Автор Тема: Падам...  (Прочетена 3580 пъти)

zvezdi4ka

• Member
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Падам...
« -: декември 10, 2009, 09:33:09 pm »
Здравейте  :) На 17 год. съм и...се изморих да не правя нищо. В последната една година се нося по течението и мисля, че е време да променя нещо. Още с настъпването на новата година (2009г.) ми тръгна с плач, депресии и пълна пасивност. Започвам да си правя равносметка за годината, която е към своя край и това допълнително ме разочарова. Необщителна съм, нямам почти никакви приятели. Не споделям с никого. Постоянно изпадам в депресия. Яд ме е заради всичко, което пропуснах и не направих. Не мога да си простя. Не мога да живея в хармония със себе си. Вечер лягам, плача и се намразвам допълнително. Ниско самочувствие, нежелание за нищо, апатия, яд, душевна болка....Не се харесвам, а най-лошото е, че не правя нищо за да се променя. Всъщност хората не се променят! Искам просто да изляза от собствения си свят на тъга и отчаяние. В училище нещата вървят доста зле. Не мога да се концентрирам, постоянно витая на някъде. На ръба съм. Не мога да си позволя лукса да падна. А усещам как вървя надолу и всеки момент ще потъна. Как да намеря пътя към реалността? Искам да искам да го търся, докато реката все още ме държи на повърхността! Имам нужда от помощ!

(X) joreste (X)

• Member
  • *
  • Публикации: 228
    • Профил
Re: Падам...
« Отговор #1 -: декември 10, 2009, 11:21:46 pm »
zvezdi4ka, да си призная и аз се чувствам почти така ... не знам дали с моя пост ще мога да ти помогна, но това което знам, че от време на време помага е силата на духа - кратката усмивка, положителното; и надеждата! ...  Ако това ще те успокой имаш моята подкрепа макар и виртуална ... Желая ти успех, сила /постоянство/ и късмет!  ;)

P.S. Усещането то ти е все едно падаш надолу ли? (Падам-така е кръстена темата)
P.S. 2- Има ли нещо което да ти е интересно, забавно или всичко е изчезнало някъде? ...
« Последна редакция: декември 11, 2009, 12:02:20 am от joreste :( »

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: декември 11, 2009, 10:17:59 am »
Здравейте zvezdi4ka!
Първото, което прави впечатление в споделеното от Вас е, че сте едва на 17г. но много добре можете да описвате състоянието си.  Не всеки би могъл да компресира само в няколко изречения и собственото си състояние и усещането за позицията  си в средата около него и степента на активност и да вмъкне минало, настояще и бъдеще. Това говори, че сте умозрителна, умна, самокритична и вероятно поставяте пред себе си доста високи летви. Но показва и ранимост и прекалено вглъбяване във всеки детайл около Вас.
Да, около края на годината много хора започват да правят своята равносметка, но през призмата на самоотричането и депресивния фон, тя остава много едностранчива. Друг момент е, че понякога само на база сравнения ни се струва, че ние не сме постигнали почти нищо, а около нас се развиват. А оставайки със съжалението и яда за минали "пропуски", не можем да формираме стъпка по стъпка целите си, нито да видим възможностите си в реална светлина. Да не забравяме, че на 17г. няма фатални пропуски, субективното усещане е фаталистично, а има много голям набор от избори и варианти.
Можете да използвате безплатната си сесия тук, за да поговорите с психолог.
Разчитайте на нашата подкрепа!

hektor

• Member
  • *
  • Публикации: 653
    • Профил
« Отговор #3 -: декември 11, 2009, 05:12:57 pm »
zvezdi4ka: "... Как да намеря пътя към реалността? Искам да искам да го търся, докато реката все още ме държи на повърхността!..."

Плувай zvezdi4ka, плувай!!!
От поста ти личи, че имаш данни за добър плувец :)
Ето и пример за човешките възможности:
http://www.youtube.com/watch?v=hrXQbucZUDA&feature=fvst
"Тези, които търгуват своята лична свобода срещу социална сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност и в крайна сметка остават и без двете."
Бенджамин Франклин

zvezdi4ka

• Member
  • *
    • Профил
Re:
« Отговор #4 -: декември 11, 2009, 07:44:46 pm »
joreste, да, имам усещането че падам. Единственото нещо, което правя с желание е да тренирам. Започнах преди 3 месеца. Треньорът казва, че имам качества, но аз съм неуверена в себе си, не вярвам във възможностите си... От малка родителите ми насаждат в главата, че не ставам за нищо и явно заради това имам ниска самооценка.

Ще се възползвам от безплатната сесия и благодаря на всички! :)

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
« Отговор #5 -: декември 14, 2009, 10:17:35 am »
Здравейте  :) На 17 год. съм и...се изморих да не правя нищо. В последната една година се нося по течението и мисля, че е време да променя нещо. Още с настъпването на новата година (2009г.) ми тръгна с плач, депресии и пълна пасивност. Започвам да си правя равносметка за годината, която е към своя край и това допълнително ме разочарова. Необщителна съм, нямам почти никакви приятели. Не споделям с никого. Постоянно изпадам в депресия. Яд ме е заради всичко, което пропуснах и не направих. Не мога да си простя. Не мога да живея в хармония със себе си. Вечер лягам, плача и се намразвам допълнително. Ниско самочувствие, нежелание за нищо, апатия, яд, душевна болка....Не се харесвам, а най-лошото е, че не правя нищо за да се променя. Всъщност хората не се променят(де да беше така - още щях да съм на 20 години - бел. моя)! Искам просто да изляза от собствения си свят на тъга и отчаяние. В училище нещата вървят доста зле. Не мога да се концентрирам, постоянно витая на някъде. На ръба съм. Не мога да си позволя лукса да падна. А усещам как вървя надолу и всеки момент ще потъна. Как да намеря пътя към реалността? Искам да искам да го търся, докато реката все още ме държи на повърхността! Имам нужда от помощ!

С много противоречиви чувства чета поста ти. Знаеш коя е причината и нищо не правиш.  ??? От следващия ти пост разбрах че все пак тренираш нещо, което е някакво решение но някак си усещам че и то ще е до време. Не мога да коментирам родителите ти които мислят така за теб. Малко ти завиждам за свободното време което прахосваш в самосъжаление и яд за това или онова.
Как да ти го кажа - сега си на 17 след годинка две ще излезеш от света на тийнейджърите където най-важното е да си с маркови дрешки и да си готин (каквото и да значи това). Излизаш на 'пазара' а там никой не те пита с какво си облечена и колко скъп ти е телефона.
Знаеш решението - за даскалото едва ли ще кажа нещо ново - сама знаеш че повечето неща, които учите (освен математиката и българския) едва ли биха ти потрябвали някога. Вземи научи някакъв език - ама хубаво, вземи овладей Майкрософт Офис - има 99 книги за това. Няма да ти е лесно но сега имаш време. После ако някъде се отвори работа която изисква език или компютърна грамотност едва ли ще ги научиш за 2-3 дни, а започнеш ли сама да се грижиш за себе си - знаеш ли през къде ще ти е колко се харесваш и колко се мразиш  ;) Айде до тука  :)
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

(X) joreste (X)

• Member
  • *
  • Публикации: 228
    • Профил
Re:
« Отговор #6 -: декември 15, 2009, 05:02:16 pm »
joreste, да, имам усещането че падам. Единственото нещо, което правя с желание е да тренирам. Започнах преди 3 месеца. Треньорът казва, че имам качества, но аз съм неуверена в себе си, не вярвам във възможностите си... От малка родителите ми насаждат в главата, че не ставам за нищо и явно заради това имам ниска самооценка.
Ще се възползвам от безплатната сесия и благодаря на всички! :)

Здравей zvezdi4ka, моят съвет към теб е да правиш това което обичаш, да му се радваш! Тренирай и прави нещо дори и да ти е трудно. Щом треньорът ти е казал, че имаш качества значи и е така ...  :D Ако мога с нещо да ти помогна ... аз съм на линия. Успех!  ;)

amzbul

• Member
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
    • Пакети море
    • Ел. поща
Re:Падам...
« Отговор #7 -: юни 15, 2011, 08:19:32 pm »
Здравей, не си мисл, че имаш сериозен проблем с комуникацията или нещо такова :) Запиши се на някакъв спорт, ставай всеки ден с усмивка и ще ти върви, бъди учтива с хората, въпреки че дразнят много на моменти :) Успех!

zvezdi4ka

• Member
  • *
    • Профил
« Отговор #8 -: февруари 21, 2012, 03:45:55 pm »
 :) Ето ме пак. Макар и рядко влизам от време на време във форума. Прочетох темата си...и у мен настъпи едно чувство на удовлетвореност и пълноценност. Вече видях как активността ми и ползотворното прекарване на времето дават резултат. Сега съм студентка първи курс и се занимавам точно с това, което искам. Постигнах една цел и положих основите при избора на професия (която между другото е доста нестандартна за момиче, но изключетлно интересна и хуманна:) )... Разбира се, сега имам още мечти и цели, които ме карат да вървя напред. Търся смисъл в това, което правя. В хубава среда съм, обкръжена съм от добри хора, приятели, помагаме си. Забавлявам се.
Не очаквам отношение към поста. Само реших да споделя настроението си :)

CDman

• Member
  • *
  • Публикации: 1148
    • Профил
« Отговор #9 -: февруари 21, 2012, 03:57:06 pm »
Сееш мисъл и жънеш действие; сееш действие и жънеш навик; сееш навик и жънеш характер; сееш характер и жънеш съдба.

Текери  :)
Вие получавате онова, за което мислите, все едно дали го желаете, или не.
Затова внимавайте за какво мислите.
Уейн Дайър, "Вдъхновението"

etherapy

• Global Moderator
  • Member
  • Публикации: 1323
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #10 -: февруари 27, 2012, 01:58:15 pm »
:) Ето това е най-хубавото, което може да се случва на този форум. Когато се вижда целият цикъл от проблемното усещане към справянето и постигнатите цели. Това е един от най-добрите примери за хората, които са в етапа на живот в проблема и на тези, които не вярват в справянето. Благодарим на zvezdi4ka и и желаем още много успехи!:)