернет и сектите изповядващи ‘спасение’. Оказаха се невероятно много -  вечна младост, липса на  болести, пълен контрол над ситуацята, никакви проблеми, всеобща любов, липса на страх от каквото и да било и още доста неща с единствената разлика, че онези обещават вечно щастие на онзи свят, а нета дава почти същото на този. Жалкото е че ако човек сам не се осъзнае - никой не може да му подейства.  :-X

hektor

• Member
  • *
    • Профил
Re: Интернет - виртуално пространство или сре
« Отговор #33 -: февруари 16, 2010, 06:53:48 pm »
Спрях да гледам на проблема като на дилема "егоизъм или не". Все пак егото в критични случаи е онзи резервоар с гориво, който ни подхранва и ни дава възможност да оцелеем. Пък било то и чисто физически, напук на всякакви правила и норми.
Не бях правил точно този паралел между виртуалното и религията. Може би защото не идеализирам толкова религията. Но принципно да, трябва донякъде да има у теб нещо инфантилно и да търсиш идеализирана среда и образи за да се поддадеш на уловките, които предлага виртуалното.
CDman, покрай клипчето с пристрастения към WoW намерих и това:
http://www.vbox7.com/play:652ada4e&al=1&vid=
В края на това клипче се включва и експерт по поведението на клиентите онлайн. И според неговите наблюдения, става въпрос за Нова Зеландия(тази страна не беше ли почти земен рай...?... от какви проблеми в реалноста бягат там хората...?), типичния образ на увличащия се по онлайн игри "клиент" е "жена над 30-те" ... БИНГО!!!
За игра ли става въпрос тогава...? Нека всеки сам си направи асоциациите.
За каква таргет група са предназначени тези игри също е ясно на хората, които ги правят, поддържат и печелят от тях. Разбира се повечето от тези игри се промотират като безплатни. И са достъпни за всеки, който има достъп до Интернет. Елемента на обсебване е заложен и се разчита на него.
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

CDman

• Member
  • *
    • Профил
Ами да ! Нищо ново за мен - можеш да си какъвто си искаш да можеш каквото си поискаш при това безплатно  ??? Кой се отказва от безплатен обяд  :-\ Не знам  ???

Много пъти мои приятели са ми предлагали да си направя профил тук или там, но аз нещо не съм мераклия. Може би защото не съм такъв човек - да търси виртуална реализация  ??? Добре - ще си направя профил  - и какво ???  Ще си направя блог - и какво ??? Нищо ! Станеш ли от компютъра и си пак в същите , а като им гледам погледите на тия от репортажа мисля че много скоро ще загубят имунитет срещу реалността , а това е лошо  :-\ дори и в рая да живеят  :(

hektor

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #35 -: февруари 18, 2010, 04:27:53 pm »
Това ми попадна тези дни :)
http://www.youtube.com/watch?v=Z6phk8bZgbo
Бенджамин Франклин

CDman

• Member
  • *
    • Профил
Ха ха  ;D Знаеш ли какво ми дойде на ум като изгледах огъня  ;) Колкото те грее този огън толкова те грее и виртуалната реалност ;D  Не знам защо ми дойде на ум  ;)

hektor

• Member
  • *
    • Профил
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5273351,00.html

Хммм... някъде по-нагоре споменах ли какво ще правят пенсионерите от нашето поколение...

Ами това:
Цитат на: Deutsche Welle
Един юзър в мрежа за игри, ползващ името на образ от фентъзи-играта "Уърлд ъф Уоркрафт", бе загинал при пътно-транспортно произшествие. Другарите му от играта му устроиха виртуално погребение в рамките на компютърната игра, което заснеха допълнително на видео като спомен за него
Бенджамин Франклин

CDman

• Member
  • *
    • Профил
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5273351,00.html

Хммм... някъде по-нагоре споменах ли какво ще правят пенсионерите от нашето поколение...

Цитат
А който е мъртъв, трябва да има и правото да тегли финална черта и в интернет, смятат основателките на МайУебуил. Срещу 20 евро годишно те съхраняват желанията на клиентите си.

Брейййй много загрижени хора бееее - дай си мейла и паролата пък ние ще ги пазим  ??? и за 20 евро на година  :D напраО без пари  :P . А както е описана рабИтната обстановка във фирматаааа ;) много динамична и предизвикателна работа ще да е  :P с перспектива  ;D Тия спам дилъри вече се уляха тотално в опитите да набират клиенти  ;D

А споделеното за виртуалното погребение ми навя мисли как ли ще изглежда една виртуална сватба  ??? Представям си виртуалния диджей да се 'провиква':

- От свата и сватята подарък два 10ГБ мейлааааааа и абонамент за онлайн вестниииииик.
- От тъста и тъщата - блог в майспейс и 10 страници положителни коментарииииииии и лог за онлайн телевизияяяяяя.  :D
- От кумовете подарък пълен набор емотикониииииии  :D
- Моля всички гости да кликнат на линка и да заповядат във  виртуалния рестораааант  ;D Някои снимки са толкова хубави че ще си изближете мониторитеееее
- Убряяяяяя :D бум бум бууум (тва пък пише някой от гостите )  ;D

А най ми е интересно как ще протече първата онлайн-брачна нощ  :D :D :D

Ненормална раб'та   :o :P

VILLI

• Member
  • *
  • Публикации: 264
    • Профил
Хахахахха..... на шега, на майтап, но.....

Gita

• Гост
Сиди, от сърце се смях на описаната картинка на виртуалната сватба!  :D

Скуката е мощен мотив за действие. Вярно е. Но това става масово, минава една критична граница.
А защо си задавам тези въпроси? Ами защото жена ми е пристрастена към виртуалното. По точно към една онлайн игра. Една от причините това да стане е че явно има предразположение към това. Другата е че има тази възможност - света се движи в тази посока неумолимо...

Хектор, според мене като цяло ако някой се увлече по игрички, това си е запълване на дупки, на "липси"… Но нещата са много объркани, защото може би тази каузалност е и в обратната посока – може би злоупотребата с виртуалното СЪЗДАВА дупки… Не знам, не съм много навътре в тази тема… Но си имам и моя опит и исках да ти го споделя.

Когато съпругът ми дойде в Германия (няколко години след мене), той (съвсем закономерно) все още не знаеше език, не работеше тук, а социалните му контакти се ограничаваха до двама-трима българи и може би до не дотам желани срещи с моите колеги… Тогава той се беше отдал изцяло на компютри и интернет. Аз отивах на работа, оставяйки го пред компютъра, връщах се от работа и го намирах пред компютъра, ако имахме гости му гледах гърба - той седеше на компютъра… а ако го помолех да свърши нещо избухваше, защото практически му се ограничаваше времето да стои пред компютъра… Това продължи известно време, след което започнах да се притеснявам… Но му обясних в прав текст, какво си мисля… И му предложих да направи нещо – не за мене, а за себе си – да пробва да издържи няколко дена (примерно 2-3) без компютър и ако се чувства добре, ако не му е нервно, значи всичко е наред…  Казах му ако реши да изпробва, да убеди себе си, че няма нищо притеснително… И така, той прие думите ми сериозно и намали темпото…  Споделям за отминали времена. Сега съпругът ми отдавна работи, има си средата и всичко останало,… а компютрите продължават да са му страст, което обаче си е в реда на нещата... и без каквито и да е причини за притеснение... и за мърморене…  ;)

« Последна редакция: март 12, 2010, 01:37:30 am от Gita »

hektor

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #41 -: март 12, 2010, 06:44:25 pm »
Да кажа първо за сватбата... Свързах я с един разказ който чух наскоро от една възрастна жена оженила чедото си за американка. Имало американска сватба там и българска сватба с хора и както си му е реда тук. На българската сватба американския сват не се мръднал от мястото си. Не се хванал на нито едно хоро, ами през цялото време лаптопа му стоял пред него и той по Скайп държал информирани презокеанските си прриятели как върви сватбата... ???
А днес чувам че Интернет бил номиниран за нобелова награда за мир, защото "поощрява диалога и помага за постигане на консенсус чрез общуване". ??? ??? ???

Гита, на мен цялата история, със залитането на жена ми, ми се стовари в най-неудобния момент. Бях преди всичко много изморен, притиснат и от време и от финанси. Влачех и едни стари здравословни проблеми, които успях да надвия благодарение на плуването, което стана моя отдушник. Имахме и проблеми битови и емоционални със съпругата ми. Движехме се по ръба... Но се движехме заедно в свръзка. Имах увереност, че се осигуряваме взаимно, обвързани. Трябваше да премина през доста неща ... Сега поне аз преминах през катарзиса... У жена ми също има промяна. Не такава каквато на мен лично ми се иска, но промяна има. Но... бяха жертвани доверието, добрия тон, разбирателството, диалога въобще. При това става въпрос за семейство в което се отглеждат две малки деца + един тийнейджър.

Историята все още продължава, но аз лично се отърсих от негативните емоции, които ме държаха като вързан.
Вече не гледам на виртуалното като на достоен противник. :)
« Последна редакция: март 12, 2010, 06:48:07 pm от hektor »
Бенджамин Франклин

Gita

• Гост
« Отговор #42 -: март 12, 2010, 08:44:33 pm »
Историята все още продължава, но аз лично се отърсих от негативните емоции, които ме държаха като вързан.
Вече не гледам на виртуалното като на достоен противник. :)

Ей това е много положително!  :)
Вярвам, че можете да си върнете "доверието, добрия тон, разбирателството, диалога въобще".

CDman

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #43 -: март 15, 2010, 10:55:20 am »
А днес чувам че Интернет бил номиниран за нобелова награда за мир, защото "поощрява диалога и помага за постигане на консенсус чрез общуване". ??? ??? ???

И кой ще получи наградата  ??? 'ценралния' сървър  ::)

hektor

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #44 -: март 15, 2010, 02:09:09 pm »
Ей това е много положително!  :)
Вярвам, че можете да си върнете "доверието, добрия тон, разбирателството, диалога въобще".
:)
Така си е.

СиДи, това(за мен) е още едно потвърждение за неопределеноста и кашата, която представлява глобалната мрежа.

с поздрав
Хектор
Бенджамин Франклин